نشست سخنگوي شوراي اسلامي شهر يزد با هيات مديره خانه مطبوغات يزد


حجت الاسلام عباس زارع  گاریزی در جمع اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان یزد، گفت: طبق قانون هیچ مصوبه ای از شورا محرمانه نیست و حتی اگر جلسه شورا هم با تصویب اعضا محرمانه شود مصوبات آن بعدا باید علنی شده و  در اختیار مردم قرار گیرد و در شورای شهر هیچ چیز محرمانه ای  وجود ندارد.
وی ادامه داد: بعد از انتخابات جدید و انتخاب اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یزد شش نفر از منتخبان جدید بوده و سابقه ای در شورا و شهرداری نداشتند لذا اولین اقدام برگزاری کلاس های تخصصی آشتنایی با وظایف شورا و قوانین شهرداری ها بود.
زارع در پاسخ به سوالی در مورد چگونگی انتخاب شهردار و ریاست شورای شهر یزد گفت: در خصوص ریاست شورا تا روز قبل از مراسم تحلیف هیچ جلسه ای برگزار نشده بود و طی یک نشست بین اعضا دو دیدگاه وجود داشت که یا افراد باسابقه شورا باشند و یا اینکه فردی جدید انتخاب شود.
سخنگوی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یزد افزود: اکثریت اعضا نظرشان بر این بود که فردی جدید برای ریاست شورا انتخاب شود لذا اینگونه شد  و روحیه اعتدال گرایی و به دور از دغدغه های سیاسی بسیار خوبی بین اعضا برقراراست و انشا ا لله هماهنگ با مجموعه دولت اعتدال و امید در شورای شهر یزد برای خدمت به مردم فعالیت خواهیم داشت. 
وی در پاسخ به نحوه انتخاب شهردار و گزینه های مورد نظر ، افزود: تاکنون دوازده نفر برنامه های خود را به شورای شهر ارائه داده اند که این افراد با دید کاملا فراجناحی از بین مجموعه شهرداری ، شهرداری دیگر استان ها و کلانشهر ها، مدیران با سابقه و با تجربه یزد هستند.
زارع افزود: با توجه به اینکه عظیمی زاده شهردار فعلی یزد نیز یکی از دوازده گزینه ای است که برنامه خود را ارئه داده لذا در صورتی که یکی از این افراد قوی تر از شهردار فعلی باشد انتخاب خواهد شد و عظیمی زاده نیز یکی از گزینه های شورای چهارم برای شهرداری یزد است.
عضو شورای شهر یزد گفت: ما قسم خورده ایم که منافع شهر و مردم را در اولويت بگذاریم لذا در انتخاب شهردار یزد فقط پیشرفت شهر و توسعه فعالیت های عمرانی و تخصصی مد نظرماست و ملاحظه هیچ چیز دیگر را نخواهیم داشت.
سخنگوی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: با شروع بکار شورای جدید پروژه ها سرعت گرفت و اکثر اعضا نیز بصورت روزانه از نحوه انجام کاربازید دارند به گونه ای که امروز در پارک بزرگ شهر با حضور مدیرکل ورزش و جوانان مقررشد زمین چمن احداث شود و مسجدی نیز در این پارک ساخته شود و احداث مسجد در پارک های دیگر ازبرنامه های این شورا است.
زارع افزود: بازدید از پروژه شهید حکیمیان و بازدید روزچهارشنبه اعضا از منطقه آزاد شهر با حضوز مسئولان در دستور کار آخر هفته شورا ی شهر یزد قرار دارد.
وی ادامه داد: حضور در شورای شهر تهران و دیدار با رییس میراث فرهنگی کشور و دعوت از وی برای سفر به استان یزد از دیگر برنامه های شورای شهر یزد است.
زارع ادامه داد: بافت تاریخی و فرهنگی یزد نیازمند توجه بیشتر ی است و پتانسیلی که در یزد وجود دارد ارزشی برابر چاه نفت است که تبعات و آلودگی نیز ندارد واگر از این بافت حفظ و حراست نکنیم  خیانت به گذشتگان است لذا برای استفاده هرچه بهتر از پتانسیل تاریخی و فرهنگی یزد برنامه ریزی های زیادی انجام شده است.
عضو شورای شهر در پاسخ به سوالی در مورد برنامه های شورای چهارم برای حمایت از فرهنگ دارالعباده گفت: متاسفانه به دلیل استفاده خانواده ها از ماهواره  و همچنین مهاجر پذیربودن یزد و وجود  مراکز دانشگاهی باعث تغییر فرهنگ عمومی مردم شده و لذا احیای فرهنگ دارالعباده از برنامه های اولویت دار این شورا است.
زارع در پاسخ به سوالی در مورد ایجاد فضای شادی و نشاط در بین مردم اظهار داشت: افزایش فضای فیزیکی پارک کوهستان با توجه به استقبال خانواده ها از این مکان از برنامه های این شورا است و بررسی هایی نیز جهت ایجاد پارک های جدید در محلات مختلف شهر یزد در دست اقدام است.
رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات نیز در این نشست گفت: متاسفانه ارگان های مختلفی داعیه دار فعالیت فرهنگی در سطح شهر هستند که باعث تداخل کارها و بی اثر شدن برخی هزینه ها و برنامه ها شده است.
محمد فاضلی افزود: تقویت فرهنگ عمومی شهراز درخواست های اصلی اصحاب فرهنگ و هنر یزد است که باید برنامه ریزی ویژه ا ی برای این مهم صورت گیرد.
مدیرمسئول نشریه یزد امروز ادامه داد: متاسفانه فرهنگ عمومی دارالعباده و دارالاخلاق یزد دستخوش تغییرات و هجمه های زیادی شده و شورای شهر می تواند با تشکیل اتاق فکر و استفاد از نظرات کارشناسان با این هجمه ها مقابله نماید.
فاضلی افزود: انشاالله با عملکردی که در شورای چهارم خواهید داشت در انتخابات آینده شما باعث گرم شدن تنور انتخابات و حضور بیشتر مردم شوید نه اینکه انتخابات ریاست جمهوری بر شوراها سایه افکند.
رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات یزد گفت: اگر به اندازه پلهای عابر پیاده و خیابان به مسایل فرهنگی پرداخته می شد اکنون شاهد معضلات کنونی نبودیم اما بدلیل در چشم بودن پل و خیابان تمام فعالیتهای شوراها به این سمت هدایت شده چون فعالیت فرهنگی در چشم مردم نیست اما باقیات الصالحاتی است که خواهد ماند.

در پایان این نشست درخواست های خانه مطبوعات از جمله صدور کارت شناسایی ویژه خبرنگاران با همکاری خانه مطبوعات برای حضور خبرنگاران در جلسات شورا ، خرید نشریات محلی و استفاده در اماکن عمومی ، برگزاری نشست های خبری حداکثر هر دو ماه یکبار، ایجاد کیوسک های مطبوعاتی جدید ، همکاری بیشتر شهرداری با نشریات و رسانه ها بویژه حمایت از نشریات محلی در تخصیص آگهی ها و ... توسط مسعود میرجلیلی مدیر اجرایی خانه مطبوعات استان یزد مطرح و از طرف حجت الاسلام زارع سخنگو و عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یزد قول مساعد جهت طرح در صحن شورای شهر و پیگیری داده شد.