نشست اعضای شوراهای اسلامی شهرهای یزد ومهریز برگزار شد

نشست اعضای شوراهای اسلامی شهرهای یزد ومهریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، نشست اعضای شوراهای اسلامی شهرهای یزد ومهریز به میزبانی شهردار مهریز واعضای شورا برگزار شد. 
در ابتدای این نشست شهردار مهریز ضمن خیرمقدم به همکاری های یزد در حوزه های برنامه ریزی شهری مهریز و تعامل خوب سازمان فاوا شهرداری یزد اشاره کرد و بخش های مختلف شهرداری را در همکاری با مهریز مورد تقدیر دانست. 
آخوندی حوزه حمل ونقل را یادآور شد و ادامه داد: همواره سازمان حمل ونقل وبار مسافر شهرداری یزد با این شهرستان همکاری دارند و خوشبختانه در مسیر یزد مهربز و بالعکس خدمات خوبی به مردم ارائه می شود. 
وی قطار شهری را مورد توجه تمامی استان و شهرستان مهریز دانست و اعلام آمادگی کرد تا این حرکت در این شهرستان هم با همکاری مرکز استان رقم بخورد.
شهردار مهریز منطقه غربالبیز مهریز و باغات اطراف را به عنوان نقطه گردشگری وتفریحی حائز اهمیت دانست و حضور سرمایه گذاران را بسیار در توسعه شهر مهم برشمرد و اعلام آمادگی نمود در این نقطه از شهر با همکاری سرمایه گذاران به منطقه نمونه ای برای استفاده همه مردم دست یابیم.
دهقانی زاده عضو شورای شهر مهریز در ادامه به نقش استان در شناساندن بیشتر مهریز اشاره و تصریح کرد: به شهر مهریز توجه بیشتری نشان داده شود و تعامل با مرکز استان رشد و توسعه مهریز را به دنبال دارد. 
وی طرح قطار شهری را بسیار مهم و قابل توجه دانست و از مسئولین امر خواست این شهرستان و موقعیت های گردشگری وتوریستی را مدنظر قرار دهند تا با رسیدن این قطار، گردشگران بیشتری به شهر مهریز وارد شوند.
آزادی نایب رییس شورای شهر یزد مهاجرت را مورد توجه شهرها دانست و گفت: یابد توان شهرها بالاتر رود و در حوزه گردشگری به تعامل بیشتری دست یابیم. 
وی ادامه داد: توسعه پایدار باید اقتصادی اجتماعی و محیط زیستی باشد.
سید حسین آزادی ساماندهی ورودی های شهرها را بسیار مهم برشمرد و بر همکاری ها در این بخش تاکید کرد.
فرماندار مهریز در این نشست گفت: انتظارات از این دو شهر در مسیر توسعه بالاست و شرایط برای همکاری ها فراهم است تا جهش خوبی در توسعه شهرستان مهریز رخ دهد.
رستگاری قابلیت های گردشگری مهریز را برشمرد و تصریح کرد: اماکن تاریخی و مجموعه های گردشگری مهریز بعد از مرکز استان جایگاه دوم را دارد و حضور بیشتر گردشگران را می طلبد.
الهه جورابی عضو هیات رییسه شورای شهر یزد ضمن تشکر از برگزاری این نشست گفت: شهرداری و شورای شهر مهریز اقدامات مثبتی را آغاز کرده اند و امیدوارم با همکاری هم توسعه شهرها را افزایش دهیم. 
وی تاکسیرانی و توسعه ایستگاه های شهر مهریز و ساماندهی را مورد توجه برشمرد و جانمایی ایستگاه ها را مهم دانست که در استفاده مردم موثر خواهد بود.
جورابی از آمادگی شهر یزد در همکاری های بیشتر حوزه حمل ونقل با شهر مهریز خبر داد.
رییس شورای شهر یزد هم در این نشست ضمن تشکر از میزبانی و برگزاری جلسه، شرایط مهریز را حایز اهمیت دانست وگفت: فرصت بسیار خوبی در این دوره شورا فراهم است و همه مسئولین مهریز در مسیر توسعه شهرستان همراه و همدل شده اند. 
غلامعلی سفید ادامه داد: مهریز پتانسیل های خوبی در زمینه های منلبع طبیعی و محیط زیست و میراث فرهنگی دارد و نیروی انسانی خوب از ویژگی هاست که باید توسعه متناسب با این شهر اتفاق بیفتد.
امام جمعه مهریز در این نشست مهریز را پیشانی استان دانست و تصریح کرد: جاذبه های ارزشمندی در شهرستان مهریز وجود دارد و موقعیت های بکر آن می تواند به جذب گردشگر کمک کند. 
حجت الاسلام محی الدینی همراهی همه مسئولین مهریز و تعامل با یکدیگر را نشان از کار وتلاش در راستای توسعه شهرستان برشمرد و اظهار امیدواری کرد با همکاری هم بتوانیم شهرها را به بهترین نحو به مردم معرفی و خدمات مطلوب ارائه دهیم.