منتقدان برای افتخارآفرینی و پیشرفت شهر یزد تلاش کنند

منتقدان برای افتخارآفرینی و پیشرفت شهر یزد تلاش کنند

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: دلسوزان و منتقدان اگر علاقه ای به شهر یزد دارند و دلسوز هستند برای افتخارآفرینی و پیشرفت شهر یزد تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان یزد، غلامعلی سفید در نشست شورای شهر یزد با بیان اینکه شورای شهر کارهای بجا مانده از ادوار گذشته را دنبال می کند تا به نتیجه برسد، اظهار داشت: بسیاری از کارها بیش از یک دهه است که هنوز روی زمین مانده و حل نشده که شورای شهر امیدوار است بتواند تا پایان سال این موارد را ساماندهی کرده و به پایان برساند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نمایندگان بنیاد جهانی انرژی برای تحویل تندیس جهانی شهر تاریخی یزد به صحن شورا آمده اند، ادامه داد: بنیاد جهانی انرژی به موسسات مختلفی که در زمینه مسائل زیست محیطی کار کنند، توجه ویژه دارد و مجمع سالیانه برگزار میکند.

رئیس شورای شهر یزد با بیان اینکه این بنیاد به دلایلی به افراد حقیقی و حقوقی هدایایی تقدیم میکند، اضافه کرد: در سال جاری و در هفته گذشته با برگزاری مجمع جهانی در تهران از افراد متعددی با اهدای تندیس و جایزه تقدیر کرد.

وی با اشاره به اهدای جایزه به شهر یزد در این دوره از مجمع افزود: اتفاقی که برای شهر یزد در این زمینه افتاد برای نخستین بار و بی سابقه بوده است که به یک شهر جایزه بدهند.

رئیس شورای شهر یزد با بیان اینکه ممکن است این اتفاق برای دیگر شهرها نیز تکرار شود، عنوان کرد: حفاظت از محیط زیست از جمله طرح‌های مورد قبول در بنیاد جهانی انرژی است و بنیاد جهانی انرژی از جمله نهادهای شناخته شده بین المللی است که به این مهم توجه دارد.

وی با اشاره به اقدامات نیاکان و گذشتگان یزد در طراحی و احداث قنات ها، دیوارهای بلند منازل و استفاده از فضای سبز در منازل قدیمی بیان داشت: بازدید اعضای بنیاد جهانی انرژی از بافت تاریخی شهر یزد موجب شد تا یزد را نمادی از یک شهر منسجم در جلوگیری از اتلاف انرژی بدانند و عنوان شهر پایدار جهانی را به یزد بدهند.

سفید با بیان اینکه این روند چندماه طول کشید تا به نتیجه برسد، گفت: هزینه های مطالعات این اقدام برای دریافت جایزه به عهده گیرنده آن است و این هزینه سه قسمت شد که از سوی شهرداری، استانداری و یکی از معاونت های نهاد ریاست جمهوری به صورت مشارکتی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه پس از تایید شرایط شهر یزد برای معرفی شهر پایدار جهانی از ما برنامه ادامه کار را خواستند تا شهر به همین شکل حفظ شود، افزود: موظف شده ایم تا برای تداوم حرکت پیشینیان و حفظ این ویژگی هایی که یزد دارد برنامه داشته باشیم و برای آن تامین اعتبار کنیم و در همین راستا حرکت داشته باشیم.

رئیس شورای شهر یزد با ابراز گلایه از بی انصافی برخی منتقدام و قلم فرسایی از روی ناآگاهی و بیاطلاعی گفت: در شگفتم از کسانی که علاقه به یزد دارند و باید از این فرصت در راستای ارزش گذاری برای یزد بهره ببرند، متاسفانه در راستای تخریب شهرداری و شورای شهر استفاده می کنند.

وی بیان داشت: اگر دنیا یک اتفاق را برای مردم تحسین می کند چه سودی دارد که خود را نقاد بدانیم و این اقدام ارزشمند را بد بشماریم.

سفید ادامه داد: تقاضا دارم با اندکی تفکر بیشتر برای افتخارآفرینی بیشتر یزد و آنچه که یزد می تواند برای دنیا به عنوان یک اعتبار مطرح باشد اقدام کنند.