مناسب سازی فضای عمومی، توزیع عادلانه خدمات شهری است

مناسب سازی فضای عمومی، توزیع عادلانه خدمات شهری است

رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی و نظارتی برای افزایش کیفیت زندگی شهری، گفت: مناسب سازی فضاهای عمومی، توزیع عادلانه خدمات شهری است. 
غلامعلی سفید در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که توجه به حقوق شهروندی یکی از مهمترین وظایف مدیریت شهری است، اظهار کرد:‌ مناسب سازی فضای عمومی به منظور حضور پررنگ معلولین در سطح شهر یزد همان توزیع عادلانه خدمات شهری به شهروندان است.
وی با اشاره به ظرفیت گردشگری یزد، افزود: مناسب سازی فضای شهری نقش مهمی در افزایش آمار گردشگران ایفا می‌کند.
رییس شورای اسلامی شهر یزد در ادامه با بیان این که مناسب سازی فضای شهری فقط وظیفه شهرداری نیست، گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان باید نسبت به انجام این مهم احساس مسئولیت کرده و فضاهای مربوط به خود را در دسترس کنند.
سفید توسعه اجتماعی و توزیع عادلانه خدمات شهری را مستلزم مشارکت تمام عناصر مدیریت شهری دانست و بیان کرد: معلولین بخشی از جامعه ما هستند و باید از تمام خدمات بهره‌مند شوند.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که توجه به حقوق اقشار مختلف جامعه بیانگر توسعه اجتماعی است، تصریح کرد:‌ این دوره شورای اسلامی شهر یزد شفافیت در امور و توجه به تمام ابعاد مدیریت شهری را یکی از اولویت های اجرایی خود قرار داده است.
وی تقویت زیرساخت‌های خدماتی را از دیگر موارد در دستور کار شورای شهر یزد عنوان کرد و گفت:‌ مناسب سازی فضای شهری و احترام به حقوق معلولین باید به یک مطالبه عمومی از سوی تمام اقشار جامعه تبدیل شود.
رییس شورای اسلامی یزد با اشاره به فرهنگ نوع دوستی مردم این شهر میراث جهانی،‌خاطرنشان کرد: احساس مسئولیت در راستای مناسب سازی معابر و اماکن عمومی و خصوصی نشان دهند نوع دوستی و روحیه مسئولیت پذیری مردم یزد در قبال یکدیگر است.
سفید در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد:‌ این دوره شورای اسلامی شهر یزد سعی دارد با مطرح کردن طرح مناسب سازی فضاهای عمومی شهر و همچنین بکارگیری ناظرین معلول برای تأیید طرح‌های عمرانی حساسیت این مهم را در حوزه مدیریت شهری تشدید کند.