مصوبات يكصد و چهل و هشتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

مصوبات يكصد و چهل و هشتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد
صورتجلسه 
یکصدوچهل وهشتمین جلسه شوراي اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید در ساعت 19روز  یکشنبه   مورخ
 13/5/87 باحضور كليه اعضاء تشکیل گردید :
   در ابتدا باتوجه به هماهنگی های بعمل آمده قبلی و دعوتنامه شماره 1873-1/5/87 آقای مهندس اولیاء نماینده محترم مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورا حضور یافتند که آقای میرحسینی ریاست شورا ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی به ایشان ، فرا رسیدن حلول ماه شعبان و همچنین اعیاد این ماه را تبریک و تهنیت عرض نمودند . سپس گزارش مختصری در رابطه وظایف و اختیارات و جایگاه شوراها و همچنین مسایل و مشکلات شهر توضیحاتی ارائه نمودند.
   در ادامه هریک از اعضای شورا با عرض خیرمقدم به آقای مهندس اولیاء و تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه شعبان و اعیاد این ماه ضمن تاکید بر حضور مستمر و مداوم ایشان در جلسات علنی شورا جهت تعامل و همکاری بیشتر ، نقطه نظرات و پیشنهادهای خود در رابطه با مسایل و مشکلات و نیازهای شهر بشرح ذیل جهت پیگیری و بررسی های لازم توسط ایشان از مسئولین خواستار شدند:
- تحقق  مدیریت واحد شهری.
- اختصاص و جذب بودجه های عمرانی جهت اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر.
- اختصاص بودجه بابت خشکسالی در یزد .
- تسریع در جهت انتقال آب به یزد.
- بررسي جهت بازنگري قوانين شهرداري و شوراها .
- رسیدگی به مسایل و مشکلات بافت تاریخی و محله های قدیمی یزد با همکاری سازمان میراث فرهنگی و اختصاص  بودجه در این زمینه .
- ایجاد راهکارهای مناسب و قانونی جهت صدور پروانه برای زمینهای قولنامه ایی و جلوگیری از ساخت و سازهای      بی رویه و غیر مجاز.
- پیگیری جهت بکارگیری و جذب نیروهای متخصص بصورت امریه در شهرداری.
- بهبود بخشیدن وضعیت زنان بی سرپرست و بد سرپرست در جامعه .
    در ادامه جلسه آقای مهندس اولیاء ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورا و عرض تبریک ماه شعبان و اعیاد شعبانیه اظهارداشت امیدواریم باهمدلی وهمت تمامی مسئولین استان وحمایت منتخبین مردم واستانداری محترم و با تشکیل کارگروههای مختلف و با ارائه برنامه ها و پیگیری های مستمر بتوانیم در جهت رفع مسایل و مشکلات شهروآباداني شهرمان شرایطی را فراهم آوریم که به فرموده امام‌راحل (ره) :یزد الگویی باشد برای سایر استانها.
 وی در ادامه اظهارداشت باتوجه به اینکه شهریزد یک شهرتاریخی است باید درمقیاس بین المللی بارعایت استانداردهای ملی از امتیازات و ویژگی های یک شهر تاریخی و قدیمی و ظرفیت های بافت استفاده های لازم و کامل ببریم. وی افزودشورای اسلامی شهر باهمکاری شهرداری وسازمان میراث فرهنگی می تواند با ایجاد طرحهای مناسب و برنامه های مشترک وتامین اعتبارات لازم بسیاری از مشکلات مربوط به بافت تاریخی را حل نمایند.
 ایشان در ادامه توضیحاتی درخصوص کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و بحث عمران شهری در آن کمیسیون ارائه نمودند.
   در پایان شهردار محترم آقای مهندس میروکیلی هم درخصوص کمبود نیروی متخصص در شهرداری و اخذ نیرو باتوجه به پستهای خالی و همچنین شهر الکترونیک و طرح مطالعات جامع حمل و نقل شهری و طرح جامع شهر یزد و جذب بودجه و اعتبارات دولتی برای اجرای پروژه های عمرانی توضیحاتی ارائه نمود.    
1- ادامه صورتجلسه 69 و همچنین بند 1 صورتجلسه 70 كميسيون عمران ، توسعه و ترافیک توسط رییس کمیسیون قرائت و بندهای ذیل مورد تصویب قرار گرفت.
1-1- با عنایت به درخواست پليس راهنمایي و رانندگي شهرستان يزد در رابطه با نصب تابلوهاي ترافيكي با موضوع نصب دوربين هاي سرعت سنج در مسيرهاي تندرو سطح شهر موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با توجه به بررسی های بعمل آمده و توضیحات رییس کمیسیون و بحث و تبادل نظر مقرر گردید شهرداری با نظر مساعد نسبت به تهیه و نصب تابلوهای هشدار دهنده کنترل سرعت در مسیرهای مورد نظر (براساس درخواست پلیس راهنمایی از شهرداری) اقدامات لازم معمول نماید.
2-1- نامه شماره 602-8/4/87 هيات انصارالشهداء يزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 1620-16/4/87 درخصوص مساعدت جهت تسريع در صدور پروانه ساخت مجتمع فرهنگي كربلا و صرف نظر نمودن از تعداد 9 واحد باقي مانده پاركينگ به ازای 5/5 متر عقب نشینی توسط شهرداري با توجه به بررسی های بعمل آمده و توضيحات مالک زمین آقاي محمد پرنيان موضوع در صحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید درصورتي كه اين مجموعه تحت عنوان مجموعه خيريه و عام المنفعه به ثبت برسد ، شهرداري با نظر مساعد ، از اخذ عوارض حذف پاركينگ برمعبر صرف نظر نمايد.
3-1- نامه شماره722/33-26/3/87 دانشگاه يزدثبت دبیرخانه شورا به شماره1238-26/3/87 بشرح ذیل :
« جناب آقاي ميرحسيني ،رييس محترم شوراي شهر يزد : باسلام احتراماً پيرو توافقنامه مورخ 5/8/87 في مابين دانشگاه يزد و شهرداري و شوراي اسلامي شهر يزد، خواهشمند است دستور فرماييد نسبت به طرح توافق نامه فوق در صحن عمومي شوراي محترم شهر اقدام گردد تا بودجه لازم براي انجام عمليات مصوب گردد. ضمناً نقشه معابر داخل سايت اصلي دانشگاه آماده و در محل پياده شده است كه به ضميمه ارسال مي گردد. پيشاپيش از بذل عنایت جنابعالی كمال تشكر و امتنان را دارد. سيدعلي محمدميبدي-رييس دانشگاه»و همچنین توافقنامه امضاء شده فی مابین رییس شورای اسلامی شهر و رییس دانشگاه یزد مورخ 5/8/86 بشرح ذیل :
« درتاريخ 5/8/86 درخصوص موضوع عقب نشيني و تعريض خيابانهاي پرديسه شرقي دانشگاه و آزادسازي محدوده از اراضي مزبور مطابق با نقشه ارائه شده از سوي شهرداري محترم يزد كه به تاييد مراجع قانوني رسيده است . به منظور صدور اسناد مالكيت اراضي مزبور به نام دانشگاه از سوي اداره ثبت اسناد و املاك شهرستان با رعايت و اجراي موارد مقرر در ذيل با تراضي كامل طرفين بشرح زير توافق گرديد :
1- مقرر شد مطابق سايت پلان پيوست كه از طرف اداره طرح هاي معماري و شهرسازي تهيه گرديده و پس از رعايت گذربندي و شبكه هاي دانشگاه نسبت به آزادسازي مسيرهاي مشخص شده اقدام نمايد و پس از اصلاحات فوق توسط شهرداري ، اداره ثبت اقدام به صدور سند اراضي دانشگاه نمايد.
2- مقرر شد حصاركشي مجدد مسيرهاي آزاد شده و ساختمانها و تاسيسات طبق وضعيت موجود با هزينه شهرداري و توسط شهرداري يزد با نظارت دفتر فني دانشگاه صورت پذيرد .
3- مقرر شد با توجه به اراضي آزاد شده ، شهرداري يزد نسبت به زيرسازي و آسفالت معابر داخل سايت دانشگاه به ميزان يكصد هزار (100.000)مترمربع پس از اعلام معابر ازطرف دانشگاه با زيرسازي دو لايه و آسفالت به ضخامت 5 سانتي متر اقدام نمايد.
4- مقرر شد زمين فوتبال واقع در سايت اصلي دانشگاه كه آماده كاشت چمن مي باشد كشت چمن آن توسط شهرداري يزد انجام شود. » .
مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده و توضیحات رییس کمیسیون و بحث و تبادل نظر موارد فوق مورد تصویب قرار گرفت . ضمناً مقرر گردید شهرداری ضمن برآورد هزینه ، پیشنهاد خود را جهت تامین اعتبار لازم در این خصوص به شورا ارائه نماید تا حتی المقدور تا پایان مهرماه سال جاری نسبت به حصارکشی و آزادسازی مسیر اقدامات لازم معمول گردد.
4-1-  طرح پیشنهادی تنی چند از اعضای شورا ثبت دبیرخانه شورا به شماره 2096-13/5/87 در رابطه با لغو بند يك صورتجلسه مورخ 8/3/87 شورا بابت احداث پل چهارراه معلم بصورت روگذر موضوع در صحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات موافق و مخالف ، لغو بند يك صورتجلسه 8/3/87 و احداث پل بصورت زیرگذر با میدان مورد تصویب قرار گرفت . ضمناً پیشنهاد گردید جهت به حداقل رساندن جابه جایی تاسیسات موجود حتی الامکان دو طرف مسیر وسط میدان دیوار بلند اجرا گردد .
 
جلسه باذکرصلوات درساعت 22 خاتمه یافت.