مصوبات يكصد و سي امين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

مصوبات يكصد و سي امين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد
­­       صورتجلسه 
یکصد و سی امین جلسه شوراي اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید در ساعت 19روز یکشنبه مورخ 19/3/87 با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید.
 در ابتدا طبق دستور کار جلسه در سخنان پیش از دستور ، پیشنهادهای آقایان میرحسینی و مطهریان بشرح ذیل مطرح گردید :
آقای میرحسینی :
- دعوت از مسئولین جهت رسیدگی و مقابله با پدیده رو به رشد تکدی گری در یزد .
- جمع آوری تابلوها و پارچه های در سطح شهر مربوط به ایام عزاداری ارتحال امام ، 15 خرداد و ایام شهادت حضرت زهرا (س) توسط شهرداری .
 - نامگذاری یکی از میادین سطح شهر بنام شورا توسط کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و زیست محیطی .
آقای مطهریان :
- ارائه گزارش کامل و جامع درخصوص چهارمین نشست مجمع مشورتی رؤسای کمیسیونهای فرهنگی ،اجتماعی شوراهای اسلامی مراکز استانها و کلان شهرها به میزبانی شورای اسلامی شهر شیراز .
- پیگیری نمودن مصوبات شورا .
- درخصوص دعوت نمودن نمایندگان محلات در صحن علنی شورا جهت بررسی مسایل و مشکلات آنان حداقل یک هفته زودتر با اعضای شورا هماهنگی و اطلاع رسانی لازم معمول گردد.
  سپس شهردار محترم ضمن ارائه گزارش هفتگی از وضعیت پروژه های عمرانی به سوالات طرح شده در کمیسیون عمران ، توسعه و ترافیک که توسط آقای پارساییان بشرح ذیل مطرح گردید توضیحات لازم ارائه نمود.
- با توجه به پیگیری های شورا ، شهرداری تاکنون چه اقداماتی را در راستای برطرف نمودن موانع و مشکلات جهت صدور پروانه ساختمانی انجام داده است که شهردار محترم متعهد گردید تا تاریخ 15 تیر ماه جهت صدور پروانه ساختمانی ازطریق اتوماسیون بعنوان نمونه در شهرداری منطقه یک راه اندازی نماید.
- میزان جذب بودجه شهرداری در دو ماهه اول سال 87 و میزان هزینه کرد بودجه اختصاصی عمران چقدر بوده است که مقرر گردید شهرداری تا پایان خرداد بصورت مکتوب موارد به شورا اعلام نماید.
- تعیین زمان دقیق بهره برداری ازپروژه کارخانه کودکمپوست که مقررگردید تا هفته دولت این امر تحقق یابد.
    در ادامه جلسه پیرو هماهنگی های بعمل آمده و دعوت از اهالی محترم محله مسجد جامع کبیر در صحن علنی شورا با حضور آقای مهندس میروکیلی شهردار محترم و آقای جنایی شهردار ناحیه تاریخی پیرامون مسایل و مشکلات آن محل بشرح ذیل بحث و تبادل نظر صورت گرفت:
- ساماندهی خیابان مسجد جامع کبیر با توجه به ترافیک زیاد .
- تملک پلاک مجاور ورودی کتابخانه وزیری جهت پارکینگ توسط شهرداری .
- بازسازی و مرمت آسفالت کوچه اطراف مسجد جامع و همچنین تعریض نمودن کوچه ها در صورت امکان .
- ایجاد فضای سبز مناسب و احداث اماکن ورزشی و امکانات رفاهی جهت اوقات فراغت جوانان .
- بازسازی وحصارکشی خانه های مخروبه جهت جلوگیری از فسادهای اخلاقی وهمچنین احداث پارکینگ درون محله ایی.
- تامین روشنایی و همچنین نظافت کوچه ها و معابر.
- مرمت و بازسازی سرویس بهداشتی موجود جنب مسجد جامع .
 در پایان آقای جنایی شهردار ناحیه تاریخی گزارش کامل درخصوص کارهای انجام شده توسط شهرداری آن منطقه ارائه نمود.
 * مصوبه :
1- لایحه شماره 505/12628-19/3/87 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره 1137-19/3/87.
« شورای محترم اسلامی شهر؛ سلام علیکم: احتراماً باستناد ماده 71 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375 و اصلاحیه بعدی آن ، پیرو پیشنهاد شماره 110/42492-17/11/86 و با عنایت به بند 4-4 صورتجلسه 21/1/87 (اعتراض فرمانداری) بدینوسیله به استحضار می رساند شهرداری یزد درنظر دارد نسبت به پرداخت تمامی حقوق متصوره و ممکنه و فریضه مصالح حق کسب و پیشه و سایر متعلقات دو باب مغازه و یک انباری تحت شماره پلاک 7/2103بخش 4 یزد واقع در طرح پارکینگ گاراژ کنترل که متعلق به ورثه مرحوم غلامرضا مبارکی می باشد طبق توافقنامه فیمابین اقدام نماید . با عنایت به مفاد توافقنامه در ازاء واگذاری حق کسب و پیشه فوق جمعاً به مبلغ هفتصد و یازده میلیون و پانصد هزار ریال پس از کسر نصف هزینه کارشناسی پس از انتقال اسناد حق کسب و پیشه به نام شهرداری و تحویل ملک به مالکین پرداخت گردد. علیهذا با توجه به مشروحه فوق ضمن ارسال یک نسخه از تصویر توافقنامه منضم به نمایی از برگ ارزیابی ، خواهشمند است موضوع در شورای اسلامی شهر مطرح اجازه فرمائید از محل اعتبارات پروژه گاراژ کنترل کد 14- 020-531 در بودجه 87 اقدامات لازم معمول گردد. میروکیلی – شهردار یزد» .
مراتب در صحن علنی شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات موافق و مخالف مقرر گردید طبق مصوبه قبلی شورا عمل گردد.
 
جلسه باذکرصلوات درساعت 40/22 خاتمه یافت. ضمناً جلسه بعد به روز چهارشنبه مورخ 22/3/87 ساعت 7 صبح موکول گردید.