مصوبات دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

مصوبات دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

صورتجلسه

 

   پيرو دستوركار اعلام  شده روزیکشنبه مورخ9/2/86 وبرابراطلاع قبلي،دومین جلسه «عادی» شوراي اسلامي شهريزد درساعت 7صبح روز دوشنبه مورخ10/2/86 باتلاوت آياتي  از كلام ا... مجيد و با حضور اكثريت  اعضاء- امضاءكنندگان ذيل-  درمحل  تالارشورا تشكيل گردید.

      درابتدای جلسه آقای میرحسینی: ریاست محترم شورا باسلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص) و آرزوی  سعادت و توفیق روزافزون همکاران ارجمند ، و با تقدیر وتشکر وخسته نباشید به اعضای محترم دور دوم شورا بخاطر زحمات و خدمات ارزنده درطول چهارسال گذشته و با گرامیداشت یاد وخاطره رئیس فقید شورای اسلامی شهر یزد شادروان حاج اسکندر اصلانی  و همچنین تقدیر و تشکر از زحمات آقای شایق شهردار اسبق یزد وکارکنان زحمتکش و خدوم شهرداری و دبیرخانه شورا که درعرصه خدمتگزاری به مردم سخت کوش دارالعباده یزد از هیچ کوششی دریغ ننمودند آرزوی موفقیت توأم با سلامتی برای یکایک آن عزیزان و خانواده های محترمشان از خداوند متعال مسئلت نمود.

   سپس آقای میرحسینی با قرائت آیه شریف قرآن « واعتصمو بحبل ا... جمعیاً و لاتفرقوا» بدین معنی همگی به ریسمان الهی چنگ زنید و پراکنده و متفرق نشوید خواستار تعامل ،همدلی ،همفکری کلیه مسئولین و خدمتگزاران علی الخصوص اعضای دور سوم شورا در جهت پیشبرد اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی که همان رضایت خالق هستی و خدمتگزاری به میهن عزیز اسلامی است نمود . سپس با عرض خیرمقدم به آقای مهندس حاجی محمدرضایی سرپرست محترم شهرداری درخواست نمود تا انتخاب شهردار از سوی شورا با تمام اختیارات جهت تسریع در کار شهرداری و تکریم ارباب رجوع نسبت به امور محوله انجام وظیفه نمایند.

  در ادامه هریک از اعضای محترم شورا خواستار وحدت و ایجاد همدلی و با توکل به خدا و اعتماد به یکدیگر و با تشکیل کارگروههای تخصصی و مشاوره ایی با حضور مشارکت مردم جهت پیشبرد اهداف شهرداری و ارائه خدمات رسانی بنحو شایسته و مطلوب شدند .

در ادامه جلسه تصمیماتی بشرح ذیل اتخاذ گردید:

1- به اتفاق آراء مقرر گردید هریک از اعضای شورا می توانند فقط در دو کمیسیونهای داخلی شورا حضور داشته باشند.

2- به اتفاق آراء مقرر گردید کمیسیونهای داخلی شورا فقط با حضور 3 نفر اعضای شورا تشکیل و برگزار گردد.

3- درخصوص تعیین و عضویت هریک از اعضای شورا در جلسات کمیسیونهای داخلی پس از بحث و تبادل نظر و با اکثریت آراء اعضای کمیسیونها بشرح ذیل انتخاب شدند:

 

الف-کمیسیون برنامه و بودجه : آقایان فقیه خراسانی ، پارسائیان و سرکارخانم حیدری

 ب-کمیسیون عمران و توسعه : آقایان کوچک زاده ، میرحسینی  و خباززاده

ج-کمیسیون فرهنگی اجتماعی : آقایان حرزاده ، مطهریان و سرکارخانم وزیری

4- مقرر گردید هریک از اعضای شورا ، حداکثر ظرف مدت یک هفته طرحی درخصوص کمک به افراد مستمند و بی بضاعت تهیه تا ضمن بررسی و تحلیل پیرامون این موضوع تصمیمات لازم و اساسی اتخاذ گردد.

 در پایان دستور کار جلسه بعد توسط آقای میرحسینی ریاست محترم شورا بشرح ذیل اعلام گردید :

-         بررسی انتخاب شهردار

-         تعیین و معرفی اعضای شورا جهت کمیسیونهای ماده صد شهرداری

-          آشنایی با کارکنان دبیرخانه شورا