مصوبات اولين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

مصوبات اولين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد
صورتجلسه
 
    با استعانت ازخداوند متعال، وصلوات برمحمد وآل محمد(ص) ،وگرامیداشت سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی ، اولین جلسه منتخبین سومین دوره شورای اسلامی شهر یزد در ساعت 30/20 یکشنبه مورخ 9/2/86 با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و با حضور کلیه اعضای شورا ، آقای عظیمی نیا فرماندار محترم و همراهان و آقای آزادی مدیرکل محترم شهر و روستا استانداری طبق هماهنگی های بعمل آمده قبلی جهت انتخابات هیأت رئیسه در محل تالار شورا تشکیل گردید.
    در ابتدای جلسه آقای محمد فقیه خراسانی (رئیس سنی جلسه ) با درود سلام بر ارواح طیبه پاک شهیدان و امام شهیدان و عرض خیرمقدم به فرماندار محترم و همراهان و آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون همکاران ارجمند ، و طول عمر باعزت مقام معظم رهبری ، آغاز بکار سومین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را تبریک عرض نمود و برای تمامی مسئولین و خدمتگزاران صدیق به نظام و دولتمردان جمهوری اسلامی آرزوی موفقیت و سربلندی نمود .
    سپس فرماندار محترم جناب آقای عظیمی نیا از عملکرد و خدمات ارزنده و خوب چهارساله اعضای محترم دوره دوم شورای شهر که توانستند با همت و تلاش و جدیت درکارخود درجهت رشد و بهبود وضعیت شهر و مشکلات همشهریان گامهای موثر و مثبت بردارند تقدیر و تشکر نمود و اظهار داشت: در سایه تعامل و همفکری و همدلی است که می توان بر مسائل و مشکلات شهری و اجتماعی فائق آمد و اکنون که شهر ما از لحاظ مسائل درون شهری از جمله تامین فضای سبز ، ایجاد پارک و همچنین ساماندهی ترافیک و ایجاد حمل و نقل درون شهری و غیره ... نیاز به مشارکت مردم و همت مسئولین بخصوص همفکری و تعامل شورای اسلامی شهر با تمامی ارگانها و نهادها و دستگاههای اجرایی استان را می طلبد که در جهت رفع مشکلات و معضلات با برنامه ریزی اصولی و هدفمند اقدامات لازم و شایسته معمول نمود.
 در ادامه جلسه آقای فقیه خراسانی(ریاست سنی جلسه) از اعضای محترم شورا درخواست نمود برحسب وظیفه قانونی درمقابل کلام ا... مجید قیام ومتن سوگندنامه را قرائت نمایند که پس از انجام مراسم تحلیف آقایان محمدفقیه خراسانی وسیدعلی محمد میرحسینی جهت پذیرفتن مسئولیت ریاست شوراکاندیدا شدند که پس ازرأی گیری آقای سیدعلی محمد میرحسینی بااکثریت آراء بعنوان ریاست سومین دوره اسلامی شهرانتخاب شدند. وهمچنین سرکارخانم سیده حمیده وزیری وآقای محمدمهدی حرزاده کاندیدای سمت نائب رئیس شوراشدندکه پس ازرأی گیری سرکارخانم سیده حمیده وزیری بااکثریت آراء بعنوان نائب رئیس شورا انتخاب گردید.
 و در ادامه با اکثریت آراء آقای وحیدرضا خباززاده بعنوان سخنگوی شورا، سرکارخانم زهرا حیدری بعنوان منشی ، آقای محمد فقیه خراسانی بعنوان نماینده شورای اسلامی شهر درشورای اسلامی شهرستان ، آقای حمیدرضا مطهریان بعنوان خزانه دار شورا معرفی شدند .سپس درخصوص انتخاب یکی از کارکنان رسمی شهرداری بعنوان سرپرست شهرداری ، پس از بحث و تبادل نظر پیرامون این موضوع به اتفاق آراء آقای مهندس محمدجواد حاجی محمدرضایی (معاونت محترم خدمات شهری) به این سمت نائل شدند.
 درپایان فرماندار محترم ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی اعضای دور جدید شورا و اعلام آمادگی خود جهت هرگونه همکاری در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار امیدواری نمودکه منتخبین دور سوم شورا همانند شوراهای قبلی با همدلی ،همفکری و تعامل و همچنین با برنامه ریزی منظم و دقیق جهت حل مشکلات اساسی شهر و رفع معضلات اجتماعی در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج)همچنان پایدار و موفق باشند.
 
جلسه باذکرصلوات درساعت 30/22خاتمه یافت وجلسه «عادی» بعد به روزدوشنبه مورخ10/2/86 ساعت7صبح موکول گردید.