مشکلات کتابخانه مرکزی یزد به زودی رفع می‌شود

مشکلات کتابخانه مرکزی یزد به زودی رفع می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد در سال اول فعالیت شورا با اشاره به مشکلاتی که سال‌هاست کتابخانه مرکزی یزد با آن دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: بر اساس آخرین گزارش ارائه شده، مشکلات به زودی رفع می‌شود.
ونوس عامری پیش از ظهر امروز در نشست خبری چهار تن از اعضای شورای شهر با اشاره به مشکلات کتابخانه مرکزی یزد که در بافت تاریخی بنا نهاده شده اما به دلیل بروز مشکلات متعدد هنوز از آن بهره‌برداری نشده است، اظهار داشت: این بنا دچار پیچیدگی‌های حقوقی شده اما بر اساس آخرین گزارش ارائه شده، مشکلات به زودی رفع می‌شود.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا قرار است کتابخانه توسط نهاد کتابخانه‌ها اداره شود یا شهرداری، افزود: ترجیح ما این است که این کتابخانه توسط نهاد کتابخانه‌ها اداره شود و تلاش ما نیز بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از این پروژه است.
عضو شورای اسلامی شهر یزد در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوالی در مورد نامتناسب بودن ایستگاه های اتوبوس شهری یزد، بیان کرد: ما نیز معتقدیم که ایستگاه‌ها باید متناسب با بافت شهر باشد زیرا ایستگاه‌ها جزو المان‌های شهری هستند و طرح‌هایی نیز در این زمینه داریم که به شهرداری ارائه شده است.
عامری در پاسخ به سئوال مهر در مورد عدم آموزش و فرهنگ سازی در زمینه تفکیک از مبدأ زباله‌ها، افزود: ارائه این آموزش‌ها در دستور کار قرار گرفته و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد به ۴۰ نفر آموزش ارائه داده و قرار است این افراد محله به محله و خانه به خانه مراجعه کرده و آموزش‌های مرتبط در این زمینه را ارائه دهند.
وی در مورد اتباع خارجی و حضور آنها در بافت تاریخی شهر یزد نیز اظهار داشت: پیشنهاد ما این بود که چند مهمانشهر در یزد ایجاد شود تا همه اتباع خارجی مجاز در این شهرها اسکان داده شوند.
عامری خاطرنشان کرد: در صورت ایجاد این مهمان‌شهرها نه تنها خدمات به آنها ارائه می‌شود بلکه برنامه‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ بومی آنها نیز ارائه می شود.
وی با بیان اینکه حسن این طرح، جداسازی اتباع خارجی از اتباع غیرمجاز و جمع‌آوری آنها از بافت تاریخی یزد است، افزود: اجرای این طرح نیاز به همراهی و مشارکت دستگاه‌های مختلف همچنین همکاری مردم دارد.
عضو شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر اینکه تلاش ما این است تا هم خود هویت شهر را بشناسیم و هم به دیگران معرفی کنیم، عنوان کرد: در این راستا برنامه های متعددی به اجرا درآمده که از آن جمله می‌توان به برگزاری سمپوزیوم جهانی خشت خام، رویداد هنری پرسبوک‌ با نگاه ویژه به صنعت نساجی، جشنواره تئاتر خیابانی و ... اشاره کرد.