مراسم ثبت جهانی یزد و حضور سرمایه گذاران در پروژه ها

مراسم ثبت جهانی یزد و حضور سرمایه گذاران در پروژه ها

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، رئیس شورا در آغاز جلسه علنی شنبه سیزدهم آبان ضمن گرامیداشت این روز گفت: در سیزدهم آبان سه واقعه مهم تبعید امام و آغاز نهضت به شکل جدید که منجر به انقلاب شد، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی وهمچنین تسخیر لانه جاسوسی که حرکت مقابله ای با رفتار شیطان بزرگ بود یادآور می شود و این روز را گرامی می داریم.
غلامعلی سفید در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به انتخاب استاندار جدید اظهارداشت: انتخاب استاندار جدید را تبریک می گوییم و امیدواریم منشا خیر وبرکت برای استان باشند و همه باید با همراهی و مشارکت خود به توسعه شهر کمک کنیم.
وی به مذاکرات صورت گرفته با سرمایه گذاران پرداخت و افزود: دو گروه از اسپانیا و تهران به یزد سفر داشتند و با این سرمایه گذاران و افرادی از اتاق بازرگانی جلسه ای تشکیل شد و موضوع نوع جدیدی از تراموا مطرح گردید و با بررسی آن در کمیسیون ها و کارشناسی طرح برای شهر، امیدوارم نتایج خوبی حاصل شود.
حمیدرضا قمی در نطق پیش از دستور جلسه شورا به بودجه شهرداری پرداخت و افزود: وضعیت بودجه نه تنها مناسب نیست که حتی ممکن است کفاف بسیاری از برنامه های شهر را نداشته باشد و این مسائل باید به طور شفاف با مردم در میان گذاشت تا بدانند در چه وضعیتی قرار داریم و قطعا با شفافیت، خود همشهریان دلسوزانه در مسیر توسعه شهر قدم خواهند گذاشت.
عضو کمیسیون بودجه شورای شهر یزد شفافیت را از ضوابط جذب سرمایه گذار عنوان کرد و ادامه داد: سرمایه گذاران یزدی زیادی را داریم که در کشور فعالیت دارند اما یزد را جزو مرکز سرمایه گذاری خود قرار ندادند که باید با دعوت از آنها و هموار کردن مسیر برای حضور، زمینه توسعه را فراهم کنیم و امیدوارم در این دوره با تمهیدات اندیشیده شده بازویی برای تامین سرمایه باشیم.
در جلسه امروز محسن عباسی به عنوان نماینده در شورای برنامه ریزی و حمیدرضا قمی در شورای راهبردی امنیت اطلاعات شهرداری معرفی شدند.
از موضوعات دیگر جلسه شورای شهر یزد تشکیل دو کمیسیون جدید بود که با راه اندازی کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی همچنین کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روشها موافقت شد.
جشن ثبت جهانی در اسفندماه و گزارشی از جلسات تشکیل شده برای میاحث اجرایی آن و همچنین گزارش کمیسیون ها از تعیین مشاورین از دیگر موارد این جلسه بود.