مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان با رئیس شورای اسلامی شهر یزد دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان با رئیس شورای اسلامی شهر یزد دیدار و گفتگو کرد.

      به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد حجبری مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با سیدعلیمحمدمیرحسینی رئیس شورای اسلامی شهر دیدار و گفتگو کرد.

      این گزارش حاکی است دراين ديدار حجبری اظهار داشت : در حوزه فنی مهندسی ،مرکز فنی و هنری دفاع مقدس در محل صفائیه در حال ساخت است که کارکرد آموزشی تفریحی و هنری دارد در حوزه شهدای گمنام بنیاد یزد از نظر پذیرش مقام اول را در سطح کشور از آن خود کرده است ولی از نظر ساماندهی حرم شهدای گمنان و قبور این عزیزان هنوز باید اقداماتی صورت گیرد .پیگیری ثبت نقاط یادمانی به اين صورت  که منازل برخی از شهداء به عنوان یک مرکز فرهنگی ثبت داده شود ودر کل استان 10 مورد است . پیگیری و پیشنهاد ساخت یادمانی جهت محل شهادت سومین شهید محراب در محل مسجد ملااسماعیل نیز از جمله فعالیت ها ي اين حوزه است

   حوزه پژوهش و تحقیق پیرامون دفاع مقدس یکی از گسترده ترین بخشهاست که جمع آوری و ساماندهی اثار دفاع مقدس و ترمیم و بازسازی آنها. تدوین تاریخ انقلاب استان یزد ، شناسائی مکانهایی که در انقلاب و دفاع مقدس نقش داشته است. بازخوانی عملیات های دفاع مقدس ،تشکیل اتاق فکر ، ایجاد سایت ساجد .وتدوین دانش نامه استان یزد در قالب 30 جلد کتاب بعنوان یک کار منحصر بفرد برای اولین بار در سطح کشور ، از جمله اقدامات در این حوزه است .

 در حوزه ادبیات و انتشارات نیز نقد و تالیف کتاب ، برگزاری جشنواره های شعر پایداری ودر حوزه هنری حمایت از آثار نمایشی. تولید مستندات دفاع مقدس و مستند حادثه پنجم اردیبهشت ماه از جمله اقدامات است.

   وی گفت برای اینکه برنامه های استان با همفکری و همگرایی بیشتری اجرا شود چهار ستاد تشکیل شده است.

 ستادهای گرامیداشت پنجم اردیبهشت ماه، دوم خرداد ، هفته دفاع مقدس و راهیان نور .

نامگذاری میدان و یا بلواری با نام دفاع مقدس و ساخت و نصب المان دفاع مقدس در سطح شهر از جمله پیشنهادات بنیاد می باشد.

    سیدعلیمحمد میرحسینی رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه برنامه های این بنیاد را می توان در بخشهای کوتاه مدت میان مدت و دراز مدت  دسته بندي كرد اظهار داشت بعنوان نماینده مردم از اقدامات انجام شده در جهت اشنا نمودن نسل سوم با دفاع مقدس تشکر و قدردانی می شود .

  وی گفت باید  به نوعی کار کرد که در جوانان وجد ایجاد شود تا طالب و مشتاق حضور در این عرصه ها شوند و شورای اسلامی شهر یزد نیز در این راستا آمادگی خود را برای هر نوع همکاری اعلام می نماید.