لزوم نگهداری از برند ثبت جهانی یزد با جذب مشارکت عمومی

لزوم نگهداری از برند ثبت جهانی یزد با جذب مشارکت عمومی

غلامعلی سفید در مراسم تکریم و معارفه شهردار یزد که با حضور مهدی جمالی‌نژاد معاون وزیر کشور برگزار شد، با بیان این‌که بهتر است دلایل تأخیر در ابلاغ حکم شهردار و آن چه که در این مدت به شورای شهر یزد گذشته مطرح نشود،‌ اظهار کرد: اگر گناهی در این مورد متوجه من می‌شود از تمام مردم یزد عذرخواهی و حلالیت می‌طلبم.
وی توسعه بیش از پیش شهر یزد را اولویت اجرایی تمام اعضای شورای اسلامی شهر یزد دانست و افزود:‌ رفع مشکلات موجود به مشارکت تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی نیاز دارد.
رییس شورای اسلامی شهر یزد تأمین و مدیریت منابع آبی مورد نیاز را از جمله مهمترین اقدامات در دستور کار شورای پنجم عنوان کرد و گفت:‌ شهرداری و شورای شهر خود را موظف می‌دانند تا مانع هدر رفت آب در مصارف شهری شوند.
این مسئول در ادامه با بیان این‌که سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران مختلف از دیگر اولویت‌های اجرایی شهرداری و شورا شهر یزد است،‌ بیان کرد:‌ متأسفانه تصور من این است که در حال حاضر فضای عمومی استان و شهر یزد برای جذب و حمایت از سرمایه گذاری جدید مناسب نیست و باید بیشتر در راستا برنامه‌ریزی شود.
وی ضمن گله‌مندی از برخی جوسازی‌های در حوزه سرمایه گذاری‌های جدید یزد، گفت:‌ متأسفانه یزد در شرایط فعلی به استانی نخبه کش تبدیل شده است.
رییس شورای شهر یزد تدوین و اجرای یک سری طرح‌های کوتاه مدت در حوزه مدیریت شهری را در دستور کار شهرداری و شورا دانست و بیان کرد:‌ ما می‌توانیم برای توسعه بیش از پیش یزد از یزدی‌های خارج از استان و کشور و همچنین زرتشتیان خارج از ایران استفاده کنیم.
سفید در بخش دیگری از سخنان خود نگهداری و حراست از بند ثبت جهانی یزد را ضروری دانست و تأکید کرد:‌ رعایت استانداردهای جهانی در مدیریت شهرجهانی یزد از جمله ضرورت‌های اجرایی در حوزه مدیریت شهری است.
این مسئول با بیان این‌که حضور در مجامع بین‌المللی و استفاده از نیروهای انسانی متخصص موثرترین راهکار برای تحقق اهداف پلان مدیریت شهر میراث جهانی است، گفت:‌ توجه به مسئله مهاجرت از یزد و به یزد از دیگر بایدهای مدیریت شهر و استان یزد است.
وی در پایان توجه به نشاط اجتماعی را جمله ضرورت‌های اجرایی برای جذب مشارکت عمومی در یزد دانست و خاطرنشان کرد:‌ نشاط اجتماعی عامل اصلی پویایی مدیریت شهری است.