لزوم نهادینه کردن فرهنگ اهدا عضو به بیماران نیازمند در جامعه

لزوم نهادینه کردن فرهنگ اهدا عضو به بیماران نیازمند در جامعه

اعضای شورای اسلامی شهر یزد به همراه استاندار از خانواده اهدا کننده عضو در سال 98 تقدیر و تجلیل کردند.
غلامعلی سفید در صد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر که با حضور اعضای شورا و خانواده‌های اهدا عضو برگزار شده بود،‌ اظهار کرد:‌ اعضای شورای شهر افتخار می‌کنند که برای خانواده‌های اهدا عضوی که بدون هیچ توقع مالی نسبت به این مهم اقدام کردند خدمت کنند.
وی اهدا عضو را ناشی از فرهنگ بالا و اعتقاد دینی پایدار دانست و افزود:‌ خوشبختانه این فرهنگ به خوبی بین اقشار مختلف مردم دارالعباده یزد نهادینه شده است.
رییس شورای اسلامی شهر یزد در ادامه با اشاره به ضرورت حمایت از این مهم برای زنده نگه داشتن بیمارانی که به هر نوع منتظر اهدا عضو هستند،‌ گفت:‌ مسئولان و معتمدین محلات نقش مهمی در ترویج بیش از پیش فرهنگ اهدا عضو در جامعه ایفا می‌‎کنند.
سفید عضویت تمام مسئولان و اعضای شورای شهر در پویش دوباره زندگی را ضروری دانست و بیان کرد: توسعه اجتماعی مستلزم حمایت و احساس مسئولیت در قبال یکدیگر است.
 
 
لزوم نهادینه کردن فرهنگ اهدا عضو به بیماران نیازمند در جامعه
استاندار یزد با بیان این‌که خانواده‌های اهدا کننده عضو پیشتازان ترویج این فرهنگ اسلامی و انسانی هستند، گفت: فرهنگ اهدا عضو باید بین اقشار مختلف ترویج و نهادینه شود.
محمدعلی طالبی با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که اهدا عضو در حقیقت اهدا زندگی به افراد نیازمند است و این فرهنگ باید بیش از پیش در جامعه ما نهادینه شود، اظهار کرد:‌ خانواده‌های اهدا کننده عضو با این عمل خداپسندانه پیشتازان ترویج این فرهنگ اسلامی و انسانی در جامعه هستند.
وی در این جلسه که با حضور 10 نفر از خانواده اهدا کنندگان عضو برگزار شده بود،‌افزود:‌ لازم میدانم که ارادت خودم را نسبت به خانواده‌های عزیز اهدا کننده عضو ابراز کنم.
استاندار یزد گفت:‌ اهدا عضو به بهانه نجات جان انسان‌های نیازمند بالاترین سطح از ایثارگری بوده و بسیار قابل ستایش است.
طالبی با اشاره به آمار اهدا عضو در استان یزد،‌ تصریح کرد:‌ فداکاری و ایثار خانواده‌های اهدا کننده عضو یزد را در ردیف استان‌های برتر کشور در بحث اهدا عضو قرار داده که نشان از ایمان و تدین مردم این دیار است.
این مسئول در پایان با بیان این موضوع که من افتخار میکنم فرصت خدمت به خانواده‌های ایثارگر اهدا کننده عضو را پیدا کردم،‌ خاطرنشان کرد:‌ خوشبختانه اعضای شورای اسلامی شهر یزد هم این مهم را به خوبی درک کرده و نسبت به نهادینه کردن این فرهنگ انسانی اقدام کردند.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم از خانواده اهدا کننده عضو در سال جاری تجلیل و این خانواده‌ها کارت اهدا عضو را به اعضای شورای شهر یزد ارائه کردند.