لزوم برنامه‌ریزی جدی برای ورود اتباع خارجی به یزد

لزوم برنامه‌ریزی جدی برای ورود اتباع خارجی به یزد

رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت ساماندهی اتباع خارجی،‌گفت:‌ عدم آگاهی مدیریت شهری در مورد میزان پذیرش مهاجرین در یزد برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات را دچار مشکل کرده است.
«غلامعلی سفید» در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور نماینده مردم یزد درمجلس، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندار و مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان برگزار شد،‌ با بیان این‌که ‌برنامه‌ریزی برای جمعیت سیار و غیرقابل پیش بینی کاری نادرست است، اظهار کرد: اگر ما ندانیم که سالانه چند نفر از روستاها به یزد مهاجرت می‌کنند و یا این‌که میزان پذیرش یزد برای اتباع خارجی چقدر است، ‌نمی‌توانیم نسبت به برنامه‌ریزی ارائه خدمات اقدام کنیم.
رییس شورای اسلامی یزد برنامه‌ریزی برای ورود اتباع خارجی به این شهر را ضروری دانست و بیان کرد: عدم برنامه‌ریزی برای ورود مهاجرین به شهر یزد امنیت و ارائه خدمات شهری را دچار اخلال کرده است.
«ونوس عامری» خزانه دار شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که بحث مهاجرین خارجی یکی از دغدغه‌های جدی مردم یزد است،‌ افزود: مسئولان و دست اندرکاران استان باید متناسب با ظرفیت پذیرش و ارائه خدمات آموزشی،‌فرهنگی‌،اجتماعی و بهداشتی مجوز ورود اتباع خارجی به استان و شهر یزد را صادر کنند.
وی گفت: بحث خروج مهاجرین از دیگر مواردی است که به اندازه ورود آنها به شهر واستان حائز اهمیت است.
این مقام مسئول تصریح کرد: مدیریت و استفاده بهینه از مهاجرین خارجی که به نفع توسعه و پیشبرد اهداف استان و شهر است باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
این عضو شورای اسلامی شهر یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که تقویت و حمایت از صنایع نوین باید جزو برنامه های توسعه ای شهر و استان باشد،‌ خاطرنشان کرد: حمایت از نوع صنایع مستقر در استان کیفیت و کمیت ورود مهاجرین از نظر علمی و فرهنگی را تعیین می‌کند.
وی در پایان اختلاف فرهنگی را از دیگر معضلات ناشی از حضور اتباع خارجی در یزد دانست و تأکید کرد: انتقال فرهنگ یزدی و ایرانی به اتباع خارجی از جمله راهکارهای اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ناشی از حضور اتباع در یزد است.