لزوم بررسی و اصلاح مسیر سیل‌بندهای یزد طی 20 روز آینده

لزوم بررسی و اصلاح مسیر سیل‌بندهای یزد طی 20 روز آینده

نایب رییس شورای اسلامی شهر با بیان این‌که متأسفانه برخی از نقاط مسیر روخانه یزد به دلیل خشکسالی های گذشته تغییر کاربری داشته است، گفت: شهرداری باید طی 20 روز آینده مسیرهای ورود آب در یزد را بررسی و نسبت به لایه روبی و آزادسازی آن اقدام کند.
مرتضی شایق با بیان این‌که تمام 12 هزار مساحت شهر یزد زیر سیل بند است، خاطرنشان کرد: رعایت حریم رودخانه باید برای مردم مشخص و شرایط لازم برای جلوگیری از ساخت و ساز در این حریم انجام شود.
وی افزود: راه‌آهن در محدوده شهر یزد دارای آبرو و پل است و شهرداری باید نسبت به برداشت مانع‌های ایجاد شده در این مسیر اقدام کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر یزد در ادامه با اشاره به توجه به کیفیت آسفالت به منظور کاهش خسارات ناشی از باران، اظهار کرد: بی‌توجهی به یک سری مسائل مدیریت شهری منجر به تحمل خسارت‌های بیشمار در مواقع بحرانی می‌شود.
نایب رییس شورای شهر یزد با بیان این که نگهداری از حریم رودخانه از جمله وظایف وزارت نیرو است، تصریح کرد: سرپرست شهرداری یزد باید هر چه سریعتر و طی 20 روز آینده گزارشی جامع در مورد شرایط فعالی مسیر ورود آب به شهر یزد را بررسی و به شورا اعلام کنند.
شایق تغییر کاربری مسیر رودخانه را یکی از چالش‌های جدی مدیریت شهری در برابر سیل و زلزله دانست و بیان کرد: متأسفانه در برخی از نقاط شهر یزد هم مسیر رودخانه تغییر کاربری داشته است.