فعالیت های اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری مورد بررسی قرار گرفت

فعالیت های اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری مورد بررسی قرار گرفت

در جلسه علنی شورای شهر یزد فعالیت های اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، در جلسه چهارشنبه 22 آذر شورای شهر فعالیت های اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری با حضور سیف الدینی مدیر اداره پیشگیری و صالحیان معاون خدمات شهری شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدای جلسه کاشفی زاده در نطق پیش از دستور به مشکلات مردم نعیم آباد اشاره و ضمن توجه اعضا به پروژه پیامبراعظم گفت: سالهاست بحث این پروژه مطرح است و شهرداری زمین های مردم در این منطقه را در طرح پیامبر اعظم قرار داده که باید هرچه سریع تر تعیین تکلیف شود و مردم خواهان توجه شورا به این موضوع هستند.
عضو هیات رئیسه شورا مسائل خیابان قیام را یادآور شد و افزود: جابجایی گوی ها و مشکلات مردم در عبور ومرور مطرح است و اگر قرار بر بازپیرایی این خیابان است تصمیم گرفته شود.
آزادی نایب رئیس شورا به بررسی پروژه پیامبر اعظم در کمیسیون عمران اشاره و تصریح کرد: از موضوعات مورد بحث کمیسیون این پروژه بود که طی ماه های گذشته اعضا نیز این دغدغه را مطرح نمودند و همانگونه که ریاست شورا هم اعلام داشتند مسائل پروژه تا پایان سال تعیین تکلیف خواهد شد.
در ادامه مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در شهر پرداخت و مباحث پیرامون سد معبر و اجرائیات را ارائه نمود.
شایق عضو شورای شهر به فرهنگ سازی در مباحث سد معبر از سوی کسبه پرداخت و گفت: در برخورد تخلفات ضمن توجه به شان مردم باید مسائل در یک روال معمول دنبال شود و اطلاع رسانی به مردم بسیاری از کارها را حل خواهد کرد.
وی بر استفاده از ظرفیت تشکل های فرهنگی مذهبی و روحانیون در انعکاس جایگاه حقوق مردم و شهرداری و مباحث تخلفات اشاره و از شورا خواست تا جلساتی در این زمینه برگزار شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورا نحوه برخورد کارکنان اجرائیات با مردم را بسیار مورد توجه دانست و تاکید کرد: رفتار نیروها در اجرای قانون باید قانونمند باشد و اطلاع رسانی به مردم و فرهنگسازی در توجه به سد معبر از سوی کسبه مورد نظر است و کمیسیون فرهنگی در این خصوص تمام توان خود را خواهد گذاشت.
عامری با اشاره به جمع آوری متکدیان درخواست کرد تا در این زمینه همراهی مددکاران اجتماعی مدنظر قرار گیرد.
دیگر عضو شورای شهر در ادامه عزم جدی مسئولین شهری را خواستار شد و افزود: برخورد با مسئله سد معبر هرچند در وظایف شهرداری است اما نیازمند همکاری همه دستگاه ها در شهر است و همه کمک کنند تا این موارد و مشکلات مطرح شده به صفر برسد.
ابوترابی اظهارداست: برخوردها باید با رعایت حقوق اموال مردم باشد و بعضا عنوان شده در جمع آوری ها بدون آنکه رسیدی تحویل شود نسبت به انتقال اموال مردم اقدام می شود که در این زمینه هم باید برنامه ریزی کرد.
جورابی عضو هیات رئیسه شورا هم بر توجه به مسائل قانونی برخورد سد معبر پرداخت و از مدیران اداره پیشگیری و رفع تخلفات خواست ضمن اقدامات خود در برخورد سد معبر، همکاری های لازم را با مردم داشته باشند و تذکرات و اطلاع رسانی قبل از آن داده شود.
همچنین در این جلسه مدیر کل بحران استانداری و دبیر جشنواره فیلم امید ضمن حضور و ارائه گزارشی از روند اجرایی جشنواره، خواستار همکاری شورا در امر اطلاع رسانی آن در سطح شهر شدند.