فضای سبز مناسب در منطقه قاسم آباد ایجاد خواهد شد

فضای سبز مناسب در منطقه قاسم آباد ایجاد خواهد شد


فضای سبز مناسب در منطقه قاسم آباد ایجاد خواهد شد

 

نماینده شورای اسلامی شهر یزد در منطقه سه شهرداری گفت: در اراضی موجود واقع در پشت راه آهن یزد، فضای سبز مناسب برای اهالی قاسم آباد ایجاد می شود.

محمد مهدی نیکونژاد افزود: در طول  سلسله نشستهایی که با حضور استاندار یزد، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران محترم کل راه آهن، ثبت و مسکن به صورت مجزا و ترکیبی انجام گرفت مقرر شد که اراضی مجاور راه آهن یزد با کاربری فضای سبز که به صورت غیر قانونی در تصرف راه آهن یزد است برای احداث بوستان و فضای سبز به شهرداری واگذار شود  تا در اسرع وقت به فضای سبز مناسب تبدیل و در اختیار مردم و اهالی محترم منطقه قرار گیرد.  

عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: تاکنون سندی برای این اراضی که حدود 60 هزار متر مربع است صادر نشده و مدت مدیدی است که بدون استفاده و بلاتکلیف مانده است.

او گفت: ساکنان محله قاسم آباد از گذشته  در این اراضی به کشاورزی مشغول بوده اند، لذا باید اراضی به اهالی محله بازگردد

به گفته عضو شورای اسلامی شهر یزد:  به دلیل فقر فضای سبز این منطقه و جمعیت بالغ بر 10 هزار نفر از اهالی ساکن در این محله که کمترین امکانات رفاهی را در اختیار دارند و در خانه های کوچک و بدون فضای سبز مطلوب سکونت دارند، تعلق گیرد و شهرداری نیز در اسرع وقت اقدام به تملک این اراضی  و تبدیل به فضای سبز مناسب نماید.

نیکونژاد تصریح کرد : این زمینها که در جلوی فنسهای راه آهن واقع شده پس از نصب دیوارهای بتنی پیشرفت کرده و حدود 60 هزار متر مربع از این اراضی در تصرف راه آهن قرار گرفته است.

نیکونژاد می گوید: لازم به ذکر است در پشت این دیوارها  زمینهای درختکاری شده وجود دارد که شنیده شده راه آهن در صدد احداث آپارتمان مسکونی برای پرسنل و کارکنان خود می باشد و با توجه به کم عرض بودن خیابان طلوع و عدم پیش بینی لازم برای تعریض این خیابان از یک سو  از کاربری این زمین که فضای سبز است از سوی دیگر، امکان اجرای پروژه راه اهن مقدور نمی باشد.