عزم شورا برای رفع مشكل

عزم شورا برای رفع مشكل

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

در جلسه دویست و هشتاد دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد موضوع پلمپ کشتارگاه صنعتی یزد توسط اداره کل دامپزشکی استان مورد بحث و بررسی جدی قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ظرفیت بالای کشتارگاه صنعتی یزد اشاره کرد و  بیان داشت: کشتارگاه صنعتی یزد، نخستین و تنها کشتارگاه صنعتی فعلی استان است که برای تامین گوشت مورد نیاز کل استان سرمایه گذاری شده است.

حجت‌الاسلام عباس زارع با بیان اینکه لازمه تقویت کشتارگاه صنعتی، تعطیل کردن کشتارگاه‌های سنتی است گفت : این کشتارگاه با توجه به حجم سرمایه و بر اساس نیاز شهرستان‌های یزد، میبد، اردکان، اشکذر و مهریز تدارک دیده شده اما امروز نه ‌فقط کشتار دام این شهرستان‌ها در این کشتارگاه انجام نمی‌شود، بلکه حتی دام‌های شهرستان یزد هم در کشتارگاه سنتی مهریز وآن هم به شکل سنتی  کشتار می‌شود.

اعضای شورای اسلامی شهر یزد در این جلسه از ریاست شورا درخواست کردند تا موضوع پلمپ کشتارگاه صنعتی با توجه به هزینه ای که شده و نارضایتی که برای قصابان ایجاد کرده است بصورت جدی پیگیری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد هم در تماس تلفنی با حداد مدیر کل دامپزشکی استان خواستار رفع مشکل شد و خاطرنشان کرد: قبول داریم که نقصیاتی در کشتارگاه صنعتی یزد وجود دارد و تلاش خواهیم کرد تا این مشکل ظرف چند روز آینده مرتفع شود اما قانون باید به درستی اجرا شود این در حالی ست که کشتارگاه سنتی  در شهرستان مهریز به صورت سنتی و در باغات اتفاق می افتد و اقدامی برای صنعتی شدن آن نشده است.

در نهایت مقرر گردید با نشست و تعامل با مدیر کل دامپزشکی استان در روزهاي اخیر ، ضمن برطرف شدن مشکلات مطرح شده از سوی اداره دام پزشکی نسبت به رفع مشکل به صورت اساسی جلساتی برگزار شود.

ضمناً ضمناً در راستاي تامين گوشت شهر و جلوگيري از كشتار غيربهداشتي در شهر؛ كشتارگاه صنعتي يزد با پيگيري هاي رئيس شوراي اسلامي شهر يزد تا رفع مشكل مربوطه شروع به كار كرد.