عدم وجود شهردار چالش جدی گزارش بودجه 97 شهرداری یزد

عدم وجود شهردار چالش جدی گزارش بودجه 97 شهرداری یزد

رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر یزد گفت: بودجه سال 97 شهرداری بدون شهردار در حال گذراست و نمی‌توان گزارش دقیق در این مورد به مردم ارائه کرد.
ونوس عامری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر با طرح این سئوال که عدم ابلاغ حکم شهردار جدید تا کی ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: نزدیک به 50 روز است که شورای شهر شهردار جدید را انتخاب و به وزارت کشور معرفی کرده است و سعی داشته بر اساس قانون هرگونه همکاری را با وزیر کشور در راستای توسعه بیش از پیش انجام دهد.
وی با بیان این که همه مسئولان از بالا تا پایین پایبند قانون باشند، افزود: تمام طرح‌های توسعه‌ای و اقشار مختلف مردم یزد در بلاتکلیفی قرار دارند و این معطلی آسیب‌های جدی به یزد می‌زند.
رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر یزد گفت: موافقت با استعفای جمالی نژاد شهردار اسبق یزد کمال احترام به نظر وزارت کشور و شخص رحمانی فضلی بود و در مقابل انتظار داریم وزارت کشور به نظر مردم شهر و اعضای شورای اسلامی یزد احترام گذاشته و بیش از این مردم دارالعباده را در بلاتکلیفی قرار ندهد.
عامری انتخاب مجتبی فرهمند را انتخاب تمام مردم یزد دانست و بیان کرد: این بی توجهی توهین به نظر مردم یزد است.
وی در ادامه با بیان این که بودجه سال 97 شهرداری یزد بدون شهردار در حال گذراست و نمی‌توان گزارش دقیق به مردم ارائه کرد، تصریح کرد: دکتر جمالی نژاد در زمان استعفای خود به شورا قول داد که حکم شهردار جدید یزد طی یک هفته بعد از معرفی شورا تأیید شود.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که طرح تفصیلی شهر یزد در شهریور 96 ابلاغ شده است، اظهار کرد: در این طرح انواع کاربری‌ها وجود دارد.
وی با اشاره به ضرورت مشارکت نهادهای مختلف اجرایی استان در اجرای طرح تفصیلی یزد، افزود: متأسفانه تاکنون 18 ماه از فرصت ابلاغ طرح تفصیلی گذشته و تا پایان امسال برای ابلاغ این مهم فرصت باقی است.
عضو شورای اسلامی شهر یزد با بیان این که مردم باید تکلیف خود را در طرح تفصیلی بدانند، گفت: مسئولان باید با مشارکت جدی در اجرا و ابلاغ طرح تفصیلی مردم را از بلاتکلیفی در این حوزه رها کنند.
ونوس عامری در پایان خطاب به مسئولان و شهروندان تأکید کرد: تا پایان اسفندماه امسال اگر برای تعیین و تکلیف طرح تفصیلی اقدام نشود نمی‌توان از شورای شهر و شهرداری گلایه داشت.