طرح ناوگان حمل و نقل شهرداری و مدیریت بحران شهرداری مورد بررسی قرار گرفت

طرح ناوگان حمل و نقل شهرداری و مدیریت بحران شهرداری مورد بررسی قرار گرفت

طرح ناوگان حمل و نقل شهرداری و مدیریت بحران شهرداری موضوع طرح دوام با حضور کارشناسان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه میرجلیلی از کارشناسان حوزه خدمات شهری گزارشی از طرح دوام مدیریت بحران در شهرداری ارائه داد و افزود: در این زمینه در زمینه اموزش به کودکان در زمینه اشنایی با مقاوم سازی ساختمانها با هلال احمر همکاری های مناسبی انجام شده است.
وی در ادامه افزود: در طرح دوام ، دانش آموزان از سنین کودکی با نحوه ساخت و ساز مقاوم و اثرات ان آشنا خواهند شد و برای اگاهی دادن و جامعه ای اماده برای مقابله با حوادث غیرمترقبه ،طرح دوام اجرا خواهد شد.
صالحیان معاون خدمان شهری شهرداری در این زمینه یادآور شد: هدف این است که مردم خودشان داوطلبانه آمادگی مقابله با بلایای طبیعی را داشته باشند و به همین خاطر آموزش ساخت و ساز مقاوم از کودکی در دستور کار قرار میگیرد.
ابوترابی عضو کمیسیون خدمات شهری در این جلسه گفت: بحران بحث جدی هست اما در جایگاه های خاص خوب عمل نمی شود و نمونه آن در زلزله اخیر کرمانشاه که اگر همت خود مردم نبود همان لحظه اول بحث آواربرداری به موقع انجام نمی شد ومتاسفانه از مدیریت بحران خبری نبود که نیاز است در این مواقع شاهد همکاری و همدلی بیشتر مسئولین باشیم.
وی در ادامه به همکاری با سایر دستگاه ها اشاره کرد و افزود: طرح دوام باید کامل ارائه شود و اگر نیاز است دستگاه های زیربط دعوت و همکاری منسجم تر انجام شود و درصورت نیاز این هماهنگی از جانب شورا باشد.
در ادامه طرح ناوگان حمل و نقل شهرداری و مشکلات پیش رو با حضور شفیعی رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و کارشناسان حوزه ترافیک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس کمیسیون خدمات شورای شهر با اشاره به هزینه های ناوگان شهری گفت: در بحث ناوگان یک سوم هزینه ها با مردم، یک سوم شهرداری و یک سوم دیگر دولت است که باید کمک کنند.
کاشفی زاده افزود: در حال حاضر مردم استفاده چندانی از ناوگان حمل و نقل ندارند و بیشتر از تاکسی ها استفاده می کنند و باید با خدمات خود مردم را به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تشویق کنیم.
در ادامه مشاور ترافیک گزارشی از وضعیت اتوبوسرانی در سالهای گذشته ارائه داد.
فلاح اظهارداشت: رایگان کردن اتوبوس ها کار مناسب نیست و باید  به سمتی حرکت کنیم که همگانی شدن حمل و نقل به معنی واقعی باشد و شامل تمامی امکانات رفاهی مناسب و سیستم حمل و نقل ما مدرن و لوکس ارائه گردد و این اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه مدیریت شهری از شعار خارج شود و به باور برسد.