طرح ساماندهی رودخانه یزد و تبدیل آن به جاده سلامت در دست تهیه است

طرح ساماندهی رودخانه یزد و تبدیل آن به جاده سلامت در دست تهیه است

نایب رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد از تغییر کاربری رودخانه مرکزی یزد به فضای تفریحی برای شهروندان یزدی خبر می دهد و می افزاید: طرح ساماندهی رودخانه و تبدیل آن به فضای سبز، پارک، جاده سلامتی و پیست های اسکیت و دوچرخه سواری در دست تهیه است.

الهه جورابی با بیان اینکه دو سرمایه گذار آماده مشارکت برای تغییر کاربری رودخانه مرکزی هستند، ادامه می دهد: قرار است در کنار خدمات رفاهی ورزشی، مراکز خدماتی نیز در رودخانه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه رودخانه مرکزی یزد از پشت پارک شادی تا انتهای بلوار جمهوری امتداد دارد، رسیدگی به این رودخانه را برای رفع نیازهای شهروندان از اولویت ها بر می شمرد و می گوید: با توجه به عبور رودخانه از محله های مختلف شهر این مسیل می تواند بخشی از نیازهای شهروندان یزدی را به فضای سبز تامین کند.

نایب رئیس کمیسیون خدمات شهری با اشاره به کمبود 175 هکتاری فضای سبز در شهر یزد می گوید: شهرداری اهتمام ویژه ای به توسعه فضای سبز شهر معطوف کرده و در مسیر افزایش سطح فضای سبز عمومی گام بر می دارد. تبدیل رودخانه به فضای سبز و پارک هم در این راستا دنبال شده است.

وی می افزاید: بر اساس نظرسنجی انجام شده از شهروندان، فضای سبز و پارک در اولویت نیازهای شهروندان است و باید به این نیاز پاسخ گفت. شهروندان یزدی اعلام کرده اند به فضای سبز و پارک بیشتری نیاز دارند که نیاز بجایی است و باید راهکارهایی برای آن اندیشیده شود.

جورابی با تاکید بر اینکه بودجه شهرداری برای تامین نیازهای شهروندان محدود است، می گوید: مشارکت با بخش خصوصی برای ایجاد فضاهای تفریحی و سرگرمی در شهر در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.