طرح اجرایی خیابان قیام باید در زمان مقرر تمام شود

طرح اجرایی خیابان قیام باید در زمان مقرر تمام شود

حجت الاسلام عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد در جلسه سیصدو چهلم از این شورا،  به اجرای طرح کف سازی و پیاده روسازی در خیابان قیام اشاره کرد و افزود: به مردم و بازاریان در همین مکان قول دادیم که تا 15 بهمن ماه این مسیر آماده خواهد شد و باید در قبال قولی که به مردم دادیم جدی تر و پاسخگو باشیم.

مرتضی شایق رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر یزد هم ضمن تائید صحبت های ریاست شورا، به نصب روز شمار در اتمام پروژه در دوطرف خیابان قیام اشاره کرد و گفت: نیاز است که مردم در جریان فعالیت های عمرانی در این خیابان به طور روزانه قرار بگیرند.

حجت الاسلام مطهریان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد از  کندی اجرای این طرح اظهار گلایه داشت و گفت: قرار بود در این خیابان به صورت سه شیفت فعالیت عمرانی انجام شود اما در چندین مورد که خودم مراجعه کردم فعالیتی در این خیابان انجام نمی شد که نشان از کندی اجرای طرح است.

در ادامه از مهندس شفیعی معاون حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خواسته شد تا پیرامون این خیابان به صحن علنی شورا گزارشی را ارائه دهد.

مهندس شفیعی معاون حمل و نقل بار و مسافر شهرداری در زمینه نصب روز شمار گفت: روزشمار در دو طرف خیابان قیام از امروز ظهر نصب خواهد شد و همچنین تسریع در اجرای طرح که قبلا هم انجام شده است به صورت جدی تر در دستور کار قرار خواهد گرفت و اکنون هم اگر اعضا بازدید از خیابان داشته باشند طرح به سرعت در حال انجام می باشد.

همچنین در جلسه علنی امروز مرتضی شایق عضو شورای اسلامی شهر یزد به وضعیت نامناسب هوا و آلودگی آن در شهر یزد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با وضعیت نامناسبی که شهر یزد در زمینه آلودگی هوا دارد مشاهده می شود که کلنگ زنی ساخت کارخانه فولاد در دست اقدام است که شخصا به جد در این زمینه اعتراض دارم.

سید محمد رضا مدرسی دیگر عضو شورای اسلامی شهر یزد هم خواستار مکاتبه مکتوب با نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شد و افزود: در این زمینه باید به طور جدی و به صورت مکتوب نامه نگاری و پیگیری کنیم تا در آینده دچار مشکلات حادتر نشویم و بتوانیم به مردم پاسخگو باشیم.

حجت الاسلام زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد در این زمینه خاطرنشان کرد: باید از مسئولین استانی و مدیر کل محیط زیست دعوت شود تا در این زمینه توضیحات خود را ارائه دهند و خوشبختانه احداث آن هنوز در حد کلنگ زنی می باشد و می توان با تعامل و همکاری و همفکری این مشکل را برطرف نمود.

همچنین بحث آسفالت جاده کارخانه کمپوست از دیگر مواردی بود که در این نشست به آن اشاره شد و اعضای شورا خواستار تعامل و همکاری معاونت های شهرداری با یکدیگر در زمینه این موضوع شدند تا خودروهای سنگین که از این مسیر برای تخلیه نخاله به کارخانه کمپوست مراجعه می کنند دچار مشکل نشوند و کارخانه کمپوست به قوت به کار خود ادامه دهد.