صورتجلسه یکصد و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد


صورتجلسه  یکصد و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد      

 

 

 

 

       

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

یکصد و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت 18/30شنبه مورخ 97/12/18 با حضور اکثریت  اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید :

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند و با عرض تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب و آرزوی استفاده هر چه بیشتر فیوضات معنوی این ماه پرخیرو برکت ، فرارسیدن سالروز شهادت دهمین امام شیعیان حضرت امام هادی (ع) را بر همگان تسلیت عرض نمود واز خداوند متعال خواست ما را جزء محبین و پیروان راستین آن حضرت و سایر امامان بزرگوار قرار دهد .

وی در ادامه با توجه به مطالب مطرح شده در هیأت رئیسه شورا، آخرین جلسه علنی و کمیسیون های داخلی شورا را روز شنبه مورخ 97/12/26 و همچنین شروع به کار شورا در سال جدید از روز شنبه مورخ98/1/17  اعلام نمود.

سپس ایشان در رابطه با حضورخود در اجلاس شورایعالی استانها ، از مطالب و مباحث مطرح شده  در آن اجلاس به ویژه مستقل شدن بودجه شورایعالی استانها و تصویب طرح بابت تعیین رئیس شورایعالی استانها به عنوان عضو شورایعالی آب کشور و ارسال آن طرح به مجلس جهت تصویب نهایی جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

در ادامه جلسه آقای قمی در سخنان پیش از دستور درخصوص معضلات نصب دوربین های نظارت تصویری هوشمند در سطح شهر و نظرات پلیس راهور استان در فضاهای مجازی بابت کاهش ترافیک و جلوگیری از سرعت های غیرمجاز ونیزآمار منتشره مبنی بر کاهش تصادفات در سطح شهر توضیحاتی ارائه و از اعضای شورا خواست تا درخصوص طرح پیشنهادی ارائه شده در این زمینه بابت بازنگری دوربین های نصب شده در سطح شهر و مکان یابی مناسب دوربین‌های سرعت سنج در معابر شهری به همراه ارسال پیامک به متخلفین در هنگام رانندگی نظرات خود را ارائه تا تصمیمات لازم و اساسی برای اجرای آن مهم از سوی شهرداری صورت پذیرد .

سپس سرکار خانم عامری گزارشی از مأموریت خود در معیت تنی چند از اعضای شورا به همراه مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و جمعی از هنرمندان به شهرستان بم جهت خواهر خواندگی بر اساس اشتراکات فرهنگی به خصوص در سازه‌های خشتی، تاریخی ، تجاری ، تمدن کاریز و خشت و مذاکرات مقدماتی انجام شده و ضرورت مطرح شدن آن در جلسه علنی شورا برای تصمیم گیری نهایی و همچنین حضور در مراسم برای پاسداشت و تکریم پرفسور افلاطونیان در آن شهر توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه با توجه به هماهنگی های بعمل آمده قبلی آقای اسدی مدیرکل محترم امور مالیاتی استان در جلسه شورا حضور یافت که در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمان گرامی ، از اقدامات و همکاریهای خوب صورت گرفته با شهرداری از سوی ایشان به خصوص در زمینه عوارض ناشی از ارزش افزوده تقدیر و تشکر و برای وی و سایر همکارانشان آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

سپس آقای مهندس مشتاقیون سرپرست محترم شهرداری با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمان ارجمند اظهار داشت با توجه به شرایط اقتصادی در حال حاضر و چالش های ایجاد شده به خصوص برای تمامی شهرداریها در تأمین منابع مالی، اداره کل مالیاتی استان در جهت تأمین منابع برای مدیریت شهری همکاریهای خوبی با شهرداری داشته و از تعامل و همراهی های صورت گرفته تاکنون از سوی آن اداره و راهنمایی و همکاری ایشان به شهرداری تقدیر و تشکر نمود.

 درادامه آقای اسدی مدیر کل محترم امورمالیاتی استان، ضمن تقدیر و تشکر از رئیس شورا و اعضای شورا جهت برپایی این نشست، در رابطه با تغییر رویکرد اخذ مالیات بر ارزش افزوده و وصولی های انجام شده و مقایسه آن در سال گذشته بابت پرداختی ها و رشد چهل درصدی آن و کاهش وصول مالیات نسبت به سال گذشته و همچنین میزان  پرداختی به شهرداری توضیحاتی ارائه نمود.

در پایان از خدمات ارزشمند و به پاس همکاریهای مناسب و خوب صورت گرفته آن اداره با شهرداری، با اهداء لوح سپاس از ایشان تجلیل به عمل آمد.

 

مصوبات

 

 

 

خرید یک دستگاه جرثقیل هیدرولیکی تلسکوپی باربری

 

 

1-لایحه‌‌دوفوریتی‌شماره970069312-97/12/18 شهرداری‌یزدثبت‌دبیرخانه‌شورابه‌شماره‌971004880-97/12/18:

« شورای محترم اسلامی شهر، موضوع: ارسال مصوبه کمیسیون ماده 14 در خصوص خرید یک دستگاه جرثقیل هیدرولیکی- باسلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 1396، بدین وسیله به پیوست مصوبه کمیسیون ماده 14 شهرداری به شماره 970068779-97/12/15 مبنی بر خریداری یک دستگاه جرثقیل هیدرولیکی تلسکوپی باربری 25 تن به منظور بهره‌برداری در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ارسال می‌گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و با عنایت به نصاب معامله مورد نظر در صورت تصویب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید.ضمناً آقای سید عباس میرشمسی به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می‌شود. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

طرح پیشنهادی 

 

 

2-طرح پیشنهادی دوفوریتی تنی چند از اعضای شورا (آقایان سفید،آزادی، ابوترابی، کاشفی زاده، قمی، نیکنام وسرکارخانم‌ها عامری و جورابی) ثبت دبیرخانه  شورا به شماره 971004889-97/12/18به شرح زیر:

«جناب آقای مهندس سفید–ریاست محترم شورا- موضوع: طرح بازنگری در مکان یابی دوربین‌های سرعت سنج- باسلام، باستحضارمی رساند ، با توجه به تغییرات ایجاد شده در عوامل جانمایی دوربین های سرعت سنج در سطح شهر یزد و همچنین نارضایتی برخی از شهروندان از نزدیکی فواصل محل نصب دوربین‌ها، که خود در برخی موارد مولد تصادفات زنجیره ای شده است امضا کنندگان طرح پیشنهاد می نمایند در صورت تصویب طرح در شورای اسلامی شهر یزد ، شهرداری مکلف گردد حداکثر تا پانزدهم اردیبهشت سال آینده  با رعایت نکات امنیتی و تعامل با نهادهای ذیربط و رعایت نکات کارشناسی ترافیک ، طرح جانمایی جدید دوربین های سطح شهر را بصورت لایحه به شورا ارائه نماید . همچنین براساس این طرح شهرداری مکلف می گردد در مدت یادشده در بالا، سامانه امکان اطلاع رسانی آنی به مالک وسیله نقلیه جریمه شونده را فراهم سازد .»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات طرح پیشنهادی فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

اصلاحیه بودجه جاری سال 97 شهرداری

 

 

3-لایحه‌شماره970068374-97/12/13 شهرداری یزد ثبت‌ دبیرخانه ‌شورا به  شماره 971004817-97/12/13:

« شورای محترم اسلامی شهر، موضوع: اصلاحیه بودجه جاری- باسلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)-  احتراماً باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات ، با عنایت به درخواست حوزه های مختلف شهرداری اعم از شهرداری مرکز، مناطق و سازمان های وابسته بدینوسیله به پیوست پیشنهاد کاهش یا افزایش برخی از ردیف‌های بودجه جاری شهرداری در سال 1397 برای بررسی و تصویب تقدیم می‌گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقایان سیدجعفر دشتکی و محمدرضا میرشمسی به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می‌شوند. سیدعلی مشتاقیون-سرپرست شهرداری یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی به عمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

اصلاحیه بودجه سال 97 شورای اسلامی شهر یزد

4-در خصوص اصلاحیه بودجه سال 97 شورای اسلامی شهر یزد، مراتب در صحن علنی شورا مطرح و با عنایت به بررسی‌های به عمل آمده از سوی هیئت رئیسه و توضیحات مسئول امور مالی شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، اصلاحیه بودجه سال97 شورای اسلامی شهر بر اساس تصویر پیوست مورد تصویب قرار گرفت.

 

بودجه سال 98 شورای اسلامی شهر یزد

 

5- در خصوص تهیه و تدوین بودجه شورای اسلامی شهر یزد جهت اجرا در سال 98 ، مراتب  درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی به عمل آمده از سوی هیئت رئیسه و توضیحات مسئول امور مالی شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، بودجه سال 98 شورای اسلامی شهر یزد به مبلغ پانزده میلیارد و ششصدو پنج میلیون و سیصد و پنجاه هزار ریال (15.605.350.000 ریال) بر اساس تصویر و جداول پیوست مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

نامگذاری

 

6- بر اساس بند 24 ماده 80 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشوردرخصوص نامگذاری معابرو... صورتجلسه کمیته نامگذاری کمیسیون فرهنگی مورخ 97/11/1 ، مراتب در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی‌های بعمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورا با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات نایب رئیس آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح جدول ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

           

نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر صورتجلسه مورخ 97/11/1

ردیف

واقعدر کوی (محله )

  نام قبلی

علت پیشنهاد

 نام دقیق پیشنهادی کمیته

مصوبه  شورا

1

بلوار شهید سید رضا پاک نژاد حدفاصل میدان باهنر تا میدان معلم – حدفاصل میدان معلم تا سه راه حکیمیان 

بلوار شهید سید رضا پاک نژاد  

با توجه به اینکه بلوار مذکور در دو فاز می باشد پیشنهاد می گردد به صورت شرقی و غربی در تابلوها ذکر شود .

بلوار شهید سید رضا پاک نژاد شرقی و غربی  

بلوار شهید سید رضا پاک نژاد شرقی و غربی  

2

حدفاصل سه راه آبنما و چهارراه فرهنگیان 

بلوار شهید سیدمحمدپاک نژاد       

با عنایت به نامگذاری دو بلوار در مجاورت هم به نام سیدرضا و سید محمد پاک نژاد و مشکلاتی در راستای آدرس دهی پیشنهاد می گردد بلوار مذکور به نام شهید سید محمد پاک نژاد شمالی در تابلوها ذکر شوند. 

بلوار شهید سید محمد          پاک نژاد شمالی

بلوار شهید سید محمد

پاک نژاد  

3

محله کوچه بیوک 

فاقد نام

با عنایت به درخواست شماره256/820/250207مورخ 97/4/10 به پیشنهاد پایگاه بسیج محله

کوچه شهید محمدرضا امراللهی

کوچه شهید محمدرضا امراللهی  

4

بلوار 17 شهریور 

بن بست 45

با عنایت به درخواست شماره252/820/250207مورخ 97/4/10 به پیشنهاد پایگاه بسیج محله  

بن بست شهید عباسعلی عابدزاده

( 17 شهریور 45)

بن بست شهید عباسعلی عابدزاده

( 17 شهریور 45)

5

کوچه بیوک 

کوچه شهید سید رضا پاک نژاد 21    

با عنایت به درخواست شماره255/820/250207مورخ 97/4/10 به پیشنهاد پایگاه بسیج محله   .

کوچه شهید حمیدرضا امراللهی

( شهید پاک نژاد 21)

کوچه شهید حمیدرضا امراللهی

( شهید پاک نژاد 21)    

6

بلوار آزادگان – فرعی کوچه 14

بن بست نهم

با عنایت به درخواست شماره5568/820/250207مورخ 97/4/10به پیشنهاد پایگاه بسیج محله  

    بن بست شهید احمد دهقان ( فرعی 9)

    بن بست شهید احمد دهقان ( فرعی 9) 

7

کوی دانشگاه – فردوس غربی 

کوچه فرعی 7

با عنایت به درخواست شماره5454/820/250207مورخ 97/4/10 به پیشنهاد پایگاه بسیج محله  

کوچه شهید

محمد حسین مصدق

( فرعی 7)

کوچه شهید محمدحسین مصدق

( فرعی 7) 

 

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت  21/40 خاتمه يافت.