صورتجلسه یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهریزد

 

 

               

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی  از کلام ا...مجید درساعت 16/30عصر روز شنبه مورخ 98/2/14 با حضور اکثریت اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید:  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند،فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان ماه بندگی و ضیافت الهی را بر تمامی مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم با خلوص نیت از فیوضات معنوی این ماه بزرگ استفاده و بهره‌های لازم ببریم.

وی در ادامه با گرامیداشت روز اسناد ملی و همچنین روز جهانی صلیب سرخ هلال احمر، از وزارت محترم کشور و سایر مسئولین مربوطه خواست در خصوص تعیین تکلیف شهردار یزد با توجه به گذشت مهلت پیش بینی شده در قانون شوراها هر چه سریعتر پاسخ نهایی خود را به شورا اعلام نمایند. سپس آقای مشتاقیون سرپرست محترم شهرداری با عرض تبریک فرا رسیدن روز شوراها، ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی برای یکایک اعضای شورا در جهت خدمت رسانی به مردم و پیشبرد اهداف شورا و شهرداری با اهدای گل آن روز را به آنان تبریک گفت.

در ادامه با توجه به دستور کار جلسه و با حضور آقای شفیعی رئیس سازمان حمل و نقل بار مسافر شهرداری بخش‌هایی از پیشنهاد شهرداری بابت اخذ بهای خدمات آن سازمان در سال 98 که قبلاً از سوی کمیسیون بودجه مورد بررسی قرار گرفته بود با توضیحات ریاست آن کمیسیون مطرح و مورد بررسی و بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مصوبات

 

 

 

تسهیل در صدور پروانه ساختمانی

 

1-لایحه‌دوفوریتی شماره980004316-98/2/7  شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981000399-98/2/7:

« شوراي محترم اسلامي شهر- موضوع: ارائه پیشنهادات- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) - احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب 75/03/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 و پیرو جلسه مورخ 1398/01/25 در دفتر ریاست محترم شورا،  با عنایت به راه اندازی پلیس ساختمان در منطقه 4 شهرداری و آثار مناسب و مؤثر آن در پیشگیری از انواع تخلفات ساختمانی در سطح منطقه مورد اشاره در سایه همت و تلاش همکاران منطقه و پیمانکار بخش خصوصی و همچنین به منظور تسهیل در صدور پروانه با هدف کاهش تخلفات در سطح شهر پیشنهادات ذیل ارائه می گردد:

1- برای قطعاتی که زمان صدور سند یا تفکیک آنها قبل از سال 98 باشد، بابت حدنصاب صدور مجوز مسکونی بر مبنای ردیف "حداقل مساحت صدور مجوز و بهره مندی از تراکم پهنه"جدول طرح تفصیلی اقدام گردد. همچنین در سطح ویژه و یک طرح تفصیلی حداقل مساحت قطعه جهت صدور مجوز 100 مترمربع و در سایر سطوح 120 مترمربع لحاظ گردد.

2- ضمن تنفیذ مجدد شق 2-1 و 4-1 از بند 4 صورتجلسه مورخ 1390/08/04 شورای اسلامی شهر، در خصوص قطعات فاقد سند مالکیت رسمی با ارائه تقسیم نامه از اداره ثبت اسناد و برای زمین های دارای سند مشاعی با ارائه تعهد مشاعی، با رعایت گذرها به ویژه گذرهای اصلی و  12 متر به بالا، جهت مطلوب قطعات، کاربری و ... موضوع کل پلاک اولیه یک بار در کمیسیون تعدیل مطرح و بر مبنای آن برای کلیه قطعات  امکان  صدور پروانه مهیا گردد.

3- در کاربری های باغ و خانه باغ و سایر کاربری ها طبق ضوابط طرح تفصیلی اقدام گردد.

4- حقوقات عرصه برای هر قطعه برابر تعرفه مصوب محاسبه و وصول گردد. 

5- با توجه به شرایط خاص، پیشنهاد می گردد کمیسیون ماده پنج درخصوص قانون منع فروش با تسامح برخورد نماید.

6- به منظور پیش گیری از زمین خواری و تفکیک غیرمجاز اراضی بویژه در کاربری های عمومی و خدماتی و پلاکهای با مساحت بالای 10000 مترمربع در کاربری مسکونی و باغ، مناطق شهرداری علی الخصوص منطقه 4 نسبت به شناسائی و معرفی این گونه اراضی به شهرداری جهت فریز نمودن آن در نقشه ها و هماهنگی با سایر ادارات از جمله اداره ثبت و همچنین تصمیم گیری در شورای حفظ حقوق بیت المال به منظور عدم صدور هرگونه سند، وکالت نامه و ... و متعاقبا راهنمایی مالک به شهرداری جهت رعایت تشریفات قانونی اقدام نماید. 

7- درخصوص زمین های شهرک سامان با توجه به وضعیت خاص واگذاری راه و شهرسازی که هر قطعه به 2 نفر واگذار شده، مراتب به اداره راه و شهرسازی ارسال تا نسبت به تجدید نظر در نوع واگذاری و صدور برگ واگذاری برای هر قطعه اقدام گردد.  خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقایان مشایخی، نوری و فلاح به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند. سیدعلی مشتاقیون سرپرست شهرداری یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون های مشترک عمران و بودجه با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات روسای آن کمیسیون ها و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، موارد به شرح زیر اصلاح و مورد تصویب قرار گرفت:

 

ردیف 1 : به شرح زیر اصلاح گردید :

برای قطعاتی که زمان صدور سند یا تفکیک آنها قبل از سال 98 باشد، بابت حدنصاب صدور مجوز مسکونی بر مبنای ردیف "حداقل مساحت صدور مجوز و بهره مندی از تراکم پهنه"جدول طرح تفصیلی اقدام گردد. همچنین در سطح ویژه و یک طرح تفصیلی حداقل مساحت قطعه جهت صدور مجوز 100 مترمربع و در سایر سطوح با رعایت ضوابط ساخت و ساز طبق طرح تفصیلی ، 120 مترمربع لحاظ گردد.

 

ضمناً شهرداری موظف گردید:

الف – نسبت به اطلاع رسانی وسیع به شهروندان در سطح شهر اقدام نماید.

ب - در زمان صدور پروانه، از مالک تعهد نامه دال بر علم بر تخریب در صورت ساخت و ساز خلاف (پس از رأی کمیسیون ماده صد) گرفته شود.

ج - با قضات در کمیسیون ماده صد مذاکره نماید مبنی بر اینکه این موارد ارفاقی، در صورت انجام تخلف، اشد مجازات (تخریب) اعمال گردد.

 

ردیف 2 : تصویب شد.

ردیف 3 : تصویب شد.

ردیف 4 : تصویب شد.

ردیف 5 : تصویب شد.

 

ردیف 6 : به شرح زیر اصلاح گردید:

به منظور پیش گیری از زمین خواری و تفکیک غیرمجاز اراضی بویژه در کاربری های عمومی و خدماتی و پلاکهای با مساحت بالای 5000 مترمربع در کاربری مسکونی و باغ، مناطق شهرداری نسبت به شناسائی و معرفی این گونه اراضی به شهرداری جهت فریز نمودن آن در نقشه ها و هماهنگی با سایر ادارات از جمله اداره ثبت و همچنین تصمیم گیری در شورای حفظ حقوق بیت المال به منظور عدم صدور هرگونه سند، وکالت نامه و ... و متعاقبا راهنمایی مالک به شهرداری جهت رعایت تشریفات قانونی اقدام نماید.

ضمناً مقرر گردید شهرداری نسبت به شناسایی قطعات بالای 5000 متر مربع اقدام و نتیجه را ظرف مدت یک ماه جهت بررسی و هر گونه تصمیم گیری به شورا گزارش نماید.

 

ردیف 7 : مقرر گردید شهرداری موارد را به کمیسیون ماده پنج ارسال تا اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

ضمناً اجرای این مصوبات (ردیف یک ، دو) صرفاً تا پایان سال 98 می باشد و همچنین مصوبات فوق شامل کلیه مناطق سطح شهر می باشد که مقرر گردید شهرداری شیوه نامه اقدام را ظرف مدت 15 روز به شورا گزارش نماید.

بدیهی است مصوبات فوق مشمول اراضی قولنامه‌ای (به استثنای موارد ذکر شده در بند 2 لایحه پیشنهادی فوق) نمی باشد که شهرداری می تواند در این خصوص آئین نامه پیشنهادی خود را جهت بررسی به شورا ارسال نماید.

 

 

ارزش معاملاتی کمیسیون ماده صد

 

2-لایحه شهرداری‌ 970059271-97/10/27  شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971004112-97/10/27:

« شوراي محترم اسلامي شهر- موضوع: ارسال لایحه ارزش معاملاتی موضوع تبصره11 ماده صد قانون شهرداری - با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) – احتراماً باستناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/0 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، پیرو لایحه تقدیمی قبلی به شماره 960054312 مورخ 7/11/96 و بازگشت به نامه شماره 971001014 مورخ 2/4/97 بدینوسیله به پیوست آئین نامه ارزش معاملاتی موضوع تبصره11 ماده 100 قانون شهرداری که در کارگروه های مربوطه با حضور نمایندگان محترم شورای اسلامی شهر، دادگستری و استانداری مطرح و گزارشات آن طبق صورتجلسه های شماره 970046368 و 970044404 تقدیم گردیده است، جهت بررسی و تصویب نهایی ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقايان نوری و مشایخی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند.سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون های مشترک عمران و بودجه با حضور مسئولین مربوطه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق با اصلاحات و تغییرات انجام شده در جدول شماره 2-ضریب B و ردیف ج کسر یا حذف پارکینگ شق یک نوار پارکینگ حذف شده به شرح ذیل، بقیه موارد طبق آئین نامه پیوست ، مورد تصویب قرار گرفت:

 

زیربنای احداثی

B

ساختمان در حد تراکم

1/75

تا 15% مازاد بر سطح اشغال مجاز در سطح

2/25

مازاد بر 15% افزایش سطح اشغال مجاز در سطح یا افزایش یک طبقه یا بیشتر

3

 

 

ج : کسر یا حذف پارکینگ

  1. نوار پارکینگ حذف شده بر معبر، به ازای هر متر مربع P1250 (برابر قیمت عرصه دفترچه تقویم املاک)

 

نرخ کرایه پیشنهادی حمل و نقل عمومی در سال 1398

 

3-پیرو بند 6 شق ب صورتجلسه شماره 148 مورخ 98/1/31 لایحه شماره 970070216-97/12/22 ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971004962-97/12/22 به شرح ذیل:

«شورای محترم اسلامی شهر- موضوع: نرخ کرایه پیشنهادی حمل و نقل عمومی سال 1398- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) - احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدینوسیله به پیوست جدول نرخ کرایه پیشنهادی سال 1398 انواع خودروهای حمل و نقل عمومی مسافر در شهر یزد (تاکسی گردشی، تاکسی بی سیم و تلفنی، سرویس مینی بوس شرکت ها و کارخانجات و تاکسی های ویژه) که طی بند 2 صورتجلسه مورخ 97/12/6 هیأت مدیره سازمان حمل و نقل بار و مسافر به تصویب رسیده است تقدیم می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي محمدرضا شفیعی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

مراتب مجدداً درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون های مشترک عمران و شهر هوشمند با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات روسای آن کمیسیون ها و پس از بحث و تبادل نظر نرخ پیشنهادی فوق جهت تاکسی های بی سیم و تلفنی برای سال 98 ، مورد تصویب قرار گرفت.

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 19/30 خاتمه يافت.