صورتجلسه یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

 

 

    

 

 

 

 

یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 16/30عصر روز شنبه مورخ 98/5/26 با حضور اکثریت اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید:  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با عرض تبریک فرا رسیدن دهه امامت، ولایت و اعیاد سعید قربان و غدیر خم و با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن عزیز اسلامی، از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهیدان باشیم و دین خود را به خانواده شهدا، آزادگان، جانبازان ادا نماییم.

وی در ادامه درگذشت مادر شهیدان رضاعلی و حسن رضا بابایی و مادر بزرگ شهید جلال پارساییان به همشهریان به ویژه اهالی محترم نعیم آباد و تمامی بازماندگان تسلیت عرض نمود و از خداوند متعال علّو درجات و غفران الهی برای آن مرحومه و صبری عظیم و اجری جزیل برای بازماندگان مسئلت نمود.

سپس آقای عزیزی شهردار محترم ضمن عرض تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر خم، گزارشی از عملکرد شهرداری و اقدامات خاص انجام شده در جهت آذین بندی و چراغانی در سطح شهر به مناسبت فرا رسیدن دهه ولایت و امامت با همکاری ستاد مبشران غدیر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و برگزاری مراسم فرهنگی و شاد در سطح محلات و استقبال خوب مردم و نیز پی گیری های صورت گرفته در خصوص تعیین تکلیف پروژه پیامبر اعظم (ص) ، برگزاری مناقصه هوشمند سازی پروانه های ساختمانی و اجرای آن توسط پیمانکار در مهرماه سال جاری، اقدامات انجام شده بابت جداسازی آب فضای سبز از آب شرب، اجرایی نمودن مصوبات شورا و پی گیری برخی مصوبات اجرا نشده برای اجرا جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

در ادامه با توجه به حضور آقای دهقان مدیر محترم مهندسی و ایمنی ترافیک و آقای فلاح مدیر طرح های توسعه شهری در جلسه شورا برخی از مصوبات کمیسیون بررسی و تصویب طرح های عمرانی شهری از جمله طرح اجرایی گذر 24 متری حدفاصل میدان قرآن و بلوار مدرس، طرح اجرایی گذر 24 متری حد فاصل بلوار نصر تا پایانه اتوبوسرانی دروازه قرآن، طرح اجرایی گذر 10 متری شهید ابراهیمی واقعدر منطقه دو شهرداری، طرح اصلاح هندسی میدان فرهنگ (نعل اسبی) و طرح مسیر دو چرخه در خیابان فرخی مطرح که با عنایت به توضیحات نامبردگان و نظرات اعضای شورا و پس از بحث و تبادل نظر در رابطه با طرح اجرایی گذر 24 متری حد فاصل بلوار نصر به پایانه اتوبوسرانی دروازه قرآن و در جهت اهمیت و ضرورت پایانه در آن منطقه، اعضای شورا تأکید داشتند تا اراضی پیرامون به میزان کافی برای توسعه آن پایانه در نظر گرفته شود تا در آینده مشکلی برای توسعه آن پایانه وجود نداشته باشد.

در ادامه نامه فرماندار محترم ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981002047-98/5/26 در رابطه با اعلام نظر نهایی هیأت محترم تطبیق شهرستان در خصوص بند چهار صورتجلسه شماره 167 مورخ 98/4/11 بابت تمدید تبصره سه شرکت آب و فاضلاب استان جهت استحضار اعضای شورا قرائت گردید.

مصوبات :

نظریه کارشناسی

 

1-نامه شماره 98/3/29-980013819 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981001163- 98/3/29:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد–موضوع: ارسال نظریه کارشناسی بروز شده – با سلام وصلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً با عنایت به لایحه تقدیمی به شماره 970030266 با موضوع درخواست مجوز جهت فروش 70 قطعه از واحدهای شهرک مشاغل فنی، به پیوست تصویر نظریه کارشناسی (بروز شده)، تقدیم می گردد. خواهشمند است دستور فرمایید موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

«لایحه شماره 97/6/5-970030266 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971001959- 97/6/6:

جناب آقای مهندس سفید- رئیس محترم شورای اسلامی شهر یزد- موضوع : درخواست مجوز جهت شهرک مشاغل فنی- با سلام وصلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً، باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب 1/03/75 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، به استحضار می رساند سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی در نظر دارد در راستای ساماندهی واحدهای صنفی مزاحم شهری از جمله صافکاری، نقاشی، تراشکاری، درب و پنجره سازی، نجاری، کابینت سازی و ... و انتقال آنها از اقصی نقاط شهر به شهرک مشاغل فنی تعداد 70 قطعه زمین را از طریق مزایده و با شرایط پرداخت به شرح ذیل به واجدین شرایط واگذار نماید. ضمناً درآمد حاصل از فروش که برای سال 97 مبلغ بیست و پنج میلیاردریال پیش بینی می شود به کد درآمدی 1554202001 اضافه و معادل آن در کد هزینه احداث شهرک مشاغل فنی شهری به شماره 1535020025 ثبت خواهد شد. لازم به ذکر است درآمد حاصل از فروش صرفاً جهت ساخت واحدهای واگذار نشده و یا در آماده سازی طرح توسعه شهرک هزینه خواهد شد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و درصورت تصویب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائید.

نحوه پرداخت: 20% کل مبلغ پیشنهادی توسط متقاضی به صورت نقدی و80% در 24 قسط ماهیانه مساوی دریافت می گردد.در صورت تمایل متقاضی به پرداخت کل مبلغ به صورت نقدی مشمول 20% تخفیف نسبت به 80% بهای زمین خواهد شد. به ازای هرسال سابقه فعالیت ( با پروانه و یا تأیید اتحادیه صنف مربوطه) تا 2 ماه به تعداد اقساط اضافه می گردد .(تاسقف 36 ماه) ضمناً آقای محمدرضا دشتی به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده قبلی از سوی کمیسیون بودجه و کارشناسی مجدد قطعات مذکور و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، لایحه پیشنهادی شهرداری مورد تصویب قرار گرفت.

 

معرفی نماینده

 

2-نامه‌ شماره ‌98/4/18-98/5673 مدیرکل‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی استان ‌یزد- ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981001467- 98/4/19:

«رئیس محترم شورای اسلامی شهر یزد–با سلام و احترام- ضمن سپاس از همکاری اعضای محترم آن شورا در کمیسیون شهر هوشمند برای پیشبرد همایش ملی شیوه های ارائه در هنرهای جدید «سایه های فیروزه ای» خواهشمند است دستور فرمایید پیرو جلسه مورخ 98/2/17 آن کمیسیون، یکی از اعضای محترم شورا را جهت عضویت در شورای سیاستگذاری همایش مذکور به این اداره کل معرفی نمایند. متن اولیه فراخوان همایش سایه های فیروزه ای جهت استحضار به پیوست می باشد. جوادیان زاده- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات ، آقای قمی به عنوان نماینده شورا جهت عضویت در شورای سیاستگذاری همایش مذکور تعیین و انتخاب گردید.

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 19/20 خاتمه يافت . ضمناً آقای شایق و سرکار خانم عامری با توجه به هماهنگی های قبلی در جلسه حضور نداشتند.