صورتجلسه یکصد و هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر یزد


صورتجلسه یکصد و هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

 

 

 

 

    

یکصد و هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر یزد با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 16/30 روز شنبه مورخ 98/5/19  با حضور اکثریت اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید:  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با گرامیداشت فرارسیدن روز عرفه و آرزوی بهره گیری هرچه بیشتر فیوضات معنوی آن روز بزرگ، فرارسیدن عید سعید قربان بزرگترین عید مسلمانان جهان و همچنین عید سعید غدیر خم بزرگترین عید شیعی،اسلامی و دهه ولایت را بر همگان تبریک و تهنیت عرض نمود.

سپس آقای شایق در سخنان پیش از دستوربا عرض تبریک اعیاد قربان و غدیر خم و آرزوی توفیق حضور در مراسم معنوی دعای عرفه، ضمن تقدیر و تشکر از رئیس و کارکنان خدوم سازمان آتش نشانی به لحاظ ارائه خدمات مناسب به مردم، خواستار تقویت موضوع آموزش شهروندی با تأمین اعتبارات لازم با همکاری صدا وسیما برای آمادگی شهروندان محترم در هنگام بروز هرگونه حادثه آتش سوزی جهت اطفای آن گردید.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات خوب و مؤثر صورت گرفته توسط فرماندار محترم دررابطه با نظارت و کنترل بر عملکرد نانوایان سطح شهر، ضمن تقدیر و تشکر از ایشان ، خواستار نصب تابلو نرخنامه ،ساعات کارکرد و تعیین روزهای تعطیلی درهرهفته، برای اطلاع عموم شهروندان از سوی نانوایان گردید که مقرر شد موضوع طی نامه ای به فرماندار محترم انعکاس داده شود .  

سپس ایشان با توجه به استفاده برخی از کارکنان شهرداری در ساعات غیراداری و ایام تعطیلات از وسائط نقلیه متعلق به شهرداری ، از شهردار محترم خواست تا ضمن آرم دار نمودن تمامی خودروها، تذکرات لازم و جدی به تمامی مسئولین مربوطه و کارکنان تحت امر مبنی بر جلوگیری از هرگونه استفاده شخصی داده شود تا در صورت مشاهده وهرگونه تخلف، مطابق ضوابط و مقررات با آنان برخورد اساسی صورت پذیرد.  

وی در ادامه از پایگاه شهید حججی شهرداری منطقه چهار به پاس برگزاری مراسم سالگرد آن شهید بزرگوار با حضور خانواده ایشان و سایر مسئولین تقدیر و تشکر نمود.

درادامه جلسه لایحه دوفوریتی شهرداری در خصوص حسابهای فی مابین شهرداری و شرکت آب و فاضلاب مطرح که پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات ، لایحه فوق به صورت عادی به کمیسیون بودجه ارجاع تا ضمن بررسی های لازم نتیجه را حداکثر تا ظرف مدت یک ماه جهت هرگونه تصمیم گیری به صحن علنی گزارش نمایند.

در ادامه آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذردر مجلس شورای اسلامی در جلسه شورا حضور یافتند که در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به ایشان و تبریک ایام اظهار داشت فاضلاب شهری یک برنامه بسیار مهم و جدی است که باید موضوع با حضور تمامی مسئولین مربوطه مورد بحث و بررسی و تصمیمات لازم و اساسی اتخاذ گردد. سپس ایشان در رابطه با ضرورت استفاده از پساب جهت آبیاری درختان و فضای سبز شهری بدلیل کمبود آب و هزینه های آن که موضوع در حال حاضر از سوی مشاور مربوطه در حال بررسی است، مطالبی را عنوان نمود.

سپس آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، درخصوص اهمیت و ضرورت هرچه سریعتر اجرای پروژه فاضلاب شهر یزد که قرار است با حمایت های وزارت محترم نیرو و همکاری شهرداری یزد صورت پذیرد، توضیحاتی ارائه نمود و خواستار تشکیل جلسه با حضور سایر مدیران مربوطه شهری در ظرف مدت 15 روز آینده گردید.

مصوبات

 

تخصیص اعتبار جهت برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت

 

1-لایحه شماره 98/5/12-980022936 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981001854- 98/5/12:

«شورای محترم اسلامی شهر–موضوع: تخصیص اعتبار جهت برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت – با سلام وصلوات بر محمد و آل محمد(ص)-  احتراماً باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدینوسیله عطف به نامه های شماره 981001531  مورخ 98/4/23 و 981001716 مورخ 98/5/2 موضوع ارسال درخواست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به شماره 5190 - 98/4/11 بابت برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت و حضور یزد پایتخت کتاب ایران به عنوان نماینده ایران در نمایشگاه مذکور جهت استحضار تقدیم می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح  اجازه فرمایید نسبت به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال از محل سایر هزینه های ماده 5 سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در جهت پشتیبانی از رویداد موصوف اقدام لازم معمول گردد. ضمناً آقاي عباس ملازینلی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.جمال الدین عزیزی- شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورا با حضور مدیر محترم بین المللی نمایشگاههای فرهنگی ایران و نائب رئیس محترم اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران و سایر مسئولین مربوطه و نیز توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

ساخت فیلم

 

2- لایحه شماره 98/4/31-980020284 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981001682- 98/4/31:

«شورای محترم اسلامی شهر– موضوع: ساخت فیلم– با سلام وصلوات بر محمد و آل محمد (ص)-  احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 بدینوسیله به استحضار می رساند سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی  در نظر دارد در زمینه ساخت فیلم باتوجه به ضرورت شناساندن هرچه بهتر شهر جهانی یزد به جهانیان از کانال رسانه های فراگیر همچون سینما ( جزئیات طرح پیشنهادی به پیوست می باشد) به مبلغ بیست میلیارد ریال از ردیف بودجه شماره 15360900178 اجرای پروژه های فاخر فرهنگی در خصوص ساخت فیلم سینمایی اقدام  نماید. البته لازم به ذکر است که در کنار بهره برداری از منظر فرهنگی و گردشگری و ... انتظار فراوان می رود این سرمایه گذاری بیش از صد در صد برای سازمان درآمد داشته باشد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي عباس ملازینلی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورا و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق با مشارکت شهرداری تا سقف مبلغ پانزده میلیارد ریال (15/000/000/000 ریال) معادل50% مالکیت سهام مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

مصوبات کمیسیون ماده 14

 

3- لایحه شماره 98/5/13-980022971 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981001868- 98/5/14:

«شورای محترم اسلامی شهر– موضوع: ارسال مصوبات کمیسیون ماده 14– با سلام وصلوات بر محمد و آل محمد (ص)-  احتراماً به استناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 و با توجه به مفاد بند یک صورتجلسه شماره 162 مورخ 98/3/25 آن شورای محترم، بدینوسیله به پیوست صورتجلسه مصوبات کمیسیون ماده 14 شهرداری همراه با سوابق مربوطه به شرح جدول ذیل ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي علی میرعلایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. مدارک و مستندات کمیسیون به صورت دستی تقدیم می گردد.

 

ردیف

موضوع

مبلغ(ریال)

1

طراحی فاز صفر و یک و دو ساماندهی خیابان قیام یزد در محدوده بازارخان تا بازار زرگران (خیابان قیام)

2.500.000.000

2

طراحی کانسپت معماری مجموعه چند عملکردی شهر یزد (ترمینال قدیم)

2.285.000.000

3

عقد قرارداد وکالت

500.000.000

4

فروش زمین مازاد با کاربری کارگاهی صنعتی واقع در بلوار شهید آیت ا ... مدرس

2.800.000.000

5

زنده گیری، جمع آوری و کنترل سگ های بلاصاحب سطح شهر یزد

300.000.000

6

حمل آسفالت و خاک و اساس و مخلوط و مصالح جهت پروژه های سطح شهر

12.000.000.000

7

بازنگری مرحله اول طرح جمع آوری و دفع آبهای سطحی شهر یزد

800.000.000

8

فروش ششدانگ یک باب مغازه تجاری (واحد 1104) واقع در مجتمع ستاره

4.500.000.000

*

جمع کل:

25.685.000.000

 

 

 

 موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون بودجه شورا با حضورمسئولین مربوطه و نیزتوضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق ، ضمن مخالفت با ردیف چهار بابت فروش زمین مازاد با کاربری کارگاهی صنعتی واقع در بلوار شهیدآیت ا... مدرس و ردیف پنج زنده گیری، جمع آوری و کنترل سگ های بلاصاحب سطح شهر یزد ، سایر ردیفهای پیشنهادی (1،2،3،6،7،8)مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 19/50 خاتمه يافت .