صورتجلسه یکصد و هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد


صورتجلسه یکصد و هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

 

 

 

 

 

    

یکصد و هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد (عادی) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 98/7/3 با حضور تمامی اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید:  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، فرا رسیدن سالروز شهادت چهارمین امام شیعیان حضرت امام سجاد(ع) که نقش به سزایی در تداوم راه حضرت امام حسین(ع) به همراه حضرت زینب کبری(س) در قیام عاشورا داشتند را به محضر آقا امام زمان(عج) و تمامی شیعیان جهان تسلیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست ما را جزء محبین  و پیروان راستین آن امام بزرگوار و سایر ائمه معصومین(ع) قرار دهد.

وی در ادامه ضمن عرض تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید، از اقدامات خوب انجام شده شهرداری توسط سازمان های فرهنگی ورزشی و سیما و منظر شهری در ایام بازگشایی مدارس که مورد تحسین و تشکر مسئولین استان قرار گرفته قدردانی نمود.

سپس آقای کاشفی زاده در سخنان پیش از دستور ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت امام سجاد(ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی جدید در خصوص انتصابات اخیر توسط شهردار محترم در شهرداری، ضرورت راه اندازی 20 دستگاه مینی بوس خریداری شده از سوی سازمان حمل و نقل بار مسافر، تعیین تکلیف هر چه زودتر موضوع کمیسیون هفت قطع درخت و سیاست گذاری درست در این زمینه مطالبی را عنوان نمود و از موسسات حمل و نقل جهت ایاب و ذهاب دانش آموزان با توجه به فصل بازگشایی مدارس خواست در انجام وظایف محوله به خصوص تحویل دانش آموزان درب منازل دقت لازم و کافی داشته باشند تا به یاری خدا شاهد اتفاقات ناگواری نباشیم.

در ادامه آقای شایق در سخنان پیش از دستور با عرض تسلیت شهادت حضرت امام سجاد(ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای بزرگوار ضمن ارائه مطالبی در خصوص حماسه آفرینی دلاورمردان غیور ایرانی در هشت سال دفاع مقدس با مدیریت امام راحل(ره)، در خصوص نامه ارسالی از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در رابطه با ساخت وسازها بدون پروانه و عدم طرح در کمیسیون ماده پنج راه و شهرسازی، عدم صدور هر گونه مفاصا حساب با توجه به بدهی بعضی از موسسات و مالکین به شهرداری از سوی شهرداری، ارائه گزارش توسط شهرداری بابت مغایرت ها به شورا، ضرورت اجرای مسیرهای قانونی در کمیسیون توافقات منطقه یک بابت صدور مجوز احداث مجتمع مسکونی، تجاری، اقامتی، خدماتی  کارخانه افشار توضیحاتی ارائه نمود.

سپس لایحه یک فوریتی ارسالی از سوی شهرداری در خصوص جابه جایی ردیف های اعتباری پروژه های عمرانی مناطق یک و چهار مطرح که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات جهت بررسی به کمیسیون بودجه ارجاع گردید و همچنین در خصوص نامه ارسالی از سوی فرمانداری بابت دستورالعمل ستاد اربعین حسینی و کمک شهرداری در این زمینه و نیز نامه ارسالی از سوی مدیر کل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری بابت برگزاری مراسم نکو داشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت توسط ریاست محترم شورا مطرح که مقررگردید موارد یاد شده بصورت مکتوب به شهرداری ارجاع تا پیشنهادهای خود را در این راستا طی لوایح جداگانه جهت بررسی و هر گونه تصمیم گیری به شورا ارسال نماید و همچنین در خصوص مساعدت به، مرکز DIC و راه اندازی موزه تاریخی، پست و تلگراف که در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی مورد بررسی قرار گرفته بود جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود.

در ادامه با توجه به هماهنگی های بعمل آمده قبلی اعضای محترم هیأت مدیره کانون ناشنوایان یزد در جلسه حضور یافتند که در ابتدا ریاست محترم شورا ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند و گرامیداشت هفته ناشنوایان برای یکایک آن عزیزان از درگاه خداوند متعال آرزوی سلامتی وتوفیق روزافزون مسئلت نمود.

سپس هر یک از میهمانان ضمن تقدیر و تشکر از رئیس و اعضای شورا بخاطر برپایی این نشست و معرفی خود و نیز اقدامات صورت گرفته آن کانون به ناشنوایان استان، در رابطه با مسائل و مشکلات در حال حاضر آن کانون از جمله نداشتن ساختمان اداری مناسب و در خورد شأن ناشنوایان، ضرورت پی‌گیریهای لازم جهت ارائه خدمات توسط دفاتر پیشخوان جهت ناشنوایان، اختصاص یک دستگاه اتوبوس به ناشنوایان به ویژه در ایام محرم برای ایاب و ذهاب در مراسم های عزاداری و همچنین اعزام ناشنوایان به مشهد مقدس در اربعین حسینی توضیحاتی ارائه نمودند که مقرر شد آقایان آزادی، ابوترابی و نیکنام به عنوان نمایندگان این شورا پی گیری های لازم به ویژه احداث ساختمان جدید برای آن کانون با توجه به زمین در نظر گرفته شده و سایر مشکلات آن کانون معمول و نتیجه را جهت هر گونه تصمیم گیری نهایی به شورا گزارش نمایند. در پایان از تمامی اعضای آن کانون به رسم یادبود با اهداء گل و هدیه از آن بزرگواران تجلیل بعمل آمد.

مصوبات

تملک پلاک در طرح تعریض خیابان ایمان

 

1-لایحه شماره 980030156-98/6/24 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981002459-98/6/24:

«شورای محترم اسلامی شهر یزد- موضوع: تملک پلاک 13/4273 بخش 4 یزد در طرح تعریض خیابان ایمان- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 و عطف به نامه شماره 981001317 مورخ  98/04/09 و با عنایت به بررسی مجدد بدينوسيله به استحضار مي رساند قسمتی از پلاك 13/4273  بخش 4  يزد به كد نوسازي شماره 8040 –2 –30–4 متعلق به آقای مجتبی دهقانی طبق طرح تفصیلی در  مسیر کوچه 12 متری قرار گرفته و امکان صدور مجوز بر روی باقیمانده پلاک نمی باشد. لذا  شهرداری در نظر دارد نسبت به تملک شش دانگ پلاک مذکور اقدام نماید كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در      ازاي واگذاري ملك موصوف و بر اساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 1.767.000.000 ريال بابت غرامت ملك در طرح تعيين و مقرر شده بابت این بستانکاری یک قطعه زمین با کاربری تجاری به کد نوسازی 10- 96 – 15– 4 جمعاً به مبلغ 1.797.600.000 ریال به صورت پایاپای به ایشان واگذار گردد و انتقال اسناد عوض و معوض همزمان صورت پذیرد. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده، خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد 15310200102 سایر تملکات منطقه 4 اقدامات بعدي به عمل آید. ضمناً آقاي صداقتی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی‌های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

واگذاری عرصه مازاد به مالک مجاور آقای حکیمیان

 

2-لایحه شماره 980025207-98/5/24 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981002027-98/5/24:

«شورای محترم اسلامی شهر یزد- موضوع: واگذاری 95/28 متر مربع عرصه مازاد به مالک مجاور- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) -احتراماً به استناد ماده 80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96  ؛ بدین وسیله به استحضار می رساند با توجه به سوابق و اظهار نظر کارشناس ثبتی مشخص گردیده مالک پلاک 3185 بخش 8 یزد نسبت به تصرف 95/28 مترمربع از عرصه زمین مازاد و 12 مترمربع از پلاک 3184 که جنب پلاک خود بوده اقدام و سند مالکیت آن را نیز تحت پلاک 4022  بخش 8  یزد اخذ نموده است که هم اکنون درخواست خرید زمین مازاد را از شهرداری نموده و با عنایت به اینکه طبق اعلام نظر معاونت شهرسازی گذر 14 متری مجاور رعایت و واگذاری عرصه مازاد قابلیت بلامانع گردیده، لذا موضوع در کارگروه املاک مورخ 98/03/23 مطرح و مقرر شد با عنایت به نظر هیأت ارزیاب شهرداری از قرار هر مترمربع 8.000.000 ریال جمعاً به مبلغ 231.600.000 ریال از متقاضی اخذ گردد. لذا با عنایت به مشروحه فوق خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت موافقت اجازه فرمایید از محل کد15542102001 فروش اموال غیر منقول اقدامات بعدی معمول گردد. ضمناً آقايان عبدالعلی صداقتی و فلاح  به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند.

(کد های نوسازی 12–23–50–1و3–23–50–1 ) . جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی‌های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت. ضمناً مقرر گردید ملک سهم شهرداری ادغام شده در سند آقای محمد علی حکیمیان، شهرداری طی مراحل قانونی از آن خارج و نتیجه را ظرف مدت دو ماه آینده به شورا گزارش نماید.

 

فروش املاک از طریق مزایده عمومی

 

3-لایحه شماره 980028350-98/6/11 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981002371-98/6/16 :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: فروش املاک از طریق مزایده عمومی- باسلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) - احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدين وسيله به پیوست یک نسخه از فهرست املاک شهرداری منضم به نظریه کارشناسی کارشناسان رسمی دادگستری مورخ 98/5/12 جهت استحضار ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و اجازه فرمایید شهرداری یزد نسبت به فروش املاک مذکور از محل کد فروش اموال غیر منقول ردیف 15542102001 از طریق مزایده عمومی اقدام نماید. ضمناً آقایان مشتاقیون و صداقتی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی‌های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت . ضمناً مقرر گردید شهرداری از روشهای مختلف تبلیغاتی اعم از روزنامه، بیلبوردها و استندهای سطح شهر، فضاهای مجازی نسبت به اطلاع رسانی کامل به شهروندان محترم اقدام نماید.

 

قرارداد مشارکتی مجموعه آموزشی ، فرهنگی فرانه

 

4-لایحه شماره 980030786-98/6/11 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981002516-98/6/26:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : در خصوص قرارداد مشارکتی مجموعه آموزشی فرهنگی- باسلام وصلوات برمحمدو آل محمد(ص) - احتراماً پیرو لایحه شماره 980023133 مورخ 98/5/13  موضوع پروژه مشارکتی "مجموعه فرهنگی آموزشی بلوار شهید قندی" به استحضار می رساند شهرداری یزد به منظور جلب مشارکت در احداث پروژه مذکور و انتخاب سرمایه گذار واجد شرایط نسبت به برگزاری فراخوان عمومی به شماره 970905 مورخ 97/09/08 اقدام نمود که مؤسسه فرانه در فراخوان شرکت و در نهایت پس از مذاکرات و طرح موضوع در کمیسیون معاملات عمده شهرداری مورخ 97/11/20 و جلب موافقت شریک درصدهای مشارکت یادشده بصورت 44% سهم شهرداری یزد و 56 درصد سهم شریک تعیین و مراتب طی لایحه فوق الذکر تقدیم آن شورای محترم گردید. لذا با عنایت به مذاکرات صورت گرفته در جلسه مورخ 98/05/30  شورای اسلامی شهر، ضمن درخواست طرح مجدد موضوع در آن شورای محترم به پیوست پیش نویس قرارداد پیشنهادی جدید با روش «خرید سهم شهرداری توسط سرمایه گذار پس از تصویب نقشه های معماری و صدور پروانه ساخت و تجهیز کارگاه» تقدیم می گردد: خواهشمند است ضمن طرح موضوع در شورای اسلامی شهر نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید.ضمناً آقايان مشتاقیون و رمضانی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند. جمال‌الدین عزیزی- شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی‌های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، مفاد لایحه قبلی شهرداری به شماره 980023133-98/5/13 ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981001870- 98/5/14 که قبلاً طی بند یک صورتجلسه شماره 176 مورخ 98/5/30 مورد مخالفت قرار گرفته بود، مجدداً به شرح ذیل  :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد–موضوع: قراداد مشارکت مدنی احداث مجموعه فرهنگی آموزشی – با سلام وصلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده 80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 1396، به استحضار می‌رساند شهرداری یزد در راستای تأمین سطوح خدمات مورد نیاز شهری با مشارکت بخش خصوصی، از طریق فراخوان عمومی نسبت به انتخاب سرمایه­گذار واجد شرایط برای احداث «مجموعه فرهنگی، آموزشی» در بلوار شهیدقندی به روش مشارکت مدنی اقدام نموده است. مجموعه یاد شده بر روی دو پلاک ثبتی از املاک شهرداری جمعاً به مساحت 3000 مترمربع جهت احداث فضای آموزشی و مهد کودک با کل سرمایه گذاری 104.382.000.000 ریال (شامل 45.800.000.000 ریال ارزش زمین و عوارضات شهرداری و 58.582.000.000 ریال کل هزینه های ساخت و ساز شریک) احداث می شود. و در این رابطه سهم در نظر گرفته شده برای شهرداری یزد 44 % می باشد و لذا به پیوست پیش نویس قرارداد مشارکت مذکور با «مؤسسه فرهنگی، آموزشی فرانه» به حضور ارسال می گردد. خواهشمند است ضمن طرح موضوع در شورای اسلامی شهر؛ موافقت فرمایید تا نسبت به پیش بینی مبلغ قرارداد در بودجه سال 1398 شهرداری در قالب متمم بودجه در کدهای درآمدی «فروش اموال غیر منقول و عوارضات» و «بودجه سرمایه گذاری و مشارکت» هر یک به مبلغ 45.800.000.000 ریال اقدام لازم معمول و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي فرامرز رمضانی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. جمال‌الدین عزیزی- شهردار یزد»

مطرح که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات در نهایت مقررگردید شهرداری نسبت به اصلاح قرارداد پیوست بدین نحو که واحد آموزشی بعنوان سهم شریک و مهد کودک بعنوان سهم شهرداری تعیین گردد اقدام و بابت مابه التفاوت احتمالی حسب قدرالسهم های پیشنهادی طرفین طی لایحه مذکور، در قرارداد تنظیمی پیش بینی لازم انجام شود. ضمناً پیش نویس قرارداد اصلاحی به کمیسیون تلفیق، نظارت و حقوقی شورا ارسال شود.

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 11:25 خاتمه يافت .