صورتجلسه یکصد و بیست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه یکصد و بیست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

 

 

 

 

 

              

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

یکصد و بیست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (عادی) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 97/10/5 با حضور اکثریت  اعضاء تشکیل گردید :  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) وآرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند، ارتحال عالم وارسته و یکی از روحانیون متعهد، خوش فکر و شاگرد حضرت امام راحل و شهید محمد باقر صدر، حضرت آیت ا... هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را به بیت شریف ایشان و ملت شهید پرور ایران تسلیت عرض نمود و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات وغفران الهی و برای تمامی بازماندگان صبری عظیم و اجری جزیل مسئلت نمود. وی در ادامه حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس دانشجویان در دانشگاه آزاد تهران و کشته شدن تعدادی از دانشجویان را به تمامی هموطنان تسلیت عرض نمود و از مسئولین مربوطه خواست تا نظارت و دقت بیشتری در کارها داشته باشند تا دیگر شاهد اینگونه حوادث ناگوار نباشیم.

سپس ایشان درگذشت اَشو زرتشت را به تمامی زرتشتیان و پیروان ادیان توحیدی تسلیت عرض نمود. وی در ادامه از پی گیری های صورت گرفته از سوی مسئولین کشوری در خصوص صدور حکم آقای مهندس فرهمند شهردار منتخب و عدم صدور حکم ایشان علیرغم پی گیری های مکرر انجام شده تا کنون ابراز گلایه نمود و از وزیر محترم کشور درخواست نمود با توجه به شرایط در حال حاضر شهرداری و نیز مکاتبه انجام شده در روزهای اخیر از سوی شورا هر چه زودتر در این مهم تسریع گردد.

سپس ایشان از مطالب کذب مطرح شده از سوی شبکه سراسری در مصاحبه با شخصی به نام آقای محمدیان در برنامه تلویزیونی تحت عنوان برنامه اقتصادی پایش مبنی بر انعقاد قرارداد از سوی موسسه حضرت جوادالائمه(ع) به عنوان پیمانکار پروژه در شهرستان سرپل ذهاب و نیز عدم پرداخت مطالبات و بیکار شدن تعدادی از کارکنان آن پروژه به همراه پخش تصویر و مشخصات ایشان به صورت زنده از شبکه یک سراسری و همچنین شکایت صورت گرفته از مراجع قضایی به دلایل نشر اکاذیب، توهین و افترا نسبت به ایشان در برنامه تلویزیونی و قرار صادره جهت استحضار اعضای شورا توضیحات کامل و جامعی ارائه نمود.

سپس آقای کاشفی زاده در سخنان پیش از دستور پیشنهاد نمود با توجه به عدم صدور حکم شهردار منتخب و همچنین عدم تعیین استاندار برای شهر یزد، اعضای شورا ملاقاتی با حضرت آیت ا... ناصری نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه یزد داشته باشند تا ضمن مطرح نمودن آن مشکلات از طریق ایشان موضوعات پی‌گیری گردد. وی در ادامه از شهرداری خواست با توجه به شرایط اقتصادی و تورم از هزینه های اضافی خودداری و توجه بیشتری به این مهم داشته باشند.

در ادامه آقای شایق با عرض تسلیت ارتحال حضرت آیت ا... هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، خواستار تعیین تکلیف هر چه زودتر صدور ابلاغ شهردار منتخب و همچنین تعیین استاندار برای شهر یزد از سوی دولت تدبیر و امید گردید.

سپس سرکار خانم عامری ضمن عرض تسلیت ارتحال حضرت آیت ا... هاشمی شاهرودی و درگذشت اَشو زرتشت، در رابطه با عدم صدور حکم شهردار منتخب علیرغم پی گیری های صورت گرفته و زمان تعیین شده در قانون در جهت تعیین تکلیف شهردار یزد مطالبی را عنوان و خواهان تسریع در این مهم از سوی وزیر محترم کشور گردید. وی در ادامه از شهرداری خواست تا در خصوص اجرای ضوابط طرح تفصیلی شهر یزد قبل از ارسال پرونده‌ها به کمیسیون های ماده صد بابت کاربری اراضی از جمله فضای سبز، آموزشی، فرهنگی، درمانی، گردشگری و ... از مراجع مربوطه استعلام تا کمیسیون ماده صد با تکلیفی در این زمینه مواجه نباشد و نهادهای ذیربط را مکلف نمایند تا آخر اسفند بابت کاربری، پاسخ خود را به شهرداری اعلام نمایند.

در ادامه آقای پاک نژاد با گرامیداشت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی و همچنین روز ایمنی و زلزله از شهرداری (ستاد بحران) خواست تا جهت هماهنگی با سایر ادارات مربوطه و برگزاری جلسات هر چه بیشتر در زمان وقوع حوادث از جمله جابجایی خطوط نفت و گاز در بلوار شهید دهقان و بلوار طراوت و مخازن سوختی بلوار رسالت پی گیری های لازم را به عمل آورند.

در ادامه جلسه آقای مشتاقیون سرپرست محترم شهرداری، گزارش جامعی از عملکرد شهرداری به خصوص حوزه معاونت ها و مناطق پنج گانه و همچنین آماده نمودن تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 98 و ارسال آن به شورا جهت اخذ مجوزهای قانونی جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

سپس اعضای شورا ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری به پاس اقدامات خوب انجام شده با توجه به شرایط در حال حاضر به خصوص راه اندازی پارکینگ طبقاتی در خیابان فرخی و نیز اجرای پروژه های عمرانی به ویژه پیاده روسازی خواستار دقت و مدیریت بیشتر در اجرای آن پروژه ها با نصب علائم ایمنی و ترافیکی و جمع آوری نخاله ها در پروژه ها بعد از اتمام کار و همچنین ساماندهی بلوار گلستان در منطقه آزادشهر به لحاظ وجود درختان در آن بلوار و جلوگیری از هر گونه خطرات احتمالی شدند.

در ادامه با توجه به حضور آقای برزگری مشاور محترم حقوقی شهرداری در جلسه، ایشان در خصوص پی گیری های صورت گرفته جهت اجرای پروژه پیامبر اعظم (ص) جهت استحضار اعضای شورا گزارش کامل و جامعی ارائه نمود.

مصوبات

 

مسابقه تولید فیلم شهرهای میراث جهانی

 

 

1-لایحه شماره970052358-97/9/26 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورابه شماره971003541-97/9/26:

« شورای محترم اسلامی شهر– موضوع : برگزاری مسابقه بین المللی تولید فیلم شهرهای میراث جهانی- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به استحضار می رساند سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در نظر دارد در راستای جهانی شدن شهر یزد طبق مفاد طرح و جزئیات پیوست نسبت به برگزاری مسابقه بین المللی تولید فیلم شهرهای میراث جهانی در شهر یزد، از محل ردیف بودجه اجرای پروژه های فاخر فرهنگی و به مبلغ 2.000.000.000 ریال اقدام نماید. لذا خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقای عباس ملازینلی به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد.سید علی مشتاقیون – سرپرست شهرداری یزد.»

 

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق با تأکید بر مشارکت سایر دستگاه های مرتبط مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

جابه جایی بودجه

 

2-لایحه شماره 970050493-97/9/18 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971003420-97/9/18 :

« شورای محترم اسلامی شهر– موضوع: جابه جایی اعتبار- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) - احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بدین وسیله به پیوست نامه ریاست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی به شماره 972211495  مورخ 97/8/22  تقدیم و پیشنهاد می نماید اجازه فرمایید نسبت به جابه جایی و کسر بودجه از محل پروژه عمرانی (اجرای پروژه فاخر فرهنگی) با کد 15360900176 به مبلغ 5 میلیارد ریال و از محل پروژه های عمرانی (احداث پردیس فرهنگی بافت تاریخی) با کد 15350400028 به مبلغ 10 میلیارد و افزایش به بودجه جاری سازمان فوق الذکر، ردیف فصل 5 کد 1512205999مبلغ 8 میلیارد ریال و ردیف فصل 7 مبلغ 7 میلیارد ریال مجموعاً 15 میلیارد ریال اقدام لازم معمول گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت موافقت مراتب را امر به ابلاغ فرمایید ضمناً آقای عباس ملازینلی به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می شود. سید علی مشتاقیون – سرپرست شهرداری یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظرواستماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت.

 

 

تملک پلاک واقع در طرح پارکینگ درون محله ای گازرگاه

 

3-لایحه شماره970049400-97/9/12 شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورا به شماره 971003319-97/9/12 :

«شورای محترم اسلامی شهر– موضوع : تملک قسمتی از پلاک ثبتی 1380 بخش یک یزد واقع در طرح پارکینگ درون محله ای گازرگاه- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به استحضار می رساند شهرداری یزد در نظر دارد نسبت به تملک قسمتی ازپلاک ثبتی 1380 بخش یک یزد به کد نوسازی شماره 17-50-5-9 متعلق به خانم خدیجه پرهیزگار و شرکا که بر اساس طرح تفصیلی در طرح پارکینگ قرار دهد اقدام نماید که در این خصوص توافقنامه ای فی ما بین تنظیم که در ازای واگذاری ملک موصوف و بر اساس نظریه هیئت ارزیاب شهرداری جمعاً مبلغ 364.250.000 ریال بابت غرامت آن تعیین که مالکین بستانکار می باشند و مقرر شده در ازای آن، به عنوان معوض قسمتی از زمین پارکینگ مجاور همین پلاک که متعلق به شهرداری می باشد به ارزش 227.500.000 ریال به ایشان واگذار گردد و وجهی از این بابت به طرفین پرداخت نمی گردد و ایشان حق هیچ گونه باز نمودن درب و پنجره در پارکینگ شهرداری نداشته باشند . علیهذا با عنایت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصویر توافقنامه منضم به نمایی از برگ ارزیابی و نقشه مربوطه که موقعیت پلاک بر روی آن مشخص گردیده خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح اجازه فرمایید از محل کد 15310200044 (سایر تملکات بافت تاریخی) اقدامات بعدی معمول گردد. ضمناً در صورت نیاز آقای حاجی رضایی جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت  11 خاتمه يافت.