صورتجلسه یکصد و بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه  یکصد و بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهریزد              

                                                                                               

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

یکصد و بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهریزد (عادی) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 8/45 صبح روز چهار شنبه مورخ 97/10/12 با حضور اکثریت  اعضاء تشکیل گردید :  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوی توفیق روزافزون همکارن ، فرا رسیدن سالروز سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به شهر دارالعباده یزد را تبریک عرض نمود و از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم در این جلسه تصمیمات خوبی اتخاذ نماییم.

سپس ایشان در خصوص جلسه برگزار شده در تهران با حضور فرمانده و مسئولین محترم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در معیت شهردار منتخب در جهت ایجاد توسعه زیرساخت های عمرانی شهر یزد، از مطالب و مباحث و نیز تصمیمات اتخاذ شده مبنی بر ارسال لیست املاک و اراضی پیش بینی شده جهت فروش و تهاتر از سوی شهرداری به آن قرارگاه و سفر مدیرعامل موسسه نور برای بازدید از یزد جهت بررسی املاک و اراضی معرفی شده از سوی شهرداری جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه آقای شایق در سخنان پیش از دستور ضمن گرامیداشت سالروز ورود مقام معظم رهبری به یزد، در خصوص سفر معظم له و سخنرانی های ایشان به ویژه در حظیره و یاد نمودن از بزرگان یزد از جمله مهدی آذریزدی و همچنین مصوبات خوب آن سفر مثل احداث بیمارستان شهید رهنمون مطالبی را عنوان نمود.

سپس ایشان با اشاره به حضور رئیس محترم جمهور در وزارت نیرو و تأکیدات ایشان مبنی بر صرفه جویی و استفاده بهینه از آب و برق پیشنهاد نمود شورا طی نامه ای خطاب به وزیر محترم نیرو در جهت اجرایی نمودن آن مهم در یزد به خصوص منطقه تازه احداث کاریزلند در جاده تفت، ورودی اغلب روستاها به دلیل عدم تردد در اوقات شب اقدام نماید.وی در ادامه از شهرداری خواست تادر جهت اجرای پروژه های نیمه تمام و رها شده از جمله پروژه باغ شهر، طرح امامزاده جعفر(ع) ، 18 متری کوچه بیوک و غیره ، ردیف تحت این عنوان در بودجه سال 98 منظور و پادار نماید.

سپس آقای کاشفی زاده در سخنان پیش از دستور با گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به شهر یزد، از اعضای شورا خواست تا با توجه به لایحه ارسالی از سوی شهرداری درخصوص جابه جایی ردیف اعتباری بابت مسیر دوچرخه سواری در بلوار جمهوری اسلامی برای پرداخت بدهی به پیمانکار مربوطه در جهت بررسی و تصمیم گیری آن موضوع تسریع نمایند.

در ادامه جلسه آقای مهندس مشتاقیون سرپرست محترم شهرداری، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری، در خصوص جلسات برگزار شده با حضور معاونین و مسئولین مالی، روسای مناطق بابت تدوین و تنظیم بودجه سال 98 شهرداری باتوجه به شرایط اقتصادی وتورم در حال حاضر کشور توضیحاتی ارائه نمود.

سپس با توجه به درخواست و هماهنگی های بعمل آمده قبلی ، آقای شعبان سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه استان در جلسه شورا حضور یافت که در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به ایشان و همراهان، برای یکایک آن عزیزان آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

در ادامه آقای شعبان سرپرست محترم نمایندگی وزارت خارجه استان، ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورا بخاطر برپایی این جلسه در خصوص شرح وظایف و عملکرد آن نمایندگی در سه حوزه امور روادید، بخش اقتصادی و بازرگانی، بخش فرهنگی، علمی و فناوری و همچنین خواهر خواندگی با شهرهای بعضی از کشورهای جهان توضیحات کامل و جامعی ارائه نمود.

سپس سایر اعضای شورا ضمن گرامیداشت سالروز سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به یزد و با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند، نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص برقراری و ایجاد ارتباط و خواهر خواندگی با شهرهای مذهبی دنیا برای گسترش و توسعه صنعت گردشگری، بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی ریل و هوایی، بحث پسماندها و زباله های شهری به خصوص تفکیک زباله از مبدأ، حضور اتباع بیگانه به ویژه افاغنه در یزد، ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم در فرودگاه یزد جهت پروژه های خارجی و بین الملل مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند.

مصوبات

 

خواهر خواندگی

 

 

1-در راستای برقراری ارتباط و ایجاد خواهرخواندگی با شهرهای پونا و بمبئی از کشور هند ، مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون میراث فرهنگی، گردشگری  و امور بین الملل شورا و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق با مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

تبلیغ جهانی بودن شهر یزد

 

2-نظر به توجه برند شهر یزد، با عنایت به جهانی بودن و در راستای تبلیغ آن ، مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون میراث فرهنگی، گردشکری و امور بین الملل و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظرواستماع نظرات مقرر گردید شهرداری نسبت به طراحی بدنه اتوبوس های واحد شهری برای هر مسیر یک ماشین تا تاریخ 22 بهمن سال جاری اقدامات لازم به عمل آورد.

 

 

تملک پلاک های متعلق به مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان

 

 

3-لایحه شماره970052486-97/9/27 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971003562- 97/9/27:

«شورای محترم اسلامی شهر– موضوع : در خصوص نحوه تملک پلاک های ثبتی متعلق به مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره ) استان - با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا تاریخ 96/04/20،  بدين وسيله به استحضار ميرساند بر اساس  مصوبه بند دو صورتجلسه مورخ  96/09/29 شوراي اسلامي محترم شهر مقرر شده مجتمع اقتصادي كميته امداد امام خميني (ره) استان نسبت به انتقال رسمي اسناد پلاك هاي متعلق به خود كه در طرح  واقع شده بنام شهرداري يزد اقدام نمايد. ليكن مجتمع مذکور طي نامه شماره 2894/40/97 مورخ  97/08/6 (تصوير پيوست) اعلام نموده كه امكان انتقال رسمي و قطعي سهام مشاعي بعضي از پلاك ها از جمله پلاك 1230 و 1188  که از نظر مساحت حدود 90 درصد مساحت واگذاری توافقی می باشد وجود ندارد، از طرف دیگر اسناد قطعات تفكيكي متعلق به شهرداري نیز كه به عنوان  معوض در نظر گرفته شده با توجه به اینکه از طریق بنیاد 15 خرداد به صورت وکالتی فروش بلاعزل به شهرداری واگذار شده، امکان انتقال قطعی اسناد معوض نیز درحال حاضر میسر نیست. لذا مجتمع موصوف درخواست انتقال عوض و معوض از طريق مبايعه نامه و بصورت وكالتي را نموده است. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق خواهشمند است موضوع را مجدداً در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرماييد.ضمناً در صورت نياز آقاي محمد حاجی رضایی برای ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظرواستماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

تملک اردوگاه بنادک سادات

 

 

4-لایحه شماره970052487-97/9/27 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971003561- 97/9/27:

«شورای محترم اسلامی شهر– موضوع : در خصوص تملک اردوگاه بنادک سادات متعلق به مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره ) استان - با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75  با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 1396، بدين وسيله به استحضار مي رساند شهرداري يزد در نظر دارد به منظور بهره برداری فرهنگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی و همچنین تأمين بخشی از فضاهای مناسب رفاهی و فرهنگی برای استفاده كاركنان خود نسبت به تملك اردوگاه بنادك سادات متعلق به مجتمع اقتصادي كميته امداد امام خميني (ره) تحت پلاك هاي ثبتي 14268 و 14269 و 14284 و 14285 و 14286 و 14288 و 14287 و 14282 با كاربري فرهنگي و تفريحي به انضمام 12 طاق از جمله 24 طاق شش دانگ قنات فرح بخش به شماره 15120 همگي بخش 13 يزد و همچنين چاه آب موجود به مجوز برداشت 7  مترمكعب در شبانه روز طبق نظريه كارشناسان رسمي دادگستري جمعاً به مبلغ 21/580/884/500 ريال (براساس نظریه کارشناسی پیوست) و در ازاي واگذاري زمين معوض اقدام نمايد. بديهي است در صورت تصويب  مراتب توسط آن شورای محترم، شهرداري نسبت به تنظيم توافقنامه و تعيين  معوض هاي آن اقدام و مراتب را متعاقباً جهت تصویب تقديم خواهد نمود. لذا خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و اجازه فرمائيد از محل کد 15310200176 اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقايان روستایی و حاجی رضایی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظرواستماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت. ضمناً مقرر گردید شهرداری در بودجه سال 98 ردیف اعتباری تحت عنوان ایجاد مرکز رفاهی کارکنان خود پیش بینی منظور نماید.

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت  11/30 خاتمه يافت.