صورتجلسه یکصد وسی و دومین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه یکصد وسی و دومین جلسه شورای اسلامی شهریزد

 

 

            

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

یکصد وسی و دومین جلسه شورای اسلامی شهریزد(فوق العاده) با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید درساعت 16 روز شنبه مورخ 97/11/13 با حضور تمامی اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید :

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با عرض تبریک فرا رسیدن یوم ا... مبارک دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت این انقلاب که با رأی و حضور و نظر مردمی شکل گرفته و علیرغم وجود مخالفت دشمنان خارجی و داخلی به یاری خدا توانسته به حیات خود ادامه و تمامی دشمنان خود را متعجب سازد که چطور این انقلاب با این همه مسائل و مشکلات چهل ساله گردید ابراز امیدواری نمود باید انقلابیون راستین با سعی و تلاش خود از ایجاد هر گونه یأس و ناامیدی در مردم جلوگیری نمایند و به یکدیگر درس صبر و پایداری در مسیر حق بدهند و با سلایق مختلف سعی کنند جاذبه ایجاد کنند نه دافعه تا به یاری خدا بتوان راه حضرت امام راحل و تمامی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

در ادامه جلسه با توجه به حضور آقای مرتضایی مدیر درآمدهای عمومی شهرداری، بخش های باقیمانده تعرفه عوارض سال 98 شهرداری که قبلاً در کمیسیون بودجه با حضور مسئولین و کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار گرفته با توضیحات ریاست آن کمیسیون، از جمله ادامه عوارض تفکیک املاک غیرمشمول ماده 101، آئین نامه اجرایی تبصره 3 اصلاحی ماده 101 قانون شهرداریها، عوارض  برحق مشرفیت ، عوارض حصارکشی بدون مجوز، عوارض تابلوها، عوارض ارزش افزوده ناشی از اجرا و یا تغییر طرح های مصوب شهری و افزایش تراکم، عوارض قطع درخت و هزینه خدمات مربوط به خسارت، فروش آب، عوارض تأخیر در اجرای نمای ساختمان، عوارض صدور محوز احداث آنتن های مخابراتی، عوارض سالیانه املاک واقع در حریم که شهرداری به آنها خدمات می دهد مطرح و بحث و تبادل نظر گردید.

مصوبات

 

تعرفه پیشنهادی عوارض و بهای خدمات سال 1398

 

1-لایحه   شماره 970054243-97/10/5 شهرداری یزدثبت دبیرخانه  شورابه شماره 971003711-97/10/5 :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: تعرفه پیشنهادی عوارض و بهای خدمات سال 1398- باسلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)-  احتراماً  به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بدینوسیله به پیوست تعرفه پیشنهادی عوارض و بهای خدمات سال 1398 شهرداری یزد تقدیم می گردد. خواهشمند است به استناد مفاد تبصره یک ماده 50  قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي علی محمد مرتضائی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي  مي گردد. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به جلسات متعدد برگزار شده از سوی کمیسیون بودجه و بررسی های بعمل آمده با حضور مسئولین و کارشناسان مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظرواستماع نظرات مخالف و موافق، صرفاً تعرفه عوارض پیشنهادی شهرداری جهت اجرا در سال 98 با تغییرات و اصلاحات انجام شده طبق تصاویر پیوست مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت  22/15 خاتمه يافت.