صورتجلسه یکصدو یازدهمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه  یکصدو یازدهمین جلسه  پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد          

 

 

 

 

 

   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

یکصدو یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 18 شنبه مورخ 97/8/26 با حضور اکثریت  اعضاء تشکیل گردید :  

در ابتدا رئیس شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند ، فرا رسیدن آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) و همچنین آغاز هفته وحدت و ولادت سراسر با سعات پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق(ع) را بر همگان تبریک و تهنیت عرض نمود، سپس با گرامیداشت فرا رسیدن هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای گرانقدر و رشادت ها و دلاورمردی های بسیجیان از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا قدردان زحمات آن بزرگواران باشیم.

وی در ادامه با عرض تسلیت در گذشت شادروان دکتر نوربخش مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی کشور که خدمات ارزنده و منشأ خیر و برکت برای یزد بودند را به خانواده شریف ایشان و سایر بازماندگان و همشهریان تسلیت عرض نمود و از پی گیری های صورت گرفته در زمان حیات آن مرحوم جهت احداث بیمارستان سرطان در یزد مطالبی را عنوان که مقرر شد جهت پی گیری های بعدی آن از آقای دکتر توحیدی فر مدیریت درمان استان در یکی از جلسات علنی شورا دعوت بعمل آید.

در ادامه جلسه آقای کاشفی زاده در سخنان پیش از دستور با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) و عرض تسلیت درگذشت پزشک متخصص و حاذق مرحوم شادروان نوربخش، در رابطه با برگزاری دوره آموزشی بابت کمیسیون های ماده صد در دادگستری استان جهت استحضار اعضا مطالبی را عنوان نمود.

وی در ادامه در خصوص بازدید خود از برگزاری نمایشگاه تخصصی زیلو و حصیر بافی در نمایشگاه های استان و مسائل و مشکلات آن نمایشگاه به ویژه نبود پارگینگ مناسب و ایجاد ترافیک زیاد در آن محل، نبود فضای کافی جهت غرفه ها، مشخص نبودن عوامل اجرایی توضیحاتی ارائه نمود که در این زمینه سایر اعضای شورا هم نقطه نظرات خود را مطرح که پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید از مسئول محترم نمایشگاه های استان در یکی از جلسات علنی شورا جهت بررسی مسائل و مشکلات دعوت بعمل آید.

سپس آقای شایق با عرض تسلیت شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) و ابراز گلایه از شهرداری به دلیل عدم نصب پرچم عزاداری و پارچه مشکی در میادین سطح شهر برای گرامیداشت ایام خاص دینی به ویژه شهادت ائمه بزرگوار (ع) خواستار دقت و توجه هر چه بیشتر شهرداری به خصوص سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی در این امور گردید.

در ادامه جلسه هر یک از روسای کمیسیون های داخلی شورا گزارشی از عملکرد آن کمیسیون ها در خصوص برگزاری جلسات و مباحث و مطالب مطرح شده با حضور مسئولین مربوطه و مدعوین جهت استحضار سایر اعضا توضیحاتی ارائه نمودند.

سپس با توجه به حضور آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورا، در ابتدا ریاست شورا، با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به ایشان خواستار پی گیری موضوع تکمیل کتابخانه مرکزی یزد با توجه به جلسه برگزار شده با حضور استاندار وقت یزد و همچنین مکاتبه صورت گرفته با وزیر محترم نیرو جهت اجرای طرح فاضلاب شهری بر اساس لایحه ارسالی از سوی شهرداری طبق  مصوبه شورا گردید.

در ادامه آقای موسوی بیوکی با گرامیداشت هفته بسیج و عرض تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) در رابطه با ضرورت شناساندن شهر هوشمند شهر تاریخی و جهانی یزد در برنامه های بلند مدت شهرداری همانند سایر کلان شهرها مثل مشهد، استفاده از ماشین های بسیار در نقاط شهر در بعضی از ساعات از شبانه روز جهت توزیع بنزین به جای ساخت  تک سکو بنزینی همانند شهر تهران، تسریع در اجرای طرح فاضلاب شهری با مشارکت شهرداری، پی گیری جهت اجرای پروژه های نیمه تمام مثل کتابخانه مرکزی یزد با مشارکت دستگاههای مربوطه از جمله شهرداری، نهاد کتابخانه های، استانداری، جلسه برگزار شده با  حضور آقای دکتر مونسان رئیس محترم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور بابت رونمایی از شهر جهانی یزد، ضرورت بازنگری طرح جامع شهر یزد در شورایعالی شهرسازی جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی کامل و جامع ارائه نمود و از اعضای شورا خواست تا در خصوص لایحه ارسالی از سوی شهرداری بابت انعقاد تفاهم نامه جهت تقویت ورزش فوتبال در سطح محلات با همکاری اداره کل ورزش جوانان، ضمن بررسی های لازم هر چه زودتر تصمیم گیری شود. در ادامه جلسه لایحه دو فوریتی شهرداری در رابطه با تخصیص اعتبار جهت عملیات اجرایی اکوپارک مطرح که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موضوع با قید یک فوریت جهت بررسی و ارائه نتیجه آن ظرف مدت یک هفته به کمیسیون های بودجه و عمران ارجاع گردید.

 

مصوبات

واگذاری اراضی فاز یک کوثر به شهرداری

 

 

1- لایحه دوفوریتی شماره 970045878-97/8/23 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971003006-97/8/23:

« شورای محترم اسلامی شهر- موضوع : در خصوص واگذاری 70 هکتار از اراضی فاز یک کوثر به شهرداری یزد – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 1396، بدینوسیله به پيوست نامه شماره 23427 مورخ 97/04/21  معاون محترم هماهنگي امور عمراني استانداري يزد موضوع ارسال صورتجلسه مورخ 97/4/11 مبني بر آمادگی واگذاري هفتاد هكتار از اراضي فاز اول مؤسسه كوثر به شهرداري  بابت سهم  ده درصد موضوع تبصره 6  ماده واحده قانون نحوه تقويم ابنيه و املاك مصوب 1370  جهت استحضار ارسال مي گردد. ضمناً با عنايت به عدم تهيه و تصويب طرح آماده سازي كامل فاز اول مجموعه موردنظر، رعايت نصاب هاي مندرج در قانون اصلاح ماده  101  قانون شهرداري توسط موسسه الزامي خواهد بود و موضوع 20 درصدسهم شهرداری موضوع تبصره 4 قانون تعیین وضعیت املاک مصوب سال 1367 نیز در صورت ورود به محدوده شهر اخذ می گردد. و لذا با عنایت به ضوابط موجود، شهرداری تعهدی مبنی بر ارائه خدمات که مستلزم هزینه در مجموعه موردنظر می باشد نخواهد داشت. بديهي است كليه عوارض و وجوهات قانوني شهرداري برابر تعرفه هاي مصوب شوراي اسلامي شهر در زمان ارائه درخواست هاي ساخت و ساز مجموعه مذكور برابر ضوابط محاسبه و از متقاضي دريافت خواهد شد. لذا خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت با مراتب فوق اجازه فرمائيد از طریق افزایش مبلغ معادل1/050/000/000/000  ریال  برای كد 15541102004 به عنوان درآمد حاصل از عوارض تفکیک اراضی و نیز به همین مبلغ برای کد 15310200175 به عنوان تملک اراضی کوثر اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقايان مشایخی و حاجی رضایی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند.. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

مراتب در صحن علنی شورا  مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت. ضمناً مقرر گردید شهرداری هنگام تحویل 70 هکتار آن اراضی از آقای شایق که بعنوان نماینده شورا در کمیته معاملات شهرداری می باشد دعوت بعمل آورند.

 

 

 

تملک پلاک در طرح بلوار شهید صدوقی (ره)

2- لایحه شماره 970036154-97/7/2 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971002288-97/7/2:

« شورای محترم اسلامی شهر- موضوع : تملک قسمتی از پلاک ثبتی 2/4334 بخش 4 یزد واقع در طرح بلوار شهید صدوقی(ره) – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا تاریخ 1396، بدين وسيله به استحضار مي‌رساند شهرداري يزد در نظر دارد براساس صورتجلسه کمیسیون موارد خاص نسبت به تملك قسمتی از پلاك ثبتي 2/4334 بخش4 یزد به كد نوسازي شماره 8084 -25-29-4 متعلق به ورثه شهريار بامسي با وكالت آقاي مهربان خاوریان واقع در مسیر بلوار شهید صدوقی (ره)  اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه­اي في­مابين تنظيم كه در ازاي واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً  مبلغ 1/340/000/000 ريال بابت غرامت ملك در طرح تعيين که پس از کسر عوارض حق تشرف به مبلغ 1/087/800/000 ريال؛ مالک  مبلغ 252/200/000 ريال از شهرداری بستانکار می­باشد که مقرر شده پس از انتقال رسمی قسمت در مسیر به نام شهرداری و تحويل ملك در وجه ایشان پرداخت گردد. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده، خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و با عنایت به اینکه طرح مذکور فاقد ردیف اعتباری در سال جاری می باشد اجازه فرمائيد از محل ردیف سایر تملکات منطقه 4(15310200102)  اقدام گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي محمد حاجي رضايي جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت .

 

تملک پلاک واقع در طرح فضای سبز انتهای خیابان امام خمینی (ره)

 

3- لایحه شماره 970038838-97/7/15 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971002470-97/7/15:

« شورای محترم اسلامی شهر- موضوع : تملک قسمتی از پلاک ثبتی 422 بخش 8 یزد واقع در طرح فضای سبز انتهای خیابان امام خمینی(ره)- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 1396، بدينوسيله به استحضار مي‌رساند شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك قسمتی از  پلاك ثبتي422 بخش 8 يزد به كد نوسازي شماره 95-24-39-1 متعلق به آقای حسین گورابیان(تمامي سهم ايشان از پلاك مذكور) كه در طرح فضای سبز انتهای خیابان امام خمینی(ره)  قرار گرفته اقدام نمايد. لذا موضوع در كميسيون خاص مطرح و متعاقب آن توافقنامه اي در اين خصوص  في مابين تنظيم كه در ازاي واگذاري ملك موصوف و بر اساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 639/200/000 ريال بابت  بستانکاری ایشان  تعيين و مقرر شد پس از انتقال سند در وجه ايشان پرداخت گردد. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده، خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و با عنایت به اینکه طرح مذکور فاقد ردیف  اعتباری در سال جاری می باشد اجازه فرمائيد از محل ردیف 15310200023 (سایر تملکات درسطح منطقه یک) اقدام گردد. ضمناً آقاي   محمد حاجي رضايي جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. سید علی مشتاقیون – سرپرست شهرداری یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

طرح پیشنهادی

4- طرح پیشنهادی تنی چند از اعضای شورا (آقایان ابوترابی، کاشفی زاده، آزادی، شایق وسرکارخانم جورابی) ثبت دبیرخانه  شورا به شماره 971002468-97/7/14 به شرح زیر:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: تعبیه یک مسیر پیاده استاندارد بصورت پایلوت - باسلام ، با عنایت به این که بارها تعبیه یک مسیر پیاده استاندارد بصورت پایلوت برای عبور پیاده از مسیر خیابان در طول یک سال در شورا و شهرداری مطرح شده، بدین وسیله شهرداری مکلف می گردد ظرف مدت دو ماه یک مسیر عبور پیاده در روبروی کلینیک خاتم الانبیاء برای بررسی معایب و محاسن اجرائی نماید.»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده در کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، طرح پیشنهادی فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

طرح پیشنهادی

5- طرح پیشنهادی تنی چند از اعضای شورا (آقایان ابوترابی، قمی، پاک نژاد،عباسی، شایق وسرکارخانم ها عامری و جورابی) ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971002876-97/8/12 بشرح زیر:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: استفاده از انرژی خورشیدی در شهرداری ، باسلام ، احتراماً به استناد بند 2 ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و مقررات مرتبط جهت صرفه جویی و استفاده از انرژی های پاک بدینوسیله تأکید می گردد شهرداری برنامه زمان بندی خود را جهت مطالعه و امکان سنجی و برآورد هزینه نصب و راه اندازی پنل های خورشیدی در ساختمان های شهرداری و مناطق و سازمان ها و ادارات مختلف جهت تأمین برق مورد نیاز خود را ظرف مدت دو ماه طی لایحه ای ارائه نموده و ردیف بودجه آن را برای اجرا در سال 1398 در بودجه سنواتی لحاظ نماید. هم چنین شایسته است ترتیبی اتخاذ گردد که این برنامه زمان بندی به ترتیب و بر اساس حجم مصرف و ملزومات و دستگاهها و لوازم مورد نیازدر ساختمان های مورد نظر اولویت بندی گردد بطوری که در شش ماهه اول سال 1398 و یا حداکثر تا پایان سال 1398 مصرف برق کلیه این اماکن زیر پوشش انرژی خورشیدی قرار گیرد.»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید شهرداری ظرف مدت دو ماه برنامه عملیاتی و زمان بندی شده خود را بر پایه مشارکت جهت استفاده از انرژی خورشیدی در ساختمان های اداری خود و شورا را طی لایحه ای برای بررسی وهر گونه تصمیم گیری نهایی به شورا ارائه نماید.

 

تخصیص اعتبار جهت اجرای تقاطع شهید سامعی و بلوار شهید قندی

 

6-لایحه‌شماره 970045862-97/8/22 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971003003-97/8/22:

« شورای محترم اسلامی شهر- موضوع : تخصیص اعتبار جهت اجرای تقاطع شهید سامعی و بلوار شهید قندی- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست درخواست منطقه سه شهرداری به شماره 970316286 مورخ 97/07/14 تقدیم و پیشنهاد می نماید اجازه فرمایید نسبت به جابجایی و کسر اعتبار به مبلغ2/000/000/000 ریال (دومیلیارد ریال) از محل ردیف 15381100013 (خرید بیل بکهو، کامیونت) و افزایش به بودجه منطقه سه جهت ایجاد ردیف اعتباری جدید به نام اجرای تقاطع شهید سامعی و بلوار شهید قندی اقدام لازم معمول گردد . خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد.   ضمناً آقاي محمدرضا حفیظی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده در کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق صرفاً با جابه جایی اعتبار به منظور اجرای میدان در مسیر تقاطع مورد تصویب قرار گرفت.

 

درخواست مساعدت

 

7-لایحه‌شماره 970042220-97/7/30 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971002718-97/7/30:

« شورای محترم اسلامی شهر- موضوع : مساعدت- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست درخواست اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) به شماره 970006131 مورخ 97/2/13 مبنی بر مساعدت جهت تأمین مسکن مددجویان ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب اجازه فرمایید نسبت به پرداخت مطابق روال سنواتی و تا سقف مبلغ 200.000.000 ریال از محل ردیف 1512417001 (کمک به موسسات عام المنفعه) اقدام لازم معمول گردد. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

درخواست مساعدت

 

8-لایحه‌شماره 970041852-97/7/29 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971002688-97/7/29:

« شورای محترم اسلامی شهر- موضوع : درخواست مساعدت- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً پیرو لایحه شماره 970027074 مورخ 97/5/21 و عطف به نامه شماره 971002013 مورخ 97/06/11 آن شورای محترم، بدین وسیله به پیوست مدارک و مستندات تأیید شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی مبنی بر خیریه بودن مؤسسه مورد نظر جهت استحضار ارسال می­گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي علی محمد مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده با حضور مسئولین مربوطه در کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق تا زمانی که آن موسسه بصورت خیریه و عام المنفعه باشد صرفاً با معافیت از پرداخت عوارض به مبلغ دویست و پنجاه و پنج میلیون و چهارصدو یک هزارو هشتصدو سی ریال (255.401.830ریال) مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت  21 خاتمه يافت.