صورتجلسه یکصدو پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه  یکصدو پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهریزد             

                                                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                                                          

یکصدو پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی  از کلام ا...مجید درساعت16:30 عصر روز شنبه مورخ 98/2/7 با حضور اکثریت اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید:  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و عرض خیر مقدم و خوشامدگویی به آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و آرزوی موفقیت و سربلندی برای ایشان و سایر همکارانشان و عرض تبریک فرا رسیدن روز شوراها ابراز امیدواری نمود با توجه به برنامه‌های استانداری و شورای استان به مناسبت تکریم روز شوراها، حرکتی باشد در جهت تقویت و جایگاه شوراها برای ایجاد مدیریت یکپارچه شهری و تعیین تکلیف هرچه زودتر این مهم از سوی مجلس شورای اسلامی براساس لوایح ارسالی در این زمینه از سوی دولت و همچنین عرض تبریک فرا رسیدن روز جهانی کار و کارگر و تقدیر و تشکر از تلاشها و خدمات ارزشمند این قشر زحمت کش و با امید به پی‌گیری مسئولین برای حل مسائل و مشکلات کارگران و رفع بیکاری در جامعه و نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بزرگوار حضرت آیت ا... مطهری و عرض تبریک فرا رسیدن روز معلّم به تمامی معلمین و اساتید دلسوز از اعضای شورا خواست در جهت تجلیل از زحمات و خدمات ارزشمند و مقام شامخ معلمین، اسامی چهار الی پنج نفر از آنان به دبیرخانه شورا اعلام تا در یک فرصت مناسب با تشکیل جلسه از آنان تقدیر شود.

سپس ایشان با توجه به سفر آقای دکتر خسروی عضو محترم شورای اسلامی شهر اصفهان به یزد جهت برگزاری کارگاه آموزشی نقش مدیریت شهری در اکو سیستم کارآفرینی در روز چهارشنبه مورخ 98/2/11 که با حضور معاونین، مدیران مناطق، رؤسای سازمان‌ها و مدیران ادارات داخلی شهرداری برگزار می‌گردد از اعضای شورا خواست تا در این جلسه حضور فعال داشته باشند.

وی در ادامه گزارشی از بازدید انجام شده در معیت  آقای شایق عضو محترم شورا در سطح شهر و پروژه‌های نیمه تمام شهرداری جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

در ادامه جلسه آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با عرض تبریک فرا رسیدن روز شوراها و آرزوی موفقیت برای تمامی اعضای شورا در جهت خدمت رسانی به مردم و انجام وظایف محوله اظهار داشت مردم حرکت جمعی از شورا می‌خواهند و هر چه بیشتر به سمت جمعی بودن کارها پیش رویم این حرکت ها می‌تواند منشاء خیر و برکت برای مردم شهر باشد که امیدواریم با پی‌گیری‌های لازم از سوی وزارت کشور هرچه زودتر موضوع تعیین شهردار یزد حل شود و همگی با وحدت و همدلی حامی ایشان باشیم تا کارها با سرعت هر چه بیشتر انجام و مردم ثمره آن را ببینند.

در ادامه جلسه لایحه دو فوریتی ارسالی از سوی شهرداری با موضوع ایجاد شرایط تسهیل در صدور پروانه ساختمانی برای اراضی زیر حد نصاب تفکیکی و پیش‌گیری از انواع تخلفات ساختمانی و همچنین لایحه ارسالی در رابطه با تعیین ارزش معاملاتی موضوع تبصره 11 ماده صد قانون شهرداری با حضور مسئولین مربوطه مطرح که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات در نهایت لوایح فوق به کمیسیونهای مشترک بودجه و عمران ارجاع تا ظرف مدت یک هفته موضوعات بررسی و نتایج را برای هرگونه تصمیم گیری در صحن علنی به شورا گزارش نمایند.

مصوبات

 

عوارض سالیانه مشاغل

 

1-لایحه‌دوفوریتی‌شماره‌980001770-98/1/22 شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورا به شماره 981000143-98/1/22:

« شوراي محترم اسلامي شهر-موضوع: عوارض سالیانه مشاغل - احتراماً باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 و با عنایت به ابطال بند 21  از تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 96 مصوب شورای اسلامی شهر با عنوان عوارض سالیانه مشاغل برابر مفاد دادنامه شماره 970997095811980 مورخ 97/11/02 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بدین وسیله پیشنهاد می گردد تعرفه عوارض سالیانه مشاغل سال 96 به بعد مرتبط با بند 21 تعرفه مذکور نیز برابر ردیف 22 تعرفه عوارض و بهای خدمات (سال 96) عمل گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي علیمحمد مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. سیدعلی مشتاقیون سرپرست شهرداری یزد»

موضوع  درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی به عمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

همایش ملی فرهنگ رضو ی

2-لایحه دو فوریتی شماره 980004315-98/2/7 شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورا به شماره 981000398-98/2/7:

« شوراي محترم اسلامي شهر-موضوع: مشارکت در همایش ملی فرهنگ رضوی -  احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96،  بدین وسیله به پیوست درخواست شماره 150 مورخ 29/01/98 نمایندگی آستان قدس رضوی استان یزد مبنی بر درخواست مشارکت شهرداری در برگزاری همایش ملی فرهنگ رضوی جهت استحضار ارسال می‌گردد . خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت اجازه فرمایید. تا سقف مبلغ200 ریال (دویست میلیون ریال) از محل ردیف سایر ماده 5 سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نسبت به مشارکت در برگزاری همایش موصوف منظورواقدامات لازم معمول گردد.سیدعلی مشتاقیون سرپرست شهرداری یزد»

موضوع  درصحن علنی شورا مطرح، و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

مساعدت

 

3-لایحه‌ شماره980002870-98/1/28 شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورابه شماره 981000244-98/1/28:

« شوراي محترم اسلامي شهر-موضوع: مساعدت در خصوص برگزاری کنفراس برق و کامپیوتر - احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدینوسیله به پیوست نامه شماره 970045135 – 97/08/19  مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری مبنی بر مساعدت جهت بیست و هفتمین کنفرانس برق و کامپیوتر که در اردیبهشت ماه سال آینده در یزد و با محوریت دانشگاه یزد برگزار می شود جهت استحضار ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت صلاحدید اجازه فرمایید علاوه بر همکاری شهرداری در زمینه های تأمین ناوگان حمل و نقل مورد نیاز کنفرانس و انجام تبلیغات محیطی نسبت به پرداخت مبلغ 500/000/000ریال(پانصد میلیون ریال) از محل ردیف بودجه مرکز خلاقیت های نوین شهری با کد 15310300162 اقدامات لازم معمول گردد. ضمناً آقاي جعفر امین مقدم به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود. سیدعلی مشتاقیون سرپرست شهرداری یزد»

موضوع  درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی به عمل آمده از سوی کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روشهاو توضیحات نائب رئیس آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 19:30 خاتمه يافت.