صورتجلسه یکصدو نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


 

 

 

 

 

صورتجلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

 

تاریخ جلسه :  روز شنبه مورخ 98/8/25 از ساعت 18 تا 21

شماره جلسه : 194

نوع جلسه : فوق العاده

مکان جلسه : صحن علنی

 

 

اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا (اجرای ماده 16 قانون شوراها):

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

        امضاء

   ورود

خروج

ردیف

نام و نام خانوادگی

         امضاء

  ورود

خروج

1

سید حسین آزادی

 

18

21

5

غلامعلی سفید

 

 

18

21

2

محسن ابوترابی

 

18

21

6

ونوس عامری

 

18

21

3

سید

محمدعلی

پاک نژاد

 

18

21

7

حمیدرضا قمی

 

18

21

4

الهه جورابی

 

18

21

8

مهدی کاشفی زاده

 

18

21

 

 

اعضای غایب در جلسه :

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

علت غیبت

1

مرتضی شایق

عضو شورا

مرخصی

2

محسن عباسی

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران

مرخصی

3

سپنتا نیکنام

رئیس کمیسیون خدمات شهری محیط زیست شهری

مرخصی

 

 

 

خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا : نطق ها و مذاکرات

 

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) فرا رسیدن سالروز میلاد نبی مکرم اسلام حضرت  محمد مصطفی (ص) و ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و رئیس مذهب جعفری حضرت امام جعفر صادق (ع) را بر همگان تبریک و تهنیت عرض نمود . وی در ادامه با گرامیداشت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی و تعیین یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران و حضور وزیر محترم فرهنگ ارشاد اسلامی به همین مناسبت در یزد، از اقدامات و برنامه های خوب انجام شده به خصوص برگزاری جلسه همایش بزرگداشت حافظ توسط انجمن دوستداران حافظ و برگزاری اختتامیه اولین جشنواره مکتوب رضوی در خانه فرهنگ شهید صدوقی و حضور وزیر محترم و مسئولین ذیربط استانی در محل تالار مرکزی فرهنگی یزد در منطقه امام شهر و قول مساعد وزیر محترم مبنی بر تکمیل و تجهیز آن تالار و تأمین کسری پارکینگ با همکاری شهرداری و اداره راه و شهرسازی مطالبی را عنوان نمود.

سپس ایشان گزارشی از اجلاس شورایعالی استانها که با حضور وزیر محترم راه و شهرسازی برگزار شده بود از مباحث و مطالب مطرح شده در آن اجلاس به ویژه توسعه ریلی بجای خودرو محوری و قطار حومه ای برای شهرها و مراکز استان ها، همکاری با شهرداری ها جهت تأمین اراضی مناسب برای احداث ساختمان بر اساس وظایف جدید شهرداریها در صورت تصویب قانون همچنین تصویب کامل طرح تجدید نظر در قانون انتخابات شوراها که جهت بررسی به مجلس شورای اسلامی ارسال گردیده جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

وی در ادامه با توجه به افزایش نرخ بنزین و نارضایتی مردم و محکوم نمودن سوءاستفاده کنندگان داخلی و خارجی از این ماجرا،ابراز امیدواری نمود تا ان‌شاءا... نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی هر چه زودتر در جهت خواسته مردم به موضوع ورود و تصمیم مناسب اتخاذ نمایند. سپس ایشان ضمن عرض تسلیت به آقای کاشفی زاده به مناسبت مصیبت وارده و درگذشت مادربزرگ گرامیشان از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و برای تمامی بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت نمود.

در ادامه جلسه لایحه شهرداری در خصوص قرارداد کارت پارک الکترونیک بصورت مشارکتی شهرداری و شرکت کامپیوتری علم و صنعت نوین مطرح گردید که با توجه به بررسی های انجام شده از سوی کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش ها با حضور مسئولین و کارشناسان مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات سایر اعضای شورا در نهایت مقرر گردید لایحه فوق به شهرداری جهت اصلاحات لازم عودت گردد.

 

ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

1

بررسی نظریه مشورتی افراد منتخب شورا بابت اعتراض خانم مهدیه ناصر صدرآبادی به کمیسیون ماده هفت

نظریه مشورتی گروه منتخب، مجموع محاسبه 3 نفر از کارشناسان مربوطه تقسیم بر سه

-

-

خلاصه مفید مذاکرات :

موافق : آقای سفید: با عنایت به اینکه شورا مصوب نموده موضوع هر چه زودتر مورد بررسی و تصمیم گیری نهایی قرار گیرد

مخالفین : آقای پاک نژاد : با توجه به اینکه پلاک فوق باغ تشخیص داده شده است درصد تعیین آن از حیطه و وظایف شورا خارج است و با توجه به مذاکرات با فرماندار، مصوبه قبلی شورا مورد تایید نبوده است و می بایست در مورد باغ بودن تصمیم کیری می شد و نه در مورد نظر کمیته مشورتی، ضمن اینکه ائین نامه اجرایی آن که به تصویب شورایعالی استان ها رسیده است و می بایست پاسخ شورایعالی استان ها در مورد ملاک قرار دادن تعداد درختان در مورد باغ بودن یا نبودن ، لحاظ می شد که مورد توجه قرار نگرفته است. ایرادی که در متن هم نوشتم مزید بر علت بوده و شورا صلاحیت و اختیار تصمیم گیری در مورد درصد باغ را نداشته است (وایرادات دیگر).

آقای ابوترابی: در جلسه علنی شورا پلاک مذکور باغ تشخیص داده شد و مصوب گردید و این از وظایف شوراست و دیگر ضرورت نداشت در گروه منتخب مشورتی مطرح شود.

خانم عامری : طبق ضوابط و مقررات باید عمل شود و شورا باید صلاحیت رسیدگی برابر قانون داشته باشد تا بررسی کند.    

 

 

1. پیرو بند سه صورتجلسه شماره 185 مورخ30/6/98 لایحه شماره 980004525 - 98/2/8 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981000417-98/2/8 :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: اعتراض به رأی کمیسیون ماده 7- باسلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)-  احتراماً به استناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96،. بدینوسیله به پیوست نامه شماره 981500480 مورخ 98/01/2 سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در خصوص اعتراض مالک پلاک 38 فرعی مجزا شده از 2 فرعی 2023  اصلی بخش 5 یزد با کدنوسازی 1-13-17-56-3 به رأی کمیسیون ماده 7  ارسال می گردد. خواهشمند است با توجه به اعتراض مالک و همچنین مفاد تبصره 3  ماده 7 آیین نامه «اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها» مصوب سال 1359 شورای انقلاب که در تاریخ 88/05/13 توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تایید شده است، موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح  و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقاي محمد صفدرپور به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع مجدداً در صحن علنی شورا مطرح ، که پس از بحث و تبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، نظریه مشورتی افراد منتخب شورا ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981003310-98/8/14 (تصویر پیوست) برای محاسبه، مورد تصویب قرار گرفت. (5 موافق، 2 مخالف، 1 ممتنع)

 

 

ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

2

درخصوص شرکت های طرف قرارداد فضای سبز به صورت حجمی

بودجه: موضوع در كميسيون مطرح و پس از بحث وتبادل نظر و توضيحات ارائه شده و به استناد بندهاي 10و21و30 از تعهدات پيمانكار موضوع قرارداد 970014445-97/03/23 و بخشنامه شماره 265156-97/12/28 (تصاويرپيوست) با پيشنهاد شهرداري موافقت گرديد

51

18/8/98

خلاصه مفید مذاکرات :

مخالف : آقای پاک نژاد : به دلیل عدم  بررسی قرارداد در کمیسیون نظارت، حقوقی و تلفیق شورا

 

 

 

2. لایحه‌  ‌شماره 980039243-98/8/6 شهرداری ‌‌یزد ثبت ‌دبیرخانه‌ شورا به‌ شماره 981003173-98/8/6:

« شورای محترم اسلامی شهر یزد- موضوع : در خصوص شرکت های طرف قرارداد فضای سبز به صورت حجمی - با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/1  با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، با عنایت به اینکه برابر ضوابط و مقررات در سال 97 واگذاری انجام امور خدمات شهری و فضای سبز به بخش خصوصی واگذار گردیده و براساس قراردادهای منعقد شده، شهرداری مجاز می باشد که نسبت به تمدید قرارداد برای سنوات بعد اقدام نماید و از سویی نظر به تورم و افزایش قانونی و قابل توجه حقوق سال 1398، موضوع افزایش قرارداد شرکت های مذکور در سال 98 در کمیسیون عالی معاملات شهرداری مطرح که نتیجه به پیوست تقدیم می گردد. خواهشمند است با عنایت به موارد فوق، موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً با توجه به کسری بودجه، در رابطه با اعتبار مورد نیاز لایحه پیشنهاد جابه جایی متعاقباً تقدیم خواهد شد. همچنین آقايان صفدر پور و احمد روستایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردند.جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، پیشنهاد فوق به استناد بندهای 30،21،10 از تعهدات پیمانکار موضوع قرارداد شماره 970014445-97/3/23 و همچنین بخشنامه شماره 26516-97/12/28(تصاویر پیوست) مورد تصویب قرار گرفت. (6 نفر موافق، 1 مخالف ، 1 ممتنع )

 

 

 

 

 

ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

3

طرح پیشنهادی تنی چند از اعضای محترم شورا (آقایان : آزادی، کاشفی زاده، قمی، عباسی و سرکار خانم ها عامری و جورابی)

 عمران : موضوع در كميسيون عمران مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات طرح پيشنهادي فوق مورد تصويب قرار گرفت.

99

98/8/12

خلاصه مفید مذاکرات :

ضرورت اخذ  نظر شورای ترافیک توسط شهرداری برای هر گونه اقدام

 

 

 

3.طرح پیشنهادی تنی چند از اعضای محترم شورا (آقایان : آزادی، کاشفی زاده، قمی، عباسی و سرکار خانم ها عامری و جورابی) ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981002830-98/7/13:

«ریاست محترم شوراي اسلامي شهر یزد – از آنجا که میانه بعضی از خیابان های شهر بنا به نظر پلیس راهور مسدود گشته و این امر برای خودروهای امدادی مشکلاتی را ایجاد کرده، لذا به شهرداری مأموریت داده می‌شود با بررسی و با روش‌های پیشنهادی مکانیزه در زمان فوریت و بطور موقت در محل هایی این محدودیت برداشته گردد.

موضوع  درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، در نهایت طرح پیشنهادی فوق با اخذ نظر شورای ترافیک استان از سوی شهرداری برای اجرا مورد تصویب قرار گرفت. (8 نفر موافق )

 

 

جلسه با ذکر صلوات در ساعت 21 خاتمه یافت.