صورتجلسه یکصدو نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


 

 

 

 

 

صورتجلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

 

 

 

تاریخ جلسه : 

روز شنبه مورخ 98/9/2 از ساعت 18 تا 21

شماره جلسه : 196

نوع جلسه : فوق العاده

مکان جلسه : صحن علنی

 

 

اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا (اجرای ماده 16 قانون شوراها):

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

        امضاء

   ورود

خروج

ردیف

نام و نام خانوادگی

         امضاء

  ورود

خروج

1

سید حسین آزادی

 

18

21

7

ونوس عامری

 

18

21

2

محسن ابوترابی

 

18

21

8

محسن عباسی

 

18

21

3

سیدمحمدعلی

پاک نژاد

 

18

21

9

حمیدرضا قمی

 

18

21

4

الهه جورابی

 

18

21

10

مهدی کاشفی زاده

 

18

21

5

غلامعلی سفید

 

 

18

21

11

سپنتا نیکنام

 

18

21

6

مرتضی شایق

 

18

21

 

-

 

-

-

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

دستگاه اجرایی

سمت

ملاحظات

1

سید ابوالفضل موسوی بیوکی

مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم یزد و اشکذر

-

 

 

 

خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا : نطق ها و مذاکرات

 

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و با عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بزرگوار بسیجی و رشادت های جانبازان، آزادگان و رزمندگان و آرزوی طول عمر با عزت و سلامتی برای یکایک آن عزیزان و همچنین گرامیداشت روز مبارزه با خشونت علیه زنان، از بازدید انجام شده توسط تنی چند از اعضای محترم شورا از مرکز آسیب های اجتماعی جهت استقرار بانوان که از خشونت به آن مرکز مراجعه نمودند مطالبی را عنوان نمود.

سپس ایشان از آقای موسوی نماینده محترم مردم در مجلس خواست پی گیری های لازم را در جهت تخصیص درصدی از اعتبارات بابت افزایش سوخت جهت تقویت و بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی شهری به شهرداری‌ها به عمل آورند.

وی در ادامه با عرض تسلیت به سرکار خانم عامری عضو محترم شورا به مناسبت درگذشت مادربزرگ گرامیشان از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و غفران الهی و برای تمامی بازماندگان صبر و اجر مسئلت نمود.

سپس آقای مهندس عزیزی شهردار محترم، گزارشی از سفر خود به شهر لویو اوکراین و استانبول جهت خواهرخواندگی و برقراری ارتباط بیشتر این دو شهر با شهر جهانی یزد به لحاظ وجوهات مشترک و همچنین از اقدامات و برنامه های انجام شده و مذاکرات صورت گرفته در مسائل اقتصادی دو شهر، بازدید از تصفیه خانه های محلی و کارخانه تولیدی پکیج های فاضلاب جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

وی در ادامه در خصوص به اقدامات نابهنجار توسط آشوب گران و منافقین بابت تخریب بعضی از تأسیسات شهری و خسارت های وارده و گزارشات ارسالی آن به دادستانی محترم و همچنین بارندگی های روزهای اخیر و فعالیت های خوب صورت گرفته توسط شهرداری به خصوص در جهت دفع آبهای سطحی وشناسایی نقاط برای جلوگیری از آب‌گرفتگی در آینده وضرورت کمک همه دستگاهها درمواقع بحران به شهرداری توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه جلسه آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ضمن سپاس از خدای متعال به پاس نزول باران این رحمت الهی و عرض تبریک فرا رسیدن هفته بسیج، در رابطه با نشست انجام شده در حوزه معاونت عمرانی استانداری با حضور مسئولین مربوطه بابت اجرای طرح فاضلاب شهری جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود. وی در ادامه با اشاره به سفر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به یزد در روزهای گذشته و مطرح شدن بحث بودجه کتابخانه ها و همچنین واگذاری فضاهای ارشادی برای اجرای برنامه های هنری ، فرهنگی با همکاری و مدیریت شهرداری، قول مساعد داد در صورت اعلام آمادگی شهرداری در این زمینه پی گیری های لازم از وزارتخانه مربوطه بعمل آورد. 

سپس ایشان در رابطه با بحث لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها و همچنین لایحه مالیات بر ارزش افزوده و محدود نمودن اختیارات شوراها بابت وضع عوارض که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه جلسه با توجه به حضور شهردار محترم ، معاونین و مسئولین محترم مربوطه شهرداری در جلسه شورا، موضوع گزارش حسابرسی سال 93 شهرداری که قبلاً از سوی موسسه حسابرسی فراز مشاور مورد بررسی و نتایج آن به شورا  اعلام گردیده شورا طی نامه ای به شهرداری جهت ارائه پاسخ به بندهای مندرج در آن گزارش ارسال نموده بود مطرح که با توجه به بررسی های بعمل آمده و جلسات برگزار شده از سوی کمیسیون بودجه با حضور مشاورین، کارشناسان و مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی در نهایت مقرر گردید شهرداری ظرف مدت یک هفته نسبت به تهیه و پاسخ های لازم به بندهای گزارش مورد نظر اقدام و نتیجه را جهت بررسی مجدد و هر گونه تصمیم گیری به شورا ارسال نماید.

 

ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

1

معافیت از پرداخت هزینه های پروانه ساختمانی موسسه خیریه فرزندان آسمانی

بودجه : موضوع در كميسيون بودجه مطرح و پس از بحث و تبادل نظر باستناد بند 5-5 تعرفه عوارض سال 98 ، با پيشنهاد شهرداري (معافيت از پرداخت هزينه هاي پروانه شهرداري) موافقت گرديد.

55

2/9/98

خلاصه مفید مذاکرات :  بابت ردیف آموزش و پرورش شهرداری از ردیف ماده 17 پرداخت نماید.

 

 

  1.  لایحه شماره 980042809-98/8/25 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981003478-98/8/25:

«ریاست محترم شوراي اسلامي شهر یزد – موضوع : معافیت از پرداخت هزینه های پروانه ساختمانی – احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب75/03/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست درخواست موسسه خیریه فرزندان آسمانی یزد به شماره 942 مورخ 98/08/09 مبنی بر تقاضای معافیت از پرداخت هزینه های پروانه شهرداری به همراه تصویر فرم محاسباتی منطقه و سایر مدارک ارسال می گردد. با توجه به اینکه موسسه مذکور خیریه بوده و مرکز نگهداری و درمان کودکان معلول بی سرپرست می باشد، خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. بدیهی است معافیت مذکور صرفاً تا زمانی که بهره برداری بنای احداثی به ترتیب فوق الذکر باشد برقرار بوده و در غیر این صورت شهرداری حقوق قانونی خود را مطابق ارزش روز زمان تغییر کاربری دریافت خواهد نمود . ضمناً آقاي علی محمد مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع در صحن علنی شورا با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی ، پیشنهاد فوق به استناد بند 5-5 از تعرفه عوارض سال 98، مورد تصویب قرار گرفت و همچنین مقرر گردید در خصوص پرداخت جریمه آن موسسه، شهرداری از ردیف کمک به موسسات عام المنفعه (151241700) اقدام نماید.         (از مجموع 11 رأی : 10 موافق- 1 مخالف)

 

 

 

 

 

 

 

 

ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

2

درخواست درمانگاه حضرت علی اصغر(ع) مبنی بر معافیت از پرداخت عوارض

بودجه: موضوع در كميسيون بودجه مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و توضيحات ارائه شده لايحه پيشنهادي شهرداري بشرح زير مورد تصميم گيري قرار گرفت:

1- عوارض مرتبط با پروانه معاف گردد

2- عوارض و جرائم ناشي از تخلف وصول گردد

3- كسري پاركينگ از سوي شهرداري تامين گردد

55

98/9/2

خلاصه مفید مذاکرات :  ضرورت احداث پارکینگ در شعاع مناسب یا حاشیه بافت تاریخی با حفظ بنای تاریخی

 

 

 

 

2.لایحه شماره 980039347-98/8/6 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981003180-98/8/6:

«ریاست محترم شوراي اسلامي شهر یزد – موضوع : درخواست درمانگاه حضرت علی اصغر(ع) مبنی بر معافیت از پرداخت عوارض – احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/03/75  با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست درخواست شماره 28/66 مورخ 98/06/24 درمانگاه حضرت علی اصغر (ع) مبنی بر تقاضای معافیت از پرداخت عوارض به همراه تصویر فرم محاسباتی منطقه و سایر مدارک ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقاي علی محمد مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر واستماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، پیشنهاد به استناد بند 5-5 از تعرفه عوارض سال 98 بابت معافیت از پرداخت عوارض و همچنین عدم تأمین کسری پارکینگ مورد تصویب قرار گرفت و همچنین مقرر گردید در خصوص پرداخت جریمه آن موسسه شهرداری از ردیف کمک به موسسات عام المنفعه (151241700) اقدام نماید.         (11 موافق)

 

 

ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

3

درخواست موسسه الزهرا مبنی بر معافیت از پرداخت عوارض و جریمه

عمران: موضوع در كميسيون عمران مطرح با توجه به بازديد صورت گرفته با حضور شهردار محترم و همچنين اقدامات خوب صورت گرفته و معماري فاخر و خيريه بودن آن مجموعه ، مقرر گرديد با بخشودگي عوارض طبق رويه در شورا موافقت، و در خصوص جريمه از رديف كمك به موسسات عام المنفعه (1512417001) پرداخت شود.

100

98/8/28

خلاصه مفید مذاکرات :  مساعدت اقدامات خوب صورت گرفته بابت معماری و خیریه بودن آن مجموعه

 

 

3.لایحه شماره 980027417-98/6/6 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981002209-98/6/6:

«ریاست محترم شوراي اسلامي شهر یزد – موضوع : درخواست موسسه الزهرا مبنی بر معافیت از پرداخت عوارض و جریمه – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست نامه شماره 3605 مورخ 98/4/12 موسسه الزهرا مبنی بر تقاضای معـافیت از پرداخت عوارض و جریمه به همراه تصویر فرم محاسباتی منطقـه و سایـر مدارک و مستندات ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي علی محمد مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع  درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بازدید بعمل آمده در معیت شهردار محترم و نیز بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی و با توجه به اقدامات خوب صورت گرفته و معماری فاخر و خیریه بودن آن مجموعه، پیشنهاد فوق با معافیت عوارض مورد تصویب قرار گرفت و همچنین مقرر گردید در خصوص پرداخت جریمه آن موسسه ، شهرداری از ردیف کمک به موسسات عام المنفعه (151241700) اقدام نماید. ( 11 موافق  )

 

 

 

ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

4

جابه جایی اعتبار جهت ایجاد کمپ نگهداری حیوانات ناقل بیماری

موضوع در كميسيون هاي بودجه و خدمات مطرح و پس از بحث و تبادل نظر با پيشنهاد شهرداري موافقت گرديد

55

98/9/2

خلاصه مفید مذاکرات :  منظور نمودن ردیف اعتباری به همین نام دربودجه سال 99 شهرداری- ضرورت آماده سازی شهرک بازیافت و تفکیک زباله از مبدأ

 

 

 

4.لایحه شماره 980042666-98/8/25 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981003489-98/8/26:

«ریاست محترم شوراي اسلامي شهر یزد – موضوع : جابه جایی اعتبار جهت ایجاد کمپ نگهداری حیوانات ناقل بیماری – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست درخواست معاونت خدمات شهری به شماره 980026417 مورخ 98/06/02 تقدیم و پیشنهاد می نماید اجازه فرمایید نسبت به جابجایی و کسر اعتبار به مبلغ 3.000.000.000 ریال از محل ردیف آماده سازی شهرک بازیافت با کد 15350200026 و اختصاص برای ردیف ایجاد کمپ نگهداری حیوانات ناقل بیماری با کد 15370100057 اقدام لازم معمول گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي حسین صالحیان به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع  درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون های بودجه و خدمات و محیط زیست شهری و توضیحات روسای آن کمیسیون ها و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی ، پیشنهاد فوق با تأکید بر ضرورت پیش بینی و منظور نمودن ردیف اعتباری در بودجه سال 99 شهرداری، مورد تصویب قرار گرفت.  (از مجموع 11 رأی : 7موافق –   3   مخالف – 1 ممتنع)

 

 

جلسه با ذکر صلوات در ساعت 21 خاتمه یافت.