صورتجلسه یکصدوهفتمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه یکصدوهفتمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

               

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

                                                                                                                                 

یکصدوهفتمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت18:30 عصر روز شنبه مورخ 97/8/5 با حضور اکثریت  اعضاء تشکیل گردید:  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند و با عرض تسلیت بمناسبت فرا رسیدن اربعین شهادت سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و جمعی از یاران با وفای ایشان ، شهادت جانباز سرافراز اسلام شهید دکتر عباسعلی وکیلی را که در دولت سازندگی و اصلاحات مشاور رئیس محترم جمهور وقت و رئیس ستاد آزادگان منشاء خیر و برکت بود را به خانواده آن شهید بزرگوار و همشهریان تسلیت عرض و از خداوند متعال علّو درجات را برای آن شهید والامقام مسئلت نمود.

سپس ایشان با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت تاکنون کارها واقداماتی را که همگی برای تداوم این انقلاب انجام داده ایم مایه افتخار است و هر کاری که که موفق به انجام آن نشدیم با همّت و تلاش جمعی می توانیم آن را به ثمر برسانیم و در جهت گرامیداشت چهلمین سال برنامه ریزی های صورت گرفته که برای شهرداری هم وظایفی در نظر گرفته شده ، که از رؤسای محترم کمیسیونهای داخلی شورا خواست تا در جهت برگزاری مراسم های جشن مردمی قبل از آن برگزاری برنامه های مناسب با ایام فاطمیه، افتتاح پروژه ها، نمادهای مربوط به چهل سالگی و تبلیغات گسترده در سطح شهر از طریق بیلبوردها و استندهای تبلیغاتی موضوعات را در کمیسیون مطرح تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

در ادامه جلسه هر یک از رؤسای محترم کمیسیونهای داخلی شورا، گزارش هفتگی از اقدامات و فعالیت های و جلسات برگزار شده در آن کمیسیون ها از جمله پی گیری درخواست رانندگان واحد نقلیه شهرداری بابت پرداخت حقوق، افزایش حقوق ایاب و ذهاب کارکنان برنامه ریزی ستاد تسهیلات نوروزی و رنگ آمیزی جداول معابر و ساماندهی سرویس های بهداشتی، تأمین پارکینیگ در معابر اصلی شهر، ساماندهی ورودی های شهری، ایجاد ایستگاه و راهنمای نوروزی، ساماندهی تابلوهای شهر و انتخاب خیابان دهم فروردین به عنوان پایلوت در کمیسیون خدمات شهری، بررسی پروژه های سرمایه گذاری موفق شهرداری از جمله مجتمع ستاره و میدان تره بار مرکزی و سرمایه گذاری های ناموفق شهرداری از جمله پروژه میدان حضرت امام علی (ع) پل های عابر پیاده شهری، موارد مطرح شده بابت کمیسیون ماده 14 ترک تشریفات و تعیین نماینده و کمیسیون ماده هفت قطع درخت، کارهای در دست بررسی از جمله جایگاه های سوخت، احداث مجتمع اداری، تجاری، تفریحی میدان حضرت امام حسین(ع) دوچرخه های هوشمند در کمیسیون بودجه، پی گیری بحث حمل و نقل عمومی و افزایش حق الزحمه رانندگان، راه اندازی سامانه قوی جهت نظارت مردمی و تشویق و تنبیه رانندگان، طرح بلیط نیم بهاء صرفاً برای روزهای سه شنبه، بازیافت آسفالت، پساب در کمیسیون عمران، بررسی اعتراض مالکین به آراء صادره از سوی کمیسیون هفت قطع درخت و بررسی شیوه نامه شب بازارهای میدان حضرت امام علی (ع) از سوی کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی، طرح موضوع شورایاری با حضور میهمانان به خصوص آقای طالبی نژاد از تهران و تشکیل کار گروه هفت نفره جهت جمع بندی و دنبال کردن کارها در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی، و همچنین مطالب مطرح شده در هیأت رئیسه شورا از جمله تعیین نمایندگان شورا در جهت تدوین بودجه سال 98 شهرداری، بررسی نظرات کمیته فنی هیات حل اختلاف استان با موضوع ساماندهی اسکان اتباع بیگانه از سوی ریاست محترم شورا مطرح گردید که در خصوص چگونگی پرداخت حق جلسه اعضا بابت حضور در جلسات فرعی پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید موضوع از سوی کمیسیون بودجه مورد بررسی قرار گیرد.

سپس نامه شهرداری بابت ارسال آئین نامه اصلاحی پذیریش متقاضیان شب بازار در مجاور میدان حضرت امام علی(ع) که در کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی شورا با حضور مشاورین و مسئولین مربوطه مورد بررسی قرار گرفته بود مطرح، که با عنایت به توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و پیشنهادهای اعضای شورا مقرر گردید کمیسیونهای خدمات شهری و نظارت، تلفیق و حقوقی شورا با تشکیل جلسه مشترک موضوع را مجدداً بررسی و نتیجه را جهت تصمیم گیری نهایی به صحن شورا گزارش نمایند.

در ادامه جلسه نمایندگان محترم اهالی شهرک دانشگاه در جلسه شورا حضور یافتند و از حمایت و همکاری صورت گرفته از سوی اعضای شور بابت جلوگیری از نصب آنتن مخابراتی در موقعیت مشخص شده در آن محل و توجه به سلامتی و تأمین خواسته آن اهالی با اهداء لوح سپاس تقدیر و تشکر نمودند.

 

 

 

 

 

مصوبات

آئین نامه اجرایی نحوه محاسبه کسری حد نصاب تفکیکی

 

 

  1. لایحه  شماره970032107-97/6/13 شهرداری یزدثبت دبیرخانه‌شورابه شماره971002043-97/6/13:

« به : شورای محترم اسلامی شهر- موضوع : آئین نامه اجرایی نحوه محاسبه کسری حد نصاب تفکیکی- احتراماً باستناد ماده 80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بازگشت به نامه شماره 971001681 مورخ 97/5/13 بدین وسیله آئین نامه اجرایی پیشنهادی بند 9 از ردیف 10 تعرفه عوارض و بهای خدمات شهرداری یزد در سال 97 (نحوه محاسبه کسری حد نصاب تفکیکی) جهت استحضار ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقای علی نوری به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می شود. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد»

 مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون عمران با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق، با تقلیل ضریب تعرفه از p 40 به p 20 و همچنین آئین نامه اجرایی نحوه محاسبه کسری حد نصاب تفکیکی به همراه جدول به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت:

 

1- ساختمان های مسکونی و زمین در کاربری مسکونی براساس حدنصاب تعدیل شده کاربری مسکونی طبق ضوابط طرح تفصیلی اقدام گردد.

2- ساختمان های مسکونی و زمین در کاربری غیر مسکونی و خارج از محدوده براساس حدنصاب تعدیل نشده کاربری مسکونی پهنه محل وقوع ملک و حداکثر 500 مترمربع اقدام گردد.

3- ساختمان های تجاری در کاربری تجاری و زمین های واقع در کاربری تجاری طبق حدنصاب تعدیل شده اعیانی تجاری اقدام گردد.

4- ساختمان های تجاری در کاربری غیرتجاری و زمین های واقع شده در پتانسیل تجاری طبق حدنصاب تعدیل نشده اعیانی تجاری اقدام گردد.

تبصره1- برای ساختمانهای تجاری احداثی در خارج از محدوده، حداکثر ردیف 4 یعنی 150 مترمربع لحاظ می گردد.

تبصره2- معابری که فاقد پتانسیل تجاری باشد، معادل تجاری مقیاس محلی محسوب می گردد.

5- سایر ساختمانها در صورتی که در کاربری مجاز احداث شده باشد و زمین های متعلق به ادارات و نهادهای دولتی در کاربری مربوطه طبق حداقل حدنصاب های مقرر در طرح تفصیلی و در صورتی که ساختمان در کاربری غیر مجاز باشد متناسب با رده فعالیت و نوع ساختمان احداثی طبق ضوابط طرح تفصیلی اقدام گردد.

تبصره- زمین های متعلق به ادارات و نهادهای دولتی در کاربری مربوطه طبق حداقل حدنصاب های مقرر در طرح تفصیلی اقدام گردد.

6- املاک با کاربری باغ یا خانه باغ و املاکی که نوع زمین آن بصورت مشجر (باغ) باشد، براساس حدنصاب 500 مترمربع اقدام گردد مشروط به اینکه از حدنصاب ردیف مربوطه کمتر نباشد.

تبصره: درخصوص کاربری باغ و خانه باغ درصورتیکه سند صادره یا ساختمان احداثی قبل از سال 96 باشد، به عنوان کاربری مسکونی تلقی و مشمول ضوابط پهنه مربوطه می گردد.

7-حداکثر های قید شده در بندهای فوق ظرف مدت 3 سال حذف و ضوابط طرح تفصیلی عیناً ملاک عمل خواهد بود.

8-املاک واقع در طرح های آماده سازی مصوب، املاک دارای مفاصاحساب از شهرداری، اسناد صادره تا پایان سال 65 و ساختمانهای مشهود در عکس هوایی سال 65 مشروط به اینکه پس از آن تقسیم نشده باشد؛ مشمول این عوارض نمی گردد.

 

ساختمان ابقا شده

مسکونی

تجاری

سایر

زمین

کاربری عرصه

مسکونی

حد نصاب تعدیل شده مسکونی

حد نصاب اعیانی تجاری تعدیل نشده

حدنصاب های طرح تفصیلی متناسب با رده و نوع فعالیت ساختمان

حد نصاب تعدیل شده

باغ و خانه باغ یا نوع زمین باغ  *

500 مترمربع

 500 مترمربع

حدنصاب های طرح تفصیلی متناسب با رده و نوع فعالیت ساختمان و حداقل 500 مترمربع

500 مترمربع

تجاری

حد نصاب تعدیل نشده مسکونی و حداکثر 500 مترمربع

حد نصاب اعیانی تجاری تعدیل شده

حدنصاب های طرح تفصیلی متناسب با رده و نوع فعالیت ساختمان

حد نصاب اعیانی تجاری تعدیل شده

پتانسیل تجاری

حد نصاب اعیانی تجاری تعدیل نشده

حد نصاب اعیانی تجاری تعدیل نشده

سایر

حداقل حدنصاب های طرح تفصیلی   **

حد نصاب تعدیل نشده مسکونی و حداکثر 500 مترمربع   ***

خارج از محدوده

500 مترمربع

150 مترمربع

حدنصاب های طرح تفصیلی متناسب با رده و نوع فعالیت ساختمان

500 مترمربع

 

 

 

 

گزارش عملکرد شش ماهه مالی شورا

 

  1. بر اساس ماده 18 آئین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شورای اسلامی شهرها، گزارش عملکرد مالی شورای اسلامی شهر یزد مربوط به شش ماهه نخست سال 97 (تصویر پیوست) ، مراتب در صحن علنی مطرح، با عنایت به توضیحات مسئول امور مالی شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، انتشار آن عملکرد جهت اطلاع عموم مورد تصویب قرار گرفت.

 

معرفی نماینده

  1. نامه شماره970041455-97/7/28 شهرداری یزدثبت دبیرخانه‌شورابه شماره971002651-97/7/28:

« رئیس محترم شورای اسلامی شهر – موضوع : معرفی نماینده برای حضور در کمیته تدوین بودجه سال 1398- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً با عنایت به اینکه اقدامات اولیه تهیه و تدوین بودجه سال 1398 شهرداری یزد در حال شکل گیری می باشد، به منظور استفاده از رهنمودهای اعضای محترم آن شورا مستدعی است در صورت صلاحدید نماینده یا نمایندگان خود را برای حضور در جلسات کمیته های تدوین بودجه معرفی فرمایید. در ضمن این جلسات از ابتدای آبان شروع می شود. مهدی فعالی- معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی هیأت رئیسه شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید روسای کمیسیون های داخلی شورا به همراه نمایندگان شورا در سازمان های مربوطه در جلسات فوق حضور یابند.

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت  21:15  خاتمه يافت.