صورتجلسه یکصدوششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه یکصدوششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد             

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

یکصدوششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (عادی) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 7 صبح روز چهارشنبه مورخ 97/8/2 با حضور اکثریت  اعضاء تشکیل گردید :  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند و با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند جناب آقای حیدری سرپرست محترم فرمانداری، آقای طهماسبی دبیر ستاد اربعین استان و آقای دهقان کارشناس فرمانداری،اظهار داشت این شورا براساس مصوبه کمیته اعزام، مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی شهرستان مبنی بر دعوت از مسئولین محترم ستاد عتبات عالیات برای اطلاع رسانی از اقدامات انجام شده، این جلسه برگزار شده که امیدواریم بتوانیم در جهت هرچه باشکوهتر برگزارشدن مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی با مشارکت سایر ارگان ها همکاریهای لازم داشته باشیم و از شهراری خواست تا در جهت کمک به آن ستاد طبق سنوات گذشته پیشنهادهای خود را طی لایحه ای برای بررسی و هرگونه تصمیم گیری به شورا گزارش نمایند.

سپس آقای حیدری سرپرست محترم فرمانداری ضمن تقدیر و تشکر بخاطر برپایی این جلسه و با اشار به اهمیت زیارت اربعین طبق روایات و احادیث ائمه معصومین (ع) و حضور شیعیان جهان به خصوص ایرانیان در آن مراسم و به نمایش گذاشتن عظمت شیعه اظهار داشت ستاد مرکزی اربعین در وزارت کشور تشکیل گردیده که در استان ها به ریاست استاندار و در شهرستان ها به ریاست فرماندار جلسات برگزار می گردد که آن ستاد دارای چهار کمیته اصلی: کمیته امنیت و اطلاعات برای زائرین- کمیته حمل و نقل و زیرساخت ها- کمیته بهداشت، درمان و امداد و نجات- کمیته اعزام و مشارکت های مردمی و اسکان و تغذیه می باشد وی در ادامه ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر و شهرداری به پاس همکاری های انجام  شده در سنوات گذشته، خواستار جذب و مشارکت های مردمی و کمک خیرین با دعوت از افراد خیر و مدیران شرکت های مختلف در سطح استان برای گرامیداشت هرچه بهتر برگزاری آن مراسم در اربعین گردید.

در ادامه آقای طهماسبی دبیر محترم ستاد اربعین استان با تقدیر و تشکر از برپایی این نشست، در خصوص تشکیل ستاد اربعین در یزد و اقدامات خوب صورت گرفته با مشارکت مردم و افراد خیر همچون سنوات گذشته و همچنین فعالیت های خوب انجام شده تاکنون در جهت ترویج فرهنگ اربعین حسینی برای تقویت انسجام و یکپارچگی پیروان تشیع و تقویت مذاهب اسلامی، رعایت سنت‌های و ارزشهای ایران و عراق و نیز تدابیر امنیتی برای تمامی زائرین خارج از مرز جهت استحضار اعضا شورا توضیحاتی ارائه نمود.

سپس سرکار خانم عامری در سخنان پیش از دستور ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی، در راستای شفاف سازی پرداخت حق الزحمه اعضای محترم شورا برابر آئین نامه نحوه پرداخت حق جلسه بر اساس هفتاد ساعت و هر ساعت میزان پانصدو پنجاه هزارریال بابت حضور اعضاء در جلسات رسمی شورا، کمیسیون ها یا سایر جلسات فرعی که شرکت می نمایند و همچنین ایاب و ذهاب توضیحات کامل و جامعی ارائه نمود.

در ادامه جلسه لایحه شهرداری در خصوص تأمین اعتبارات لازم جهت مساعدت به باشگاه فرهنگی، ورزشی یزد مطرح که با عنایت به توضیحات سرکار خانم عامری رئیس کمیسیون بودجه و پس از بحث و تبادل نظر اعضای محترم شورا مقرر گردید موضوع فوق طی جلسه ای با حضور آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ، آقای صادقیان معاونت محترم امور عمرانی استانداری آقای حیدری ریاست محترم فرمانداری ، آقای نقصان محمدی مدیر کل اداره راه و شهرسازی بررسی و نتیجه آن را جهت هر گونه تصمیم گیری به صحن علنی شورا گزارش شود.

 

مصوبات

 

پیشنهاد تفویض اختیار و کمیسیون ماده 14

 

  1. پیرو بند یک ردیف یک صورتجلسه شماره 101 مورخ 97/7/14 این شورا ، لایحه دوفوریتی شهرداری به شماره 970038825-97/7/14 ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971002467-97/7/14 به شرح ذیل :

«لایحه دوفوریتی شماره970038825-97/7/14 شهرداری یزدثبت دبیرخانه‌شورابه شماره971002467-97/7/14 :

« شورای محترم اسلامی شهر – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، پیرو لایحه شماره 970037251 مورخ 97/07/07 با عنایت به مذاکرات انجام شده ، بدینوسیله علاوه بر موارد مصوب شده از سوی شورای اسلامی شهر ، با توجه به تغییر اساسنامه سازمان ها درسال های اخیر و همچنین درخصوص ترکیب اعضای مربوط به کمیسیون ماده 14 ، بدین وسیله پیشنهادات زیر اعلام می گردد:

  1. در خصوص دو نفر عضو عالی مقام شهرداری ، موضوع ماده 14 آیین نامه معاملات شهرداری ، معاون ذیربط در مورد معاملات مرتبط با حوزه معاونت مربوط و یکی از مدیران شهرداری .

تبصره : در مورد معاملات مربوط به حوزه مالی و اقتصادی ، معاون دیگر شهرداری به انتخاب شهردار به عنوان معاون ذیربط شرکت خواهد نمود.

  1. معاونین شهرداری ، مدیران مناطق شهرداری و رؤسای سازمان های تابعه به عنوان قائم مقامان شهردار ، موضوع تبصره یک بند 30 الحاقی به ماده 80 قانون تشکیلات شوراهای اسلامی .
  2. رییس حسابداری شهرداری مرکز،مسئولین امورمالی مناطق ومسئولین مالی سازمان های تابعه به عنوان قائم مقامان ذیحساب شهرداری موضوع تبصره یک بند30 الحاقی به ماده80 قانون تشکیلات شوراهای اسلامی .

 خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي احمد روستایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده با حضور مسئولین مربوطه در کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، ردیف یک لایحه ارسالی به شورا (معاون مالی و اقتصادی و مدیر منطقه یک شهرداری) مورد تصویب قرار گرفت و مقرر گردید شهرداری در جلسات فوق از نماینده شورا در کمیسیون معاملات، رئیس کمیسیون بودجه و نماینده کمیسیون مرتبط شورا جهت حضور و تأیید صورتجلسات دعوت بعمل آورند. ضمناً مصوبات کمیسیون ماده 14 بدون امضای نمایندگان شورای اسلامی شهر یزد قابل اجرا نخواهد بود.

 

 

پارکینگ های عمومی و خصوصی

 

2-لایحه شماره970030234-97/6/5 شهرداری یزد ثبت  دبیرخانه ‌شورا به   شماره 971001950-97/6/5 :

« احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1  با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، پیرو لایحه شماره 960015590 – 96/4/12 در خصوص تعرفه بهای خدمات پارکینگ های سطح شهر طبق کارشناسی صورت گرفته توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری (تصاویر ضمیمه) ، بدینوسیله به پیوست درخواست شماره 970010832-97/3/5معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری و پیشنهاد سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی مبنی بر عدم تغییر در تعرفه ورودی و افزایش 30 درصدی برای سایر تعرفه ها نسبت به قیمت کارشناسی سال 95 (به شرح پیوست) ارسال می گردد. خواهشمند است برای اقتصادی کردن بهره برداری از پارکینگ در سطح شهر توسط بخش خصوصی و پوشش هزینه های مربوطه ، در خصوص افزایش تعرفه برابر یکی از پیشنهادهای جدید ، موضوع در شورای اسلامی شهر و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید . ضمناً آقای حمید دهقان بنادکی بعنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح. با عنایت به بررسی های بعمل از سوی کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، موارد به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت:

 

تعرفه پارکینگ های سطح شهر یزد

 

الف:   تعرفه پارکینگ های طبقاتی اعم از پارکینگ های متعلق به شهرداری و پارکینگ های خصوصی

ردیف

شرح

قیمت سال95 (ریال)  

بر اساس نظر کارشناس رسمی دادگستری

مصوبه شورا

1

ورودی همراه با حداکثر  یک ساعت توقف

10.000

13.000

2

هر ساعت توقف اضافه بر بند یک

5.000

10.000

3

ورودی و توقف هر شبانه روز با اطلاع قبلی

50.000

100.000

4

ورودی و توقف هر شب با اطلاع قبلی

20.000

40.000

5

ورودی و توقف مکرر ماهانه با اطلاع قبلی

450.000

675.000

6

ورودی و توقف مکرر ماهانه با اطلاع قبلی برای پارکینگ خیابان ملااسماعیل

300.000

هفتاد درصد ردیف پنجم

7

موتور سیکلت ها

-

یک سوم قیمتهای فوق

ب : تعرفه پارکینگ های همسطح اعم از پارکینگ های متعلق به شهرداری، پارکینگ های خصوصی و وقف

ردیف

شرح

قیمت سال95 (ریال)  

بر اساس نظر کارشناس رسمی دادگستری

مصوبه شورا

1

ورودی همراه با حداکثر  یک ساعت توقف

5.000

6.500

2

هر ساعت توقف اضافه بر بند یک

5.000

10.000

3

ورودی و توقف هر شبانه روز با اطلاع قبلی

30.000

60.000

4

ورودی و توقف هر شب با اطلاع قبلی

10.000

20.000

5

ورودی و توقف مکرر ماهانه با اطلاع قبلی

300.000

450.000

6

موتور سیکلت ها

-

یک سوم قیمتهای فوق

 

 

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت  10  خاتمه يافت.