صورتجلسه یکصدودهمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه یکصدودهمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد

 

 

 

 

               

 

یکصدودهمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (عادی) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 97/8/23 با حضور اکثریت  اعضاء تشکیل گردید :  

در ابتدا نائب رئیس شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند ، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت یازدهمین پیشوای شیعیان جهان حضرت امام حسن عسکری(ع)، فرا رسیدن سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) را بر همگان تبریک عرض نموده و از خداوند متعال خواست ما را جزء محبین و منتظران واقعی آن حضرت قرار دهد.

وی در ادامه با گرامیداشت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی ابراز امیدواری نمود تا بتوانیم فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه احیاء و در مطالعه کتابهای خوب و نشر آن در جامعه موفق باشیم. سپس ایشان ضمن تبریک به آقای حیدری به پاس کسب مقام نخست تیمی در المپیاد جهانی نجوم در کشور چین  پیشنهاد نمود شورا با دعوت وی در یکی از جلسات علنی با اهداء لوح سپاس تجلیل بعمل آورد.

در ادامه سرکار خانم عامری در سخنان پیش از دستور ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی و آرزوی  توجه بیشتر مردم و مسئولین در جهت ارتقاء و رشد مطالعه و کتابخوانی در کشور، بخشی از روایت بردار نمودن حسنک وزیر برگرفته از کتاب تاریخ بیهقی مطالبی را عنوان نمود سپس ایشان از اعضای شورا خواست تا در نشست شب های فرهنگی با عنوان شب فرهنگ همزیستی با آب که قرار است با حضور میهمانان در سالن شهید عباس پور برق منطقه ای برگزار شود حضور فعال داشته باشند.

سپس با توجه به هماهنگی های بعمل آمده قبلی نمایندگان محترم جامعه معلولین که قرار است به عنوان ناظر افتخاری جهت مناسب سازی پارک ها با شهرداری همکاری نمایند در جلسه شورا حضور یافتند که در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان محترم و تقدیر و تشکر از شهرداری به پاس اقدامات خوب انجام شده در سطح پارک ها برای مناسب سازی جهت استفاده هر چه بیشتر معلولین و آرزوی موفقیت برای یکایک آن عزیزان، از تئاتر برگزار شده با عنوان راز درخت مقدس که با حضور افراد معلول در سالن هلال احمر برگزار گردید و مورد استقبال خوب شهروندان قرار گرفته بود از کلیه عوامل و دست اندرکاران و بازیگران آن تئاتر تقدیر و تشکر نمود.

سپس آقای فرهمند معاون محترم  معماری و شهرسازی ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان در رابطه با اقدامات انجام شده جهت تردد هر چه بهتر معلولین در پارک ها و مناسب سازی آن در پارک باغ ملی و تسری آن به سایر پروژه ها و ساختمان های عمومی شهر مطالبی را عنوان و اظهار داشت شهرداری در نظر دارد تا پایان سال جاری نسبت به احداث پارک معلول و همچنین آماده سازی و مناسب سازی تمامی پارک ها جهت استفاده هر چه بهتر و رفاه افراد معلول اقدامات خوب و اساسی بعمل آورد.

در ادامه آقای نیکنام در خصوص پی گیری صورت گرفته و بازدید انجام شده با حضور مسئولین مربوطه در شهرداری به اتفاق نمایندگان افراد معلول در پارک های سطح شهر جهت مناسب سازی از جمله احداث رمپ وسایل ورزشی مناسب، سرویس بهداشتی، همچنین خرید مینی بوس ویژه معلولین از سوی شهرداری بر اساس مصوبه شورا توضیحاتی ارائه نمود سپس آقای نوری نماینده معلولین ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورا بخاطر برپایی این جلسه و همچنین شهرداری به پاس اقدامات خوب در جهت مناسب سازی پارک ها خواستار توجه بیشتر مسئولین و مردم به افراد معلول در جامعه گردید.

سپس ابلاغ آقایان ابوالفضل امیری، حامد حیدری، مجتبی کریمی، مهدی میهن پور به عنوان ناظر افتخاری جهت مناسب سازی تا روز جهانی معلولین برای همکاری با شهرداری به آنان اهداء گردید.

در ادامه با توجه به حضور آقای شفیعی رئیس محترم سازمان حمل و نقل بار مسافر و آقای زارع معاون مربوطه در جلسه شورا، گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده آن سازمان و همچنین پی گیری های صورت گرفته جهت آماده سازی اتوبوس های واحد شهری برای استفاده معلولین مطالبی را عنوان نمود که مقرر گردید در جهت بررسی هر چه بیشتر عملکرد آن سازمان و سوالات اعضای محترم در جلسات آتی شورا با حضور اعضای محترم شورای آن سازمان و هیأت مدیره عنوان و مورد بررسی و بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

در ادامه جلسه آقای حمید کیانیان طراح و کارگردان نمایش راز درخت مقدس در جلسه شورا حضور یافت و از اقدامات خوب صورت گرفته با همکاری معلولین جسمی حرکتی جهت اجرای آن نمایش و استقبال خوب شهروندان مطالبی را عنوان نمود که اعضای شورا هم ضمن عرض خیر مقدم و خوشامدگویی به ایشان از فعالیت های خوب انجام شده با مشارکت معلولین در برگزاری آن نمایش تشکر نمودند که به پاس تلاش ارزنده ایشان به رسم یاد بود با اهداء لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.

سپس نامه ارسالی از سوی مدیر کل محترم امور شهری و شوراهای استانداری بابت عدم دخالت اعضای شوراهای اسلامی شهر در امور اجرایی شهرداری طبق ماده 82 قانون شوراها که در کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی مطرح گردیده بود جهت یادآوری اعضای شورا قرائت گردید و همچنین رونوشت درخواست مدیر هماهنگی وارتباطات منطقه پنج ایرانسل بابت نصب سایتهای مخابراتی آن شرکت در نقاظی از سطح شهر یزد مطرح که با توجه به بررسی های صورت گرفته از سوی کمیسیون شهر هوشمند و توضیحات ریاست آن کمیسیون و نقطه نظر سایر اعضای شورا در نهایت مقرر گردید آن کمیسیون موضوع را مجدداً بررسی و نتیجه را جهت هر گونه تصمیم گیری به شورا گزارش نمایند.

 

مصوبات

لغو ممنوعیت اخذ وجه نقد توسط رانندگان ، نرخ پیشنهادی نقدی سرویس اتوبوس

 

 

1- لایحه دوفوریتی شماره 970045499-97/8/21 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971002971-97/8/21:

« شورای محترم اسلامی شهر- موضوع : تعیین نرخ کرایه نقدی اتوبوس – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراما باستناد ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست نامه شماره 973010044 مورخ97/8/20 سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در خصوص عدم ممنوعیت اخذ وجه نقد توسط رانندگان به همراه جدول تعیین نرخ پیشنهادی نقدی سرویس اتوبوس سطح شهر در سال 97 ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقای محمد رضا شفیعی عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

مراتب در صحن علنی شورا  با حضور رئیس سازمان حمل و نقل بار مسافر مطرح ، با عنایت به توضیحات ایشان و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت. ضمناً تأکید گردید سازمان حمل و نقل بار مسافر نسبت به فروش کارت در داخل اتوبوس جهت رفاه حال شهروندان محترم اقدام نماید.

 

 

مساعدت به مراسم اربعین حسینی

 

 

2- لایحه دوفوریتی شماره 970045861-97/8/22 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971003002-97/8/:

« شورای محترم اسلامی شهر- موضوع : مساعدت – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراما باستناد ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست صورتجلسه شماره 44986 مورخ 21/7/97 استانداری یزد موضوع ساماندهی مشارکت های خیری اربعین حسینی مبنی بر مساعدت و کمک به پذیرایی و اسکان و برگزاری مراسم راهپیمایی عظیم پیاده روی اربعین حسینی ارسال و پیشنهاد می نماید موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت صلاحدید اجازه فرمایید نسبت به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال (1.000.000.000ریال) از محل کمک ماده 17 ردیف 1512417001 اقدام لازم معمول گردد. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری یزد»

 موضوع در صحن علنی شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت و مقرر گردید شهرداری با توجه به تعهدات داده شده از سوی شورا و شهرداری به ویژه در رابطه با تأمین نظافت مسیر اقدام نموده و گزارش کار را به شورا ارائه نماید.

 

 

 

اعلام نظر فرمانداری

 

3- نامه شماره 971002982- 97/8/21 فرمانداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971002982-97/8/21 در رابطه با اعلام نظر هیأت محترم تطبیق شهرستان یزد بابت بند یک  صورتجلسه شماره 107 مورخ 97/8/5 این شورا در خصوص آئین نامه اجرایی نحوه محاسبه کسری حد نصاب تفکیکی مبنی برمودیانی که از ابتدای سال تا کنون عوارض پرداخت نموده اند، مراتب در صحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گردید شهرداری نسبت به محاسبه و اعمال آن مصوبه از تاریخ 97/1/1 اقدام نماید.

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت  11 خاتمه يافت.