صورتجلسه پنجاه وهفتمین جلسه كميسيون شهرهوشمند


صورتجلسه پنجاه وهفتمین جلسه كميسيون شهرهوشمند

 

 

 

 

 

پنجاه وهفتمین جلسه كميسيون شهرهوشمند وبهبودروشها شورای اسلامی شهریزدباتلاوت كلام ا... مجيد و با حضوراعضای کمیسیون شورا ومیهمانان جلسه آقایان دکتر جهانگرد و مهندس زینی مشاور کمیسیون، مسعودتاج آبی رئیس سازمان فاوا، جعفرامین مقدم مدیر مرکز خلاقیت نوآوری وفناوری نوین شهری، نمایندگان پروژه سامانه مدیریت آب و رصدخانه فناوری شهری و کارشناسان مربوطه، در روز یکشنبه مورخ 98/2/29ساعت12با دستورکار ادامه گزارش سازمان فاوا از SDI و گزارش آقای امین مقدم در خصوص رصدخانه فناوری شهری و اپلیکیشن ها تشكيل گرديد.

ابتدای جلسه، آقای مهندس حمیدرضا قمی رئیس محترم کمیسیون شهر هوشمند وبهبودروشها شورا ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، دستورکار جلسه را مطرح نمود.

آقای تاج آبی  رئیس سازمان فاوا گزارشی ازسامانه SDI ارائه وافزود: این سامانه قابلیت های بالایی دارد و همواره به روز می شود و تلاش شده با دستگاه ها تفاهم نامه با دولتی ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه مدیریت بحران و منابع می توان از این سامانه استفاده کرد، تصریح کرد: اطلاعات کامل وجامع ازآپارتمان های بلند مرتبه سطح شهر تهیه گردیده تادر مواقع بحران از آن بهره مند شوند.

مدیران واحدهای مربوطه سازمان فاوا خاطرنشان ساختند: عمده ترین لایه های اطلاعاتی که شهرداری درحال حاضر به روزمی کند، املاک است وطی پروژه ای 340 هزار کدپستی وارد سیستم و برداشتهای آن به صورت میدانی و ستادی انجام شده و ظرف مدت 6 ماه این اقدام اجرا گردید.

ایشان افزودند: اطلاعات بادردست داشتن کدپستی به صورت نظام مندقابل مشاهده می باشد و تلفن های شهریزد به صورت مکان یابی مشخص است. همچنین با تعریف پروژه ای برای سازمان آتش نشانی، شیرهای خاموشی آتش در سطح شهر مشخص و در صورت ایجاد مشکلات برای آنها از طریق سیستم قابل بررسی می باشد.

ایشان تصریح کردند: در حال حاضرآبگرفتگی معابر و عرصه های آن ثبت گردیده تا بتوان در موارد بحرانی از آنها استفاده نمود وهمچنین پروژه ای با پیگیری کمیسیون خدمات شهری شورا جهت ارائه خدمات برای معلولین و نابینایان در دستورکار این سازمان قرار گرفته است.

ایشان از ثبت اطلاعات در زمینه های اصناف به صورت تفکیک، پارکینگ ها، ادارات دولتی، چاه های آب، شبکه فاضلاب، وضعیت بیماری در برخی مناطق و... در این سامانه خبر دادند.

سپس آقای امین مقدم مدیرمرکزخلاقیت نوآوری وفناوری نوین شهری گزارشی از پروپوزال رصدخانه فناوری شهری ارائه وافزود: رصدخانه تخصصی است و این قابلیت طرح در شورای برنامه ریزی استان را دارد.

نماینده شرکت هفت خورشید تدبیرایرانیان گزارشی از سامانه مدیریت و نظارت یکپارچه و هوشمند مصرف آب (فضای سبز شهری) ارائه نمود.

همچنین تفاهم نامه شهرداری با ایرانسل در این جلسه قرائت شد.

موضوع سامانه SDI، رصدخانه فناوری شهری وسامانه مدیریت ونظارت یکپارچه وهوشمند مصرف آب و تفاهم نامه فی مابین شهداری وایرانسل مطرح ومورد بررسی قرار گرفت. پس از بحث وتبادل نظرواستماع نظرات مخالف و موافق اعضای کمیسیون و میهمانان حاضر در جلسه موارد ذیل مورد موافقت قرار گرفت.

مصوبات:

  1. مقرر گردید در جلسه ای با حضور دکتر عباسی، آقای دهقان ترافیک و مهندس دهقان معاون عمرانی خاص موضوع ترافیک موضوع سامانه SDI در حوزه ترافیک مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.
  2. مقررگردد در جلسه ای براورد ریالی و زمانبندی پروژه سامانه مدیریت آب ارائه ومورد بررسی قرار گیرد.
  3. درراستای تفاهم نامه فی مابین شهرداری و ایرانسل مقرر شد اعضای کمیسیون تا سه روز آینده تفاهم نامه مذکور را مطالعه و نظرات خود را ارائه نمایند.

 

جلسه در ساعت 14.30 با ذكر صلوات به پايان رسيد.