صورتجلسه پانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد (دوره ششم)

صورتجلسه پانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد (دوره ششم) 

                   

 

 

 

 صورتجلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

تاریخ جلسه : چهارشنبه مورخ 1400/7/7  از ساعت 8 الی  9/30

شماره جلسه :   15

نوع جلسه :  عادی

مکان جلسه : صحن علنی

 

 

اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا (اجرای ماده 16 قانون شوراها):

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

        امضاء

   ورود

خروج

ردیف

نام و نام خانوادگی

         امضاء

  ورود

خروج

1

محمد باقر پارسائیان

 

8

9/30

6

غلامحسین دشتی

 

8

9/30

2

مجید تجملیان

 

8

9/30

7

فاطمه زارع

 

8

9/30

3

بی بی فاطمه

حقیر السادات

 

8

9/30

8

عزیزا... سیفی

 

8

9/30

4

سیدمحمدناصرحیدری

 

8

9/30

9

مرتضی شایق

 

8

9/30

5

فخرالسادات خامسی

 

8

9/30

10

محمدمهدی نیکونژاد

 

8

9/30

 

 

عضو غایب در جلسه :

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

علت غیبت

1

محسن ابوترابی

عضو شورا

            مرخصی

 

 

قبل از دستور:

 

     در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با درود به ارواح پاک و مطهر شهیدان و آرزوی طول عمر با عزت و دوام فیض رهبری و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان گرانقدر جنگ تحمیلی و عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند سردار فتوحی و سردار فرهنگ دوست از فرماندهان دوران دفاع مقدس، خانواده های محترم معظم شهیدان، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان اظهار داشت هفته دفاع مقدس یادآور خاطره ها ، رشادت ها و دلاورمردی های غیور ملت شریف ایران در مقابل دشمنان این نظام و انقلاب می باشد که امیدواریم بتوانیم همچون گذشته با روحیه ایثارگری و فداکاری با پیروی از ولایت از کیان این نظام مقدس پاسداری نمائیم.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از حضور میلیونی مردم در سراسر جهان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی که نشان از ارادت همه آنان به اهل بیت(ع) می باشد، ارتحال عالم ربانی و حکیم فرزانه حضرت آیت‌ا... حسن زاده آملی را به محضر مقدس آقا امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و همه ولایتمداران و دوستداران علم و معرفت دینی که ایشان به عنوان یک ذخیره الهی و آثارشان در سطوح فقه، علما و دانشمندان مطالعه و عرضه می شود تسلیت عرض نمود.

سپس ایشان با اشاره به فرا رسیدن هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی ، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر آتش نشان، این روز را به رئیس و تمامی کارکنان فداکار و خدوم سازمان آتش نشانی تبریک عرض نمود و برای یکایک آن عزیزان در جهت خدمت رسانی به مردم در کمال سلامت آرزوی موفقیت نمود و از اعضای شورا خواست تا در مراسمی که به همین مناسبت قرار است در سازمان آتش نشانی برگزار شود حضور فعال داشته باشند. وی در خصوص اقدام خداپسندانه شهید علی لندی این نوجوان ایرانی که در روزهای گذشته با ایثار و فداکاری توانست جان دو تن از هموطنان عزیز را از آتش نجات و خودش قربانی آن حادثه و به درجه شهادت رسید مطالبی را عنوان نمود.

وی در ادامه با نکوداشت روزجهانی ناشنوایان و توانمندی آنان در عرصه های علمی، پژوهشی، ورزشی در سطح ملی و همچنین گرامیداشت روز جهانی سالمندان و ضرورت احترام به والدین و بزرگان که از فرائض دینی می باشد توضیحاتی ارائه نمود.

سپس ایشان با توجه به انتصاب آقای فاطمی از سوی وزیر محترم کشور به عنوان استاندار یزد ضمن عرض تبریک به ایشان، برای نامبرده در جهت خدمت رسانی به مردم آرزوی موفقیت و سربلندی نمود. وی در ادامه با توجه به درخواست اعضای محترم جهت برگزاری جلسه بصورت غیررسمی برای بیان مطالب و مباحث داخلی و تصویب آن در هیأت رئیسه اعلام نمودجلسه شورا در روزشنبه مورخ 1400/7/10بصورت غیررسمی تشکیل خواهد شد.

وی در ادامه درگذشت همسر خواهر آقای سیفی عضو محترم شورا را به ایشان و سایر بازماندگان تسلیت عرض نمود و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر و بردباری مسئلت نمود.

در ادامه جلسه سردار فتوحی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی و عرض تسلیت اربعین حسینی و آرزوی توفیق بهره گیری از مکتب عاشورایی به ویژه در فریضه امر به معروف و نهی از منکر، در خصوص جانفشانی و ایثارگری های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و مبارزه با دشمنان این نظام با تأسی از فرمان امام راحل(ره) و اطاعت کامل از رهبری در آن زمان و همچنین شیطنت های امروزی توسط دشمنان قسم خورده این نظام مقدس به ویژه آمریکای جنایتکار به همراه اسرائیل با راه اندازی جنگ نرم از طریق شبکه های بیگانه ، فضاهای مجازی که قصد آشوب و شورش علیه ایران دارند و اقدامات خوب کشورمان به دلیل داشتن تجهیزات و فنون نظامی و فناوری های روز جهان جهت خنثی نمودن توطئه و نقشه شوم آنان توضیحاتی ارائه و از خداوند متعال خواست کسانی که قصد ضربه زدن به این نظام چه در داخل و خارج از کشور دارد از صحنه روزگار محو نماید.

در پایان از ایشان و سردار فرهنگ دوست و خانواده های معظم شهیدان، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که در جلسه حضور داشتند به پاس فداکاری ها و رشادت ها از آنان با اهداء لوح سپاس و هدیه تجلیل گردید.

در ادامه جلسه در خصوص لایحه ارسالی از سوی شهرداری با موضوع تملک پلاک مشاعی متعلق به آقایان نجمی و زارع که در طرح 12 متری منشعب از بلوار علامه جعفری قرار دارد مطرح که با توجه به بررسی‌های قبلی صورت گرفته با حضور مسئولین مربوطه شهرداری در کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل و استماع نظرات سایر اعضای شورا مقرر گردید لایحه فوق به شهرداری عودت تا نسبت به اصلاح ردیف اعتباری اقدام و پیشنهاد جدید خود را طی لایحه ای به صورت دوفوریت جهت هر گونه تصمیم گیری به شورا ارسال نمایند.

 

 
ردیف

         دستور جلسه

           نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

1

نامگذاری

فرهنگی ، اجتماعی ورزشی- با حضور مسئولین مربوطه مطرح و پس از بحث و تبادل نظر به شرح جداول ذیل تصویب شد.

7

       1400/7/6

خلاصه مفید مذاکرات : تجلیل از هنرمند فقید مرحوم حامد زارع و مرحوم شمس الدین خرمی در زمان معلمی

 

 

  1. بر اساس بند 24 ماده 80 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشوردرخصوص نامگذاری معابر، مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی‌های بعمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورا وتوضیحات رئیس آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت علنی ، موارد به شرح جداول زیر مورد تصویب قرار گرفت :

 

 

منطقه دو :

ردیف

واقعدر کوی( محله)

مختصات جفرافیایی

مصوبه شورا

1

مهدی آباد، انتهای کوچه نوبهار، کوچه  حد فاصل بین کوچه  نوبهار و شهید احمدی

31.857885

54.390788 

کوچه حامد زارع )هنرمند)

         
 

 

ناحیه تاریخی:

ردیف

واقعدر کوی( محله)

مختصات جفرافیایی

مصوبه شورا

1

محله ملا فرج الله، کوچه نمونه ، کوچه شماره شش (جنب مدرسه رسولیان)

31.884200

54.361652 

 کوچه سید محمود شمس‌الدین خرمی

( معلم )

           
           
 

 

از مجموع  11 رأی : 11 موافق (دشتی - زارع-حیدری - ابوترابی-سیفی - پارسائیان –نیکونژاد- شایق -خامسی- حقیرالسادات- تجملیان)   

 

 

 

           جلسه با ذکر صلوات در ساعت   9/30 خاتمه یافت.