صورتجلسه هفتادوهفتمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه هفتادوهفتمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد    
 
 
 
 
 
 
 
 
هفتادوهفتمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت 16/30 روز شنبه مورخ 97/4/2 با حضور تمامی اعضاء تشکیل گردید :   
درابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند و عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و آقای ماجدی مدیر کل محترم اداره استاندارد، و با گرامیداشت سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین فرا رسیدن روز اصناف و اقدامات خوب صورت گرفته توسط آنان در انقلاب در کنار حوزه و دانشگاه از آنان خواست با توجه به شرایط حساس و وضعیت نامناسب  اقتصادی که به وجود آمده است مردم را یاری نمایند.
وی در ادامه با توجه به وضعیت بد و نامناسب آب و بحران بی آبی در یزد اظهار داشت همه مسئولین و مردم باید این موضوع را کاملاً جدید بگیرند و شهرداری باید در این راستا که یکی از وظایف عمده و حیاتی آنان حفظ و نگهداری فضای سبز شهری می باشد به هیچ وجه از آب شرب برای آبیاری درختان استفاده نکنند و باید پی گیری های لازم در جهت استفاده از پساب که در جلسات گذشته شورا با حضور آقای مهندس موسوی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین مربوطه در استان ، مورد بررسی قرار گرفته بود توسط شهرداری صورت پذیرفته و با کمک و همراهی آن عزیزان و به هر نحو از ایجاد صنایع  پرآب خواه جلوگیری بعمل آورده و از پساب به عنوان منبع مالی پایدار طرح فاضلاب شهری را اجرا نماید.
ایشان در ادامه تصریح کرد متأسفانه علیرغم پی گیری های جدی از سوی استاندار محترم ، کار انتقال آب از بهشت آباد به یزد میسر نیست و عملاً پروژه را بنا به دلایلی تعطیل کردند که این موضوع می تواند یزد را در آینده نزدیک به لحاظ کمبود آب تهدید نماید چرا که در حال حاضر سهمیه آب یزد به دلیل اتفاقات افتاده و بارندگی کم کاهش یافته که مسئولین مربوطه مجبور هستند آب چاه را اضافه نمایند که این امر می تواند از لحاظ بهداشتی مشکلاتی را برای شهروندان محترم بوجود آورد.
وی در ادامه اظهار داشت با توجه به اینکه قرار بوده یک خط آبی از خلیج فارس برای صنایع استان های کرمان و یزد و شهرها و روستاهای در مسیر منظور شود به خصوص برای معادن یزد از جمله چادرملو از مسئولین استان خواست در این زمینه جدیت بیشتری به خرج دهند تا این امر میسر گردد ضمناً با توجه به معدنی که ظاهراً قرار است به چادرملو داده شود اظهار داشت پیشنهاد افرادی از استان این بود که از این معدن برای انتقال آب به یزد سرمایه گذاری شود و شخصاً این موضوع را از طریق وزارت صنعت، معدن تجارت پی گیری کردم که گفتند  باید طبق قانون، به مزایده گذاشته شود، ولی ظاهراً برای چادرملو نیازی به مزایده نباشد. ایشان در ادامه خواستار پی گیری های لازم از سوی نمایندگان محترم یزد درمجلس شورای اسلامی، استاندار محترم برای اختصاص درصدی از این معدن برای انتقال آب به یزد گردید.
درادامه جلسه آقای ابوترابی در سخنان پیش از دستور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر اصناف،هفتم تیر و سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی، خواستار جدیت بیشتر شورا جهت بررسی مشکلات مربوط به آب یزد بدلیل کم آبی و بهداشتی نبودن آب و خطرات احتمالی از سوی مسئولین مربوطه گردید . ایشان در خصوص برگزاری مراسم جشن بمناسبت جهانی شدن شهر یزد ضمن مخالفت با برگزاری هر گونه مراسم به این مناسبت بدلیل شرایط نامناسب اقتصادی مردم و هزینه کرد آن از جیب مردم و لحاظ نمودن ملاحظات اجتماعی، فرهنگی و شرعی آن اظهار نمود بایددر این برهه در راستای بهبود معیشت مردم و کاهش فشار تلاش کرد.
سپس سرکار خانم جورابی در سخنان پیش از دستور پیشنهاد نمود با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و در راستای رفاه حال شهروندان محترم، سازمان حمل و نقل بار مسافر شهرداری نسبت به نصب سیستم خنک کننده دراتوبوس های واحد شهری اقدام نمایند. سپس ایشان از شهرداری خواست کسانی که قصد دارند منازل و مغازه های خود را مرمت و بازسازی نمایند ضمن نظارت و کنترل خاص بر آن ساخت و سازها، مجوزهای لازم را به آنان بدهند.
در ادامه آقای کاشفی زاده در سخنان پیش از دستور از اعضای شورا و مسئولین مربوطه خواست با توجه به شرایط کم آبی و مشکلات کمبود آب در یزد تمهیدات لازم جهت کارخانجات صنعتی پر آب خواه اندیشیده شود . وی در ادامه از شهرداری خواست جهت شناسایی زمین های متعلق به خود به خصوص در بلوار جمهوری، تعیین تکلیف گاراژ رضوانی، جلوگیری از هرگونه دوباره کاریها بخصوص درپیاده روسازیها و هماهنگی با کسبه، معرفی مناطق و سازمانهایی که در تکریم ارباب رجوع جدیت داشته اند اقدام نماید و صرفه جویی در مصرف انرژی، تجدید نظر بابت سرانه تفکیک ماده 101 اقدامات لازم و ضروری به عمل آورد.
سپس سرکار خانم عامری در خصوص برگزاری مراسم جشن بابت جهانی شدن شهر یزد و کمیته تشکیل شده با محوریت استانداری به حضور ادارات مربوطه  از جمله ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری، و غیره و ضرورت توجه ویژه مسئولین استان با مشارکت و همراهی شهروندان محترم در جهت حفظ و نگهداری مجموعه بافت تاریخی مطالبی را جهت استحضار اعضای شورا عنوان نمود.
در ادامه با توجه به حضور آقای موسوی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ، آقای ماجدی مدیر کل محترم اداره استاندارد در جلسه، ریاست محترم شورا ازآقای موسوی خواست تا بر اساس مکاتبه صورت گرفته ازسوی شورایعالی استانها با رئیس محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص مالیات ارزش افزوده ، که در حال حاضر در کمیسیون های مربوطه در مجلس در حال بررسی می باشد توجه لازم در جهت تقویت شهرداری ها داشته باشند. 
سپس آقای ماجدی ضمن تقدیر و تشکر از رئیس و اعضای شورا به پاس برگزاری این جلسه، اظهار داشت استاندارد جزءحقوق اولیه شهروندان محترم می باشد که باید از کالاهای استاندارد استفاده نمایند تا آرامش و ایمنی درجامعه بیشترباشد که اگر نباشد می تواند مشکلاتی را بوجود آورد که ما باید در جهت استانداردسازی فرهنگ سازی لازم را انجام بدهیم تا بتوانیم گامهای جدی و محکم در این زمینه برداریم. وی در ادامه با اشاره به واحدهای صنعتی فعال در شهر یزد دارای پروانه استاندارد و کیفیت کالاها و ضرورت استانداردسازی تمامی واحدهای صنعتی با توجه به نظرسنجی انجام شده از مردم در سال 96 جهت استفاده از کالاهای استاندارد مطالبی را عنوان نمود.
سپس ایشان خواستار همکاری کلیه دستگاهها به خصوص شهرداری در زمینه استانداردسازی تمامی وسایل بازی در پارکهای سطح شهر که اکثر آنان استاندارد نمی باشد و می تواند خطرات زیادی برای شهروندان داشته باشد گردیده، بازدید و کنترل کپسول های آتش نشانی در منازل و ادارات جهت اطفای حریق، کنترل وضعیت CNG موجود در سطح شهر، خرید مصالح ساختمانی استاندارد جهت اجرای پروژه های شهری، رسیدگی به وضعیت رستوران ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ، جلوگیری از هر گونه جعل استاندارد توسط بعضی از کارخانجات و همچنین جلوگیری از هرگونه احداث مکانهای ورزشی در محلات و منازل به صورت باشگاه غیرمجاز و استفاده از وسایل ورزشی غیراستاندارد مورد تاکید ایشان قرار گرفت. سپس ایشان از اعضای شورا خواست از مجموعه اداره کل استاندارد در یک زمان معین بازدید داشته باشند و از شهرداری خواست یک دفتر استانداردسازی در شهرداری دایر شود تا تمام اموری که نیاز به استانداردسازی می باشد گام به گام عمل شود که مقرر گردید کمیسیون خدمات شهری شورا موضوعات درخواستی را پی گیری نماید.
در ادامه جلسه سایر اعضای شورا ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند و آرزوی موفقیت برای آنان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص استانداردسازی کالاها از جمله نظارت کامل بر اسباب بازی فروشی های سطح شهر جهت فروش کالاهای استاندارد، جلوگیری از هر گونه تولید و فروش کالاهای غیراستاندارد و برخورد با متخلفین ، ضرورت جابه جایی مخازن شرکت نفت و جایگاه  پر نمودن کپسول گاز بوتان در بلوار دانشجو جنب ادارات و نظارت بیشتر بر عملکرد آن مجموعه ها جهت جلوگیری از هر گونه خطرات احتمالی مطالبی را عنوان و بحث و تبادل نظر نمودند.
سپس آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر بخاطر برپایی این جلسه با حضور مدیر کل استاندارد و بیان بعضی از مسائل و مشکلات، پیشنهاد نمود شورا از تمامی مدیران دولتی جهت ارائه عملکرد و اعلام موانع و مشکلات موجود دعوت بعمل آورد وی در ادامه اظهارداشت کالاهای تولیدی حتماً باید استاندارد باشد و هر آنچه که در یزد تولید و ساخته می شود برچسب و مهر یزد نیز در آن نصب شود و از شهرداری خواست در خصوص وسایل بازی برای کودکان در پارک ها دقت نظر لازم و کافی داشته باشند تا خدای ناکرده مشکلی برای کسی پیش نیاید. وی در ادامه از تمامی مسئولین خواست تا در جهت برگزاری  جشن به مناسبت جهانی شدن شهر یزد با یک شور و نشاط اجتماعی همچون مراسم شاد ومذهبی واعیاد با صرفه جویی در هزینه ها و مشارکت دستگاههای مربوطه با حفظ حرمت ها و شأن مردم یزد همکاریهای لازم داشته باشند.
در ادامه با توجه به حضور آقای صالحیان معاون محترم خدمات شهری شهرداری، آقای صفدرپور رئیس سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در جلسه درخصوص اقدامات و فعالیت های صورت گرفته توسط شهرداری با همکاری اداره استاندارد در تمامی پارک ها و ضرورت تأمین ایمنی وسایل شهرسازی با همکاری پیمانکاران مربوطه توضیحاتی ارائه نمودند.
سپس لایحه دو فوریتی شهرداری درخصوص فروش املاک از طریق مزایده عمومی مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات موضوع به کمیسیون بودجه ارجاع گردید تا ضمن بررسی های لازم نتیجه را جهت هرگونه تصمیم گیری به صحن شورا گزارش نماید. 
 
مصوبات :
 
 
 
تفاهم نامه پروژه فرهنگی و موزه دفاع مقدس 
 
 
1-رونوشت نامه شماره5089/1007/1/3371-97/3/6 مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ثبت  دبیرخانه   شورابشماره971000766-9/3/97 در خصوص ارسال یک نسخه از تفاهم نامه مربوط به پروژه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس به شرح زیر: 
تفاهم نامه
«با توجه به جلسه مورخ 96/9/22 شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و تأکید ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و استاندار یزد، طی تفاهم نامه ای که بین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و شهرداری یزد منعقد گردید موارد زیر تصویب و مقرر گردید:
1- فضای کامل محوطه پارک موزه دفاع مقدس یزد به متراژ 16000 متر مربع جنب پارک آزادگان و در امتداد خیابان شهید تیمسار فلاحی و کوچه 11 شهید تیمسار فلاحی (حافظ 11) جهت آماده سازی و بهره برداری در اختیار شهرداری یزد قرار گیرد.
2- برنامه ریزی جهت طراحی و اجرای المان ها و سایر اقدامات هنری با مشارکت طرفین تفاهم نامه در محوطه پارک موزه بر اساس طرح مصوب کمیته محتوای موزه انجام شود.
3- برنامه ریزی جهت بهره برداری و اجرای برنامه های عمومی در محوطه پارک موزه و داخل موزه توسط شهرداری با هماهنگی کمیته های متشکل از 2 نفر نماینده از طرف شهرداری ، 2 نفر از طرف اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و یک نفر پیشکسوت دفاع مقدس استان با معرفی اداره کل حفظ آثارو نشر ارزش های دفاع مقدس تشکیل و کلیه برنامه های دوران بهره برداری و برنامه های عمومی به تصویب این کمیته رسیده و سپس اجرا شود.
4- برنامه های اجرا شده نباید هیچ گونه محدودیتی برای استفاده و بازدید آحاد مردم از مرکز فرهنگی دفاع مقدس ایجاد نماید.5
5- این تفاهم نامه در سه نسخه تهیه شده و هر نسخه حکم واحد دارد و پس از تصویب شورای اسلامی شهر یزد قابل اجرا خواهد بود.»
مراتب درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به توضیحات ریاست محترم شورا و پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق،  مقرر گردید شهرداری لایحه پیشنهادی خود را مبنی بر اجرای تفاهم نامه فوق بصورت آزمایشی تا یک سال به شورا برای هر گونه تصمیم گیری ارائه نماید. 
 
احداث پردیس  فرهنگی یزد 
 
 
2- در خصوص طراحی و احداث پردیس بزرگ فرهنگی یزد بر اساس صورتجلسه تنظیم شده در ده بند با حضور حضرت آیت ا... ناصری نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه و استاندار محترم یزد،به شرح زیر :
« با استعانت از خداوند متعال در خصوص طراحی و احداث پردیس بزرگ فرهنگی یزد امضا کنندگان ذیل به شرح پیش رو توافق کردند:
1-در طول فرآیند طراحی و اجرا ، نظرات ارزشمند نماینده ولی فقیه حضرت آیت ا... ناصری در نظر گرفته شده و در نهایت طرح به تأیید ایشان می رسد.
2- مسئولیت طراحی ، اجرا و نظارت بر اجرای پروژه بر عهده شهرداری می باشد.
3- مجموعه به نام میدان جدید شهر (پردیس بزرگ فرهنگی یزد) نامگذاری می شود.
4- طراحی میدان به گونه ای خواهد بود که امکان اقامه نمازهای عید و مراسم مختلف وجود داشته باشد.
5-مجموعه شامل میدان بزرگ، مراکز تجاری، فرهنگی، هنری، رفاهی، خدماتی، فضای سبز، مسجد و سایر عناصر یک فضای شهری مناسب با الهام از معماری اصیل و سنتی یزد می باشد.
4- استانداری و اداره کل راه و شهرسازی، همکاری لازم در تهیه و تصویب طرح، تأمین زمین معوض برای تملک اراضی طرح که در مالکیت شهرداری نمی باشد را خواهند داشت.
5- دفتر نماینده محترم ولی فقیه کلیه سوابق طراحی، حقوقی و مالکیتی و ... از طرف دفتر نماینده محترم ولی فقیه در اختیار شهرداری قرار می گیرد.
6- شهرداری در اسرع وقت نسبت به انتخاب مشاور جهت طراحی، همراه با پیوست اقتصادی (گزارش توجیه اقتصادی)، ترافیکی ، زیست محیطی ، اجتماعی و فرهنگی اقدام نماید.
7- امام جمعه محترم یزدنسبت به تأمین اعتبار برای اجرای پروژه،حداکثرمساعی خودرابه کار خواهند بست.
8- هر آنچه که از ملک و وجه نقد و اعتبار که امام جمعه محترم صرف پروژه نمایند، به عنوان آورده امام جمعه، وقف خواهد شد و تولیت آن با نماینده ولی فقیه خواهد بود تا در زمینه های فرهنگی و مذهبی هزینه شود.»
مراتب  درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به توضیحات ریاست محترم شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، ضمن تصویب کلیات فوق مقرر گردید شهرداری ضمن بررسی زمینه های اجرایی زمان بندی و نحوه تأمین اعتبار و نحوه اجرای آن پروژه را طی لایحه ای جهت بررسی و هر گونه تصمیم گیری به شورا ارسال نماید.
 
هبه پلاک های  متعلق به آقایان ناصر بافقی
 
 
3-لایحه شماره970012790-97/3/12 شهرداری ثبت  دبیرخانه   شورابشماره971000817-97/3/13 بشرح ذیل: 
«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: هبه پلاک های ثبتی باقیمانده 3434 و 1/3434 بخش 2 یزد به شهرداری ، باسلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال96 ، بدينوسيله به استحضار مي رساند آقايان حاج محمد علي و  حاج حسن ناصر بافقي مالكين پلاك هاي ثبتي 3434/1 و باقيمانده 3434  بخش 2 يزد واقع در محله چهار منار جنب بقعه سيد جلال الدين به كدهاي نوسازي 15 – 16 – 7 – 9  و 85 – 16 – 7 – 9، به موجب درخواست شماره  3696  مورخ 97/02/02 آمادگی هبه به صورت بلاعوض پلاك هاي مذكور  به شهرداري  به منظور احداث پاركينگ درون محله اي را نموده اند كه بدين منظور  قرارداد هبه و صورتجلسه تحويل زمين تنظيم گرديد. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير درخواست نامبردگان و هبه نامه مذكور؛ خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح تا در صورت موافقت اقدامات بعدي جهت انتقال رسمي اسناد صورت پذيرد.ضمناً در صورت نياز آقاي حاجی رضایی جهت ارائه توضيحات بيشترمعرفي مي‌شود.مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد» 
موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون های عمران و بودجه و توضیحات روسای آن کمیسیون ها و پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.
 
تملک پلاک در طرح بلوار خاتم
 
 
4-لایحه شماره970014887-97/3/27 شهرداری ثبت  دبیرخانه   شورابشماره971000934-97/3/27 بشرح ذیل: «ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: تملک قسمت در مسیر پلاک های ثبتی بخش 5 یزد واقع در طرح بلوار خاتم ، باسلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 1396،  بدينوسيله به استحضار مي رساند قسمتي از پلاك هاي 316  و 318 و 320  و  385 و 387 و 389 و 391   و شش دانگ پلاك 383 همگي بخش 5 يزد  در طرح بلوار خاتم قرار گرفته  و شهرداري در نظر دارد نسبت به تملك  قدر السهم آقاي حسن زابلي از قسمت در مسير پلاك مذكور اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه هايي في مابين تنظيم كه در ازاي واگذاري املاك موصوف و بر اساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 2/352/600/000 ريال بابت غرامت املاك در طرح تعيين و پس از كسر عوارض حق تشرف به مبلغ 593/368/000  ريال، مالک جمعاً مبلغ 1/759/232/000 ريال از شهرداري بستانكار مي باشد كه مقرر شده  پس از انتقال رسمي اسناد در طرح، بنام شهرداري بر اساس مفاد توافق نامه در وجه ايشان پرداخت گردد. ليكن با توجه به اينكه قسمتي از املاك مورد اشاره جهت اجراي طرح  به تصرف شهرداري در آمده و امكان صدور سند تك برگي براي انتقال به شهرداري نمي باشد ؛  لذا  مجدداً توافق گرديد در ازاي اجراي ماده 45  قانون ثبت و ارائه اسناد  شش دانگ باقيمانده پلاك هاي مذكور ، ضمن رعايت بَر اصلاحي، بستانكاري و بدهكاري فوق الذکر طبق توافق هاي في مابين اعمال شود. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه هاي مذكور منضم به نمايي از برگ ارزيابي، خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و اجازه فرمائيد غرامت جمعاً به مبلغ 2/352/600/000 ريال از محل كد 15310200024  تامين اعتبار و اقدامات بعدي معمول گردد . ضمناً در صورت نياز آقاي محمد حاجی رضایی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود.مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد»
موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون  بودجه و توضیحات نایب رئیس آن کمیسیون ، پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.
 
تملک پلاک در طرح میدان شورا
5-لایحه شماره970013743-97/03/20 شهرداری ثبت  دبیرخانه   شورابشماره971000879-97/03/21 بشرح ذیل: «ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: درخصوص تملك پلاك ثبتي 6468  بخش 8 يزد  واقع در طرح میدان شورا ، باسلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً پیرو لايحه شماره 502/960061286  مورخ 96/12/10  و به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 75 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بدینوسیله به استحضار می رساند شهرداری یزد در نظر دارد نسبت به تملک شش دانگ پلاک ثبتی 6468  بخش 8 یزد واقع در طرح میدان شورا به کد نوسازی شماره 8001-24-17-9  متعلق به آقای سید جواد موسوی و شرکاء اقدام نماید که در این خصوص توافقنامه ای فی ما بین تنظیم که در ازای واگذاری ملک موصوف و بر اساس ارزیابی انجام شده جمعاً مبلغ 49/215/500/000  ریال بابت غرامت ملک در طرح تعیین و با توجه به درخواست مورخ 96/11/10 مالکین پلاک 2023/2/136 به کد نوسازی 1-2-3-56-3،  مبنی بر اینکه حاضرند این بستانکاری را با بدهی خودشان در پلاک مذکور تهاتر نمایند، لذا مقرر شده طبق نامه شماره 960325514 مورخ 96/11/11 منطقه سه (تصویر پیوست) مبلغ 53/024/455/000ريال بابت بدهی گواهی عدم خلافی از این بستانکاری کسر و تهاتر و ما بقی آن به مبلغ 3/804/955/000  ريال نیز نقداً در وجه شهرداری پرداخت نمایند.ضمناً ایشان موظف به انتقال رسمی اسناد در طرح بنام شهرداری و تحویل پلاک می باشند.علی هذا  با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده، خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح ، اجازه فرمائيد غرامت ملک یاد شده به مبلغ 49/219/500/000 ریال، از محل تملک اراضی واقع در طرح میدان شورا کد( 15310200055 ) مبلغ 30/000/000/000 ریال و همچنین از محل تملک واحدهای تجاری ضلع جنوبی میدان امیرچخماق کد( 15310200172 ) مبلغ 21/500/000/19 ریال تامین اعتبار و تهاتر انجام شود.ضمناً در صورت نياز آقاي محمد حاجی رضایی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود.. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد»
موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر پيشنهاد فوق با احتساب ده درصد تخفيف نسبت به نرخ كارشناسي ملك در طرح« مبلغ 44/297/550/000 ریال » مورد تصويب قرار گرفت. 
 
جلسه با ذكرصلوات درساعت  19/50  خاتمه يافت. 
22/9/87