صورتجلسه هفتادوهشتمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه هفتادوهشتمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

هفتادوهشتمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (عادی) با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت 8/15 روز چهارشنبه مورخ 97/4/6 با حضور تمامی اعضاء تشکیل گردید :  

درابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با گرامیداشت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهادت مظلومانه حضرت آیت ا... بهشتی و هفتاد و دو نفر از یاران با وفای انقلاب به خصوص شهیدان دیارمان شهید سیدرضا وسید محمد پاک نژاد از خداوند متعال برای آن شهدای بزرگوار علو درجات و غفران الهی مسئلت نمود.

سپس ایشان با عنایت به مطالب مطرح شده از سوی یکی از بزرگان یزد در خصوص نامگذاری و سایر مصوبات این شورا و تأثیر آن در اذهان عمومی و پاسخگویی توسط یکی از اعضای محترم مرتبط شورا اظهار داشت هر کس حق دارد نظرات خود را بگوید و اگر موردی هست شورا را نقد نماید که ما باید با بررسی و اصلاح امور نسبت به پاسخگویی آن به موقع اقدام نماییم . وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از مباحث مطرح شده در جلسه شورای عالی استان ها و مکاتبه انجام شده با آقای دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس مبنی بر لایحه ارسالی توسط دولت بابت مالیات بر ارزش افزوده و کاهش میزان سهم شهرداری از پنجاه درصد به سی درصد و تعیین وضع عوارض از سوی مجلس و ضرورت پی گیری این موضوع از طریق نمایندگان محترم یزد در مجلس شورای اسلامی و استاندار محترم توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه جلسه آقای دکتر عباسی در خصوص ضرورت اطلاع رسانی عملکرد شورا به مردم مطالبی را عنوان و در رابطه با برگزاری مراسم جشن بمناسبت روز جهانی یزد خواستار همکاری دستگاههای مربوطه و بدور از هر گونه هزینه های اضافی گردید و اظهار داشت قرار است در خصوص نحوه و چگونگی برگزاری آن مراسم از طریق صدا و سیما و رسانه ها موضوعات ، به اطلاع عموم شهروندان برسد.

سپس موضوع بررسی تبصره سه آب مطرح گردید که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید با محوریت کمیسیون بودجه در اولین فرصت و با دعوت از مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب و تمامی اعضای شورا موضوع بررسی و نتیجه را جهت هر گونه تصمیم گیری به شورا گزارش نمایند.

 

مصوبات :

 

موافقت نامه طراحی و ساخت پروژه پردیس فرهنگی بزرگ شهر یزد

 

1-لایحه دوفوریتی شماره970017047-97/4/6 شهرداری ثبت  دبیرخانه   شورابشماره971001098-97/4/6 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: موافقت نامه طراحی و ساخت پروژه پردیس فرهنگی بزرگ شهریزد ، باسلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال96 ، بدينوسيله به یک نسخه موافقت نامه طراحی و ساخت پروژه پردیس فرهنگی بزرگ شهر یزد فی مابین شهرداری یزد و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) جهت استحضار ارسال می گردد . ضمناً در صورت نياز آقايان محمد برزگری و محمود دهقان به عنوان نماینده جهت ارائه توضيحات بيشترمعرفي مي‌شود.مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا با حضور شهردار محترم مطرح و با عنایت به توضیحات ایشان وپس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

طرح مسیر سه BRT

 

 

2-لایحه شماره970017138-97/4/6 شهرداری ثبت  دبیرخانه   شورابشماره971001108-97/4/6 بشرح ذیل: «ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: طرح مسیر سه BRT ، باسلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال96 ، احتراماً حسب مذاکرات مورخ97/4/5 در صحن شورا با حضور معاونت محترم امور عمرانی استانداری، مدیرکل اداره راه و شهرسازی و همچنین مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی وزارت کشور درخصوص طرح مسیر سه BRT و خرید ناوگان مورد نیاز در کوتاه مدت و تخصیص میزان یکصد میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی از محل قانون بودجه سال 97 کشور موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب امر به ابلاغ فرمائید. ضمناً درصورت نياز آقاي حمید دهقان به عنوان نماینده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفی مي گردد. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا با حضور شهردار محترم مطرح و با عنایت به توضیحات ایشان وپس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

بهسازی و زیبا سازی خیابان استاد چیتی

 

3- پیرو بند 2 صورتجلسه مورخ 96/9/18 درخصوص طرح پیشنهادی تنی چند از اعضای شورا بابت بهسازی و زیبا سازی خیابان استاد چیتی و پاسخ شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 961003864-96/12/13 ( ردیف 31 صفحه48) به شرح ذیل :

«اعتبار سنجی بودجه برای سال 97 در این حوزه صورت گرفته شده است و پس از ارجاع موضوع به کارشناس مربوطه، نظر کارشناسی به شرح زیر می باشد :

با توجه به قرارگیری در مجاورت ریل راه آهن، وجود انواع آلودگی های صوتی و بصری و همچنین فقدان فضای فرهنگی واجد ارزش در طول محور، قابلیت ارائه به عنوان یک محور فرهنگی را ندارد و پیشنهاد می گردد در صورت وجود تاکید بر انجام این کار، محوری درمحله سکونت استاد چیتی ( گذر ابوالمعالی ) انتخاب گردد. »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران  و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق با ساماندهی و بازپیرایی گذر اصلی ابوالمعالی با محتویات فوق موافقت گردید.

 

نحوه هزینه کرد ماده 17 سهم شورا

4- درخصوص چگونگی هزینه کرد ماده 17 سهم شورا مراتب درصحن علنی مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت :

الف- هزنیه کرد از سهم مشخص شده اعضاء از ردیف ماده 17 در اختیار ایشان قرار گیرد.

ب – عضو می تواند با در نظر گرفتن ضوابط، مبلغ مذکور را از طریق مؤسسات خیریه یا کمیته امداد و بهزیستی یا هر طریق دیگر قانونی هزینه نماید.

ج- مبلغ مذکور جهت جلوگیری از مراجعات و تجمع افراد در محل شورا توزیع نگردد.

 

جلسه با ذكرصلوات درساعت  11/15  خاتمه يافت.