صورتجلسه هشتادمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه هشتادمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد               

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (عادی) با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت8 روز چهارشنبه مورخ 97/4/13 با حضور تمامی اعضاء تشکیل گردید :  

درابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند و با گرامیداشت روز قلم، که خداوند متعال در قرآن کریم به آن سوگند یاد نموده،  از مردم قدرشناس دارالعباده یزد به پاس حضور در مراسم سالگرد شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی و فرزند برومند ایشان حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد علی صدوقی در مسجد روضه محمدیه تقدیر و تشکر نمود.

 وی در ادامه درخصوص نشست برگزار شده با حضور آقای نیومن رئیس محترم بنیاد جهانی انرژی و تیم همراه و مطالب و مباحث مطرح شده در آن نشست از جمله انتخاب شهر یزد به عنوان پایتخت شهرهای پایدار جهان در سال آتی، تفاهم نامه منعقد شده بنیاد جهانی انرژی با شهرداری یزد، برگزاری اجلاس شهرداران و روسای شهرهای پایدار جهان در آذر ماه سال جاری در یزد و همچنین اعطای نشان شهروندی افتخاری به آقای نیومن توضیحاتی ارائه نمود.سپس ایشان از اعضای شورا خواست تا در مراسم اختتامیه کتاب سال یزد با عنوان جایزه ویژه شهید صدوقی که قراراست در پنجشنبه مورخ 97/4/14 در تالار فرهنگ و هنر برگزارشود حضور فعال داشته باشند .

در ادامه جلسه آقای دکتر عباسی در سخنان پیش از دستور از اعضای شورا خواست تا در دوره کارگاه بازآفرینی شهری که قرار است با حضور مدیران مربوطه در اداره راه و شهرسازی با حضور مدعوینی از شهر رم کشور ایتالیا در روز شنبه هفته آینده برگزار شود به دلیل ضرورت و اهمیت موضوع حضور فعال داشته باشند تا به یاری خدا بتوان تصمیمات خوبی در آن جلسه اتخاذ گردد.

سپس آقای پاک نژاد در سخنان پیش از دستور در رابطه با چگونگی برگزاری جشن به مناسبت جهانی شدن شهر یزد و هزینه های آن توضیحاتی ارائه و اظهار داشت شهرداری جهت هر گونه هزینه کرد برای آن مراسم ضمن صرفه جویی باید حتماً مجوزهای لازم را از شورا اخذ نماید.

در ادامه با توجه به پیشنهاد اعضای شورا مبنی بر ارائه نقطه نظرات و دیدگاهها و پیشنهادهای خود در خصوص بعضی از مسائل و مشکلات شهری در نطق ها پیش از دستور و ضرورت مکاتبه با دستگاههای مربوطه جهت پی گیری مقرر گردید منبعد آقای وصال در این زمینه با هماهنگی ریاست محترم شورا مکاتبات لازم را بعمل آورد.

سپس طرح پیشنهادی دو فوریتی اعضاء ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971001205 مورخ 97/4/3 در خصوص حذف تبصره 4 از بند 11 تعرفه عوارض شهرداری در سال 97 (ماده 101 حق سرانه تفکیکی) مطرح که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقررگردید کمیسیون های بودجه، عمران، نظارت و تلفیق ظرف مدت یک هفته موضوع را بررسی و نتیجه را جهت هر گونه تصمیم گیری به صحن شورا گزارش نمایند و همچنین لایحه شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971000954-97/3/28 در خصوص تملک پلاک ثبتی واقع در طرح 24 متری قندهاری متعلق به آقای اسدی و شرکا مطرح که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید به دلیل اینکه زمان کارشناسی آن گذشته به شهرداری اعاده گردد تا شهرداری در اسرع وقت پاسخ لازم را به شورا جهت هر گونه تصمیم گیری ارائه نماید.

 

مصوبات :

 

تملک پلاک واقع در طرح خیابان 24 متری گندم بار

 

  1. لایحه شماره970014279-97/3/22 شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورابه شماره 971000907-97/3/22:

« شورای محترم اسلامی شهر – موضوع : در خصوص تملک قسمتی از پلاک ثبتی 1/4634 بخش 4 یزد واقع در طرح خیابان 24 متری گندم بار– احتراماً به استناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدينوسيله به استحضار مي‌رساند شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك قسمتی از  پلاك ثبتي    1/ 4634 بخش4 يزد به كد نوسازي شماره 8174-39-28-3  متعلق به آقای علی کبیری شاه آباد واقع در طرح 24 متری گندمبار اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه­اي في­مابين تنظيم كه در ازاي واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده مبلغ 544/000/000  ريال بابت غرامت ملك در طرح تعيين که پس از کسر عوارض حق تشرف به مبلغ 246/400/000 ريال جمعاً مبلغ 297/600/000 ريال بستانکاری مالک از شهرداری می باشد و از آن جا كه پلاك فاقد سند رسمي مي باشد، لذا  مقرر شد دویست میلیون ریال از مبلغ مذکور  پس از تحویل و تنظیم قولنامه و تعهد محضری به ايشان پرداخت و مابقی پس از ارائه سند شش دانگ باقیمانده که حد آن به خیابان فوق الذکر اصلاح سند شده باشد پرداخت خواهد شد. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده، خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و  اجازه فرمائيد از محل کد 15310200056 اقدام لازم معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي محمد حاجي رضايي جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. جمالی نژاد- شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

تملک پلاک  واقع در طرح تعریض گذر کوچه پیراعلم محله چهارمنار

 

 

2- لایحه شماره 970012140-97/3/9 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971000773-97/3/9:

« شورای محترم اسلامی شهر – موضوع : تملک پلاک ثبتی 1977 بخش 2 یزد واقع در طرح تعریض گذر کوچه پیراعلم محله چهارمنار – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) – احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بدين وسيله به استحضار مي­رساند شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك پلاك شماره 1977 بخش دو به كد نوسازي 6 -20 -7 - 9 متعلق به آقاي علي نماينده نجار كه در طرح مصوب تعريض گذر حد فاصل خيابان شهيد رجائي به خيابان انقلاب قرار گرفته است اقدام نمايد. نظر به اينكه غرامت ملک موصوف پس از طي مراحل قانوني توسط هيأت كارشناسي رسمي منتخب دادگستري جمعاً مبلغ 847/200/000 ريال برآوردواعلام نظر گرديده وطي اخطاريه­هاي شماره 960908790  مورخ 23/11/96  و 970900224 مورخ 97/01/18  (تصاویر پیوست) به نامبرده ابلاغ شده تا نسبت به دريافت غرامت و انتقال اسناد در طرح بنام شهرداري اقدام نمايد و پس از اتمام مهلت قانوني نامبرده از انجام توافق و انتقال خودداري نموده، لذا به استناد ماده 8 لايحه قانوني نحوه خريد و تملك اراضي و املاك مصوب بهمن 1358 ضمن ارسال تصوير برگ ارزيابي منضم به نمايي از اخطاريه هاي مذكور، خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد شهرداري از محل كد 15310200044 طبق مقررات نسبت به توديع مبلغ غرامت به صندوق ثبت در مهلت شش ماهه قانوني اعتبار كارشناسي اقدام نمايد.ضمناًآقاي  محمدحاجی رضایی جهت ارائه توضيحات بيشترمعرفي مي گردد. جمالی نژاد- شهردار یزد»

 موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.ضمناً مقرر گردید شهرداری هماهنگی های لازم با سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعمل آورد.

 

طرح پبشنهادی

 

3-طرح پیشنهادی تنی چند از اعضای شورا (آقایان : سفید، آزادی، ابوترابی، عباسی وسرکار خانم جورابی) ثبت دبیرخانه شورا بشماره 971000814-97/3/12 بشرح زیر:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، با توجه به مذاکرات و هماهنگی های انجام شده با سازمان عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی، بانک مسکن و بعضی شرکتهای مرتبط با آن، صندوق توسعه ملی و ... مقرر گردید که شرکتهای محلی با حضور افراد آن محله به ویژه افراد شاخص آنجا، ( که پول یا زمین یا منزل خود را به عنوان آورده در شرکت بیاورند) و مشارکت شهرداری، شرکتهای مرتبط با بانک مسکن، سازمان عمران و ... تشکیل و با گرفتن وام از طریق صندوق توسعه شروع به ترمیم، مرمت و بازسازی در بافت تاریخی یا فرسوده با محوریت مردم گردد.

بدینوسیله به شهردار محترم ماموریت داده می شود تا ضمن انتخاب مدیر پروژه ، ظرف مدت سه ماه حداقل در 5 محله ( علاوه بر امر بازآفرینی در محلات مشخص شده ) اجرایی گردد. امید است با اقدام فوری اشتغال، گردشگری و رونق اقتصادی افزون یابد.»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، مقرر گردید شهرداری با توجه به وظایف محوله به سازمان عمران و بازآفرینی شهری نسبت به انتخاب نماینده خود جهت تسهیل در تشکیل شرکت های محلی برای پنج محله مستعد بافت تاریخی و فرسوده جهت استفاده از تسهیلات و امکانات بازآفرینی اقدام نماید.

 

 

جلسه با ذكرصلوات درساعت  11/10  خاتمه يافت.