صورتجلسه نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

 

 

               

 

 

نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 16/30 روز شنبه مورخ 97/6/10 با حضور تمامی اعضاء تشکیل گردید :  

درابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند، فرا رسیدن سالروز میلاد سراسر باسعادت هفتمین کوکب آسمان امامت و ولایت، حضرت امام موسی کاظم (ع) را بر همگان تبریک و تهنیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست ما را جزء محبین و پیروان راستین آن امام همام و سایر امامان بزرگوار (ع)  قرار دهد.

وی در ادامه در خصوص عضویت اعضای شورابعنوان نماینده جهت حضور در مناطق، سازمان ها و کمیسیون های مربوطه شهرداری و غیره اظهار داشت با توجه به استعلام شفاهی انجام شده از اداره حقوقی شورای عالی استان ها، از اعضای شورا خواست کسانی که تمایل دارند از عضویت در حال حاضر جابه جا شوند مراتب رابه آقای وصال اعلام تا در جلسات آتی شورا موردبررسی وتصمیم گیری قرار گیرد.

سپس ایشان در خصوص نظر هیأت محترم تطبیق شهرستان بابت تفویض اختیار برای هزینه کرد ردیف های رفاه و سلامت شهرداری مطالبی را عنوان و خواستار ارائه آیین نامه کمیته رفاهی از سوی شهرداری جهت ارسال به آن هیأت جهت بررسی و هر گونه بهره برداری گردید و همچنین نامه تشکر آمیز آقای دکتر استفان شلتس سفیر محترم اتریش در خصوص سفر خود به شهر یزد و حضور در یکی از جلسات علنی شورا جهت استحضار اعضای شورا قرائت نمود.

وی در ادامه از عملکرد مسئولین محترم صدا و سیمای مرکز یزد به دلیل کسب رتبه ممتاز در جشنواره تولیدات رادیویی وتلویزیونی صدا و سیما که در شهر کرد برگزار شده بود تقدیر و تشکر نمود. و از مدیر کل محترم صدا و سیما خواست با توجه به قول مساعد داده شده از سوی ایشان در جلسه علنی شورا با حضور استاندار محترم هر چه زودتر نسبت به راه اندازی رادیو گردشگری اقدامات لازم به عمل آورند.

در ادامه جلسه هر یک از روسای کمیسیون های داخلی شورا در خصوص انتخابات هیئت رئیسه آن کمیسیون ها و همچنین بررسی لوایح شهرداری و سایر اقدامات انجام شده جهت اطلاع سایر اعضای شورا گزارش های لازم ارائه نمودند.

سپس آقای شایق ضمن عرض تبریک پیروزی ورزشکاران ایرانی در مسابقات آسیایی اندونزی و تقدیر و تشکر از شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی به دلیل برگزاری جشن ها در دهه امامت و ولایت در خصوص پی گیری های صورت گرفته بابت موضوع مدیریت یکپارچه شهری جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود.

در ادامه جلسه آقای فعالی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری در خصوص روند و چگونگی انتخاب شرکت مشاور جهت انجام پروژه نیازسنجی محلات شهر یزد و اقدامات انجام شده توسط آن شرکت با بررسی مسائل و مشکلات و بازدید از محلات و اعتبارات منظور شده جهت اجرای پروژه توضیحاتی ارائه نمود که اعضای شورا هم نقطه نظرات و دغدغه های خود را بابت انتخاب مشاور غیربومی و اقدامات صورت گرفته مطالبی را عنوان و بحث و تبادل نظر نمودند.

سپس لایحه شهرداری در خصوص واگذاری یک باب مغازه تجاری بابت قسمتی از بدهی آقای خوانین زاده واقع در خیابان دهم فروردین مطرح که با توجه به بررسی های انجام شده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و نظرات سایر اعضای شورا، موضوع مجدداً جهت بررسی بیشتر به آن کمیسیون ارجاع گردید.

در ادامه آقای شفیعی رئیس سازمان حمل و نقل بار مسافر در جلسه شورا حضور یافت و در خصوص اقدامات و پی گیری های انجام شده توسط شهرداری در رابطه با اخذ تسهیلات از بانک تجارت برای خرید 12 دستگاه اتوبوس شهری جهت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی به مبلغ هفتاد میلیارد ریال بر اساس بند یک صورتجلسه مورخ 96/7/15 این شورا مبنی بر تفویض اختیار به شهردار محترم توضیحاتی کامل و جامع ارائه که ضمن نظر مساعد اعضای محترم جهت انجام آن مهم، مقرر شد شهرداری در این زمینه اقدامات لازم بعمل آورد.

 

مصوبات

 

اجرای شبکه فاضلاب شهری

 

1-لایحه دوفوریتی شماره 970031219-9شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورابه شماره 971001995-10/6/97:

« شورای محترم اسلامی شهر– موضوع : اجرای شبکه فاضلاب شهری وتکمیل آن در شهر یزد – با سلام و صلوات بر محمدو آل محمد (ص) – احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب 1/03/75 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بازگشت به مصوبه آن شورای محترم طی بند 2 صورتجلسه شماره 81 مورخ 16/04/1397 بدینوسیله پیشنهاد می نماید شهرداری ضمن انجام مطالعات مقدماتی لازم و با جلب مشارکت پیمانکاران بخش خصوصی نسبت به اجرای ادامه شبکه فاضلاب شهری و تکمیل آن در شهر یزد اقدام و ضمن استفاده از پساب شهری در احداث و توسعه فضای سبز و سایر مصارف نافع شهری و جایگزین نمودن مصارف آب شرب و آب های ذخیره مورد استفاده فعلی در آبیاری فضای سبز، نسبت به صرفه جویی در هزینه ها بهبود شرایط زیست محیطی شهری و شهروندان اقدام نماید، لذا خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهرمطرح ودرصورت تصويب مراتب راجهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد. »

موضوع در صحن علنی شورا با حضور شهردار محترم مطرح ، با عنایت به توضیحات ایشان و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، در رابطه با لایحه فوق مقرر گردید شهرداری صرفاً با انجام مطالعات، مقدمات لازم برای اخذ مجوز از وزارت محترم نیرو جهت اجرای ادامه شبکه فاضلاب شهری و تکمیل آن  در شهر یزد اقدام و بلافاصله پس از آن جهت اجرا نسبت به تهیه لایحه جدید جهت طرح در شورا اقدام نماید.

 

اهداف و وظایف مرکز خلاقیت و فن آوری های نوین شهری

 

2-نامه  شماره 970003322-97/1/30 شهرداری  یزد ثبت  دبیرخانه   شورا به  شماره  971000149-97/2/1 :

« رئیس محترم شورای اسلامی شهر– موضوع : اهداف و وظایف مرکز خلاقیت و فن آوری نوین شهری– با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) –. احتراماً پیرو مصوبه شورای محترم اسلامی شهر درخصوص ایجاد مرکز خلاقیت و فن­آوری­های نوین شهری ، به پیوست اهداف و وظایف مرکز مذکور برای مزید استحضار ایفاد می گردد. امید است با حسن عنایت و مساعدت شورای محترم اسلامی شهر و تلاش مجموعه شهرداری و شروع به کار این مرکز، فصل نوینی از گفتمان دانش محور متکی بر خرد جمعی و مشارکت جو در شهرداری یزد پایه گذاری ومنشاء اثر و مثمر ثمر برای یزد جهانی باشد.مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد. »

مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روشها و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح زیر مورد تصمیم گیری قرار گرفت:

الف : ردیف شانزده (انجام امور مربوط به خواهر خواندگی با سایر شهرهای جهان) : حذف گردید.

ب : ردیف چهارده (نمایندگی شهرداری در ارتباط با سازمانی بین الملل) و ردیف بیست (برگزاری فن بازارها، همایش ها و کنفرانس های ملی و بین المللی در راستای تبادل اندیشه و تجربیات و گسترش اکوسیستم نوآوری در شهر یزد) مقرر گردید با همکاری سایر دستگاههای مربوطه صورت پذیرد.

ج : سایر موارد پیشنهادی مورد تصویب قرار گرفت.

 

تملک پلاک واقع در طرح بلوار پیامبر اعظم (ره)

 

3-لایحه  شماره 970027650-97/5/23  شهرداری  یزد ثبت  دبیرخانه   شورا به  شماره  971001812-97/5/23 :

« رئیس محترم شورای اسلامی شهر– موضوع : تملک پلاک ثبتی 6/8385 بخش 4 یزد واقع در طرح بلوار پیامبر اعظم(ره)– با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) –. احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا تاریخ  1396 ، بدين وسيله به استحضار مي رساند  شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك شش دانگ پلاك 6/8385  بخش 4 يزد به كد نوسازي شماره43 – 7 – 21 – 2  متعلق به خانم فاطمه گلزار شهري واقع در طرح بلوار پيامبر اعظم (ص) اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در ازاي واگذاري ( انتقال رسمی شش دانگ وتحویل ) ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 2/845/000/000 ريال بابت غرامت ملك در طرح تعيين و  مقرر شده  پس از انتقال رسمي اسناد در طرح بنام شهرداري و تحويل ملك طي اقساط ماهيانه 500/000/000  ريال در وجه ايشان پرداخت شود. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده، خواهشمند است موضوع را  در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد ساير تملكات منطقه دو (15310200024 )  اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي حاجی رضایی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود .مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد. »

مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت .

 

اجرای تبصره 3 سال 97

 

4-در خصوص اجرای «تبصره 3» ماده واحده ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح های فاضلاب و شبکه های آب شهری در سال 97، مراتب در صحن علنی شورا مطرح  با عنایت به   بررسی های    بعمل  آمده و جلسات متعدد برگزار شده  از سوی کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه وتوضیحات رئیس آن کمیسیون وپس   از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف و موافق، مقررگردید شرکت آب وفاضلاب استان به ازای مصرف هر لیتر آب مشترکین خانگی درقبوض ، ماهیانه بابت تبصره سه مبالغی به شرح جدول ذیل دریافت نماید. بدیهی است زمان اجرای این مصوبه از تاریخ 97/1/1لغایت 97/12/29 به مدت یک سال می باشد.

 

سهم تبصره 3 ماده واحده (نسبت یه مازاد) ماههای گرم

سهم تبصره 3 ماده واحده(نسبت یه مازاد) ماههای غیر گرم

بازه مصرف هر واحد

(مترمکعب در ماه )

 

معاف

معاف

5- 0

معاف

معاف

 

10- 5

 

960

1200

 

15- 10

 

1920

2400

 

20- 15

 

2800

3500

 

25- 20

 

3640

4550

 

30- 25

 

3920

4900

 

35- 30

 

4480

5600

 

40- 35

 

5600

7000

 

60- 40

 

5600

7000

 

بالا به 60

ماههای گرم شامل خرداد، تیر، مرداد و شهریور می باشد.

       
 

 

تبصره1 :«تبصره3»آب بهای غیرخانگی و حق انشعاب آب و فاصلاب همانند مصوبه قبل صورتجلسات (شماره 291 بند یک مورخ 95/4/1 و شماره 314 بند های یک و دو مورخ95/6/20 ) که طی نامه شماره 951002536 مورخ 95/7/24 به شرکت آب و فاضلاب استان یزد ابلاغ گردیده به قوت خود باقی است.

تبصره 2 : تبصره های ذیل مصوبات قبل (مصوبات مورد اشاره در تبصره یک این مصوبه) به قوت خود باقی است.

تبصره3 : مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و افراد تحت پوشش بهزیستی از پرداخت مبلغ ثابت «تبصره 3» آب بهاء معاف می باشند.

ضمناً مقررگردید شرکت آب وفاضلاب درخصوص هزینه کرد پروژه های تبصره 3 نسبت به اعلام عمومی جهت اطلاع به شهروندان محترم وهمچنین نسبت به ارائه گزارش عملکرد دراین زمینه هر دوماه یکبار به شورای اسلامی شهراقدام نماید. درضمن آقای شایق و سرکارخانم جورابی به عنوان نمایندگان این شورا جهت نظارت تعیین و معرفی شدند.

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 19/15  خاتمه يافت.