صورتجلسه نود و پنجمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه نود و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

 

 

 

               

 

                                                                                                                             

نود و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 30/16 روز شنبه مورخ 24/6/97 با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید :  

درابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)  و عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) و جمعی از یاران باوفای آن حضرت از خداوند متعال خواست توفیق بهره گیری از مکتب عاشورایی و عزاداری خالصانه و فیوضات معنوی این ماه نصیب همه ما بگرداند.

وی در ادامه از آقای پاک نژاد عضو محترم شورا به پاس سخنرانی خوب ایشان به عنوان فرزند شهید در سازمان ملل علیه خشونت و ترور تقدیر و تشکر نمود.

سپس ایشان فرارسیدن سال تحصیلی جدید را به تمامی فرهنگیان، طلاب ، دانشجویان ، دانش آموزان تبریک عرض نمود و برای یکایک آنان در جهت کسب علم و دانش آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

در ادامه جلسه و طبق سنوات گذشته آقای میرزایی مداح اهل بیت (ع) به مناسبت فرارسیدن ایام محرم و شهادت حضرت امام حسین (ع) و هفتادتن از یاران ایشان مدیحه سرایی نمود.

سپس هریک از رؤسای کمیسیون های داخلی شورا در خصوص اهم اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته از سوی کمیسیون آنها درهفته اخیر، از جمله بررسی موضوع نرم افزار شهربین در کمیسیون شهر هوشمند ، تعیین وظایف و تشکیل کمیته ها، نظرسنجی از اعضای شورا بابت سیما و منظر شهری در کمیسیون خدمات، تشکیل جلسات با حضور مدعوین جهت بررسی حسابرسی سالهای 94و 95 شهرداری و تعیین حسابرس برای سال96 در کمیسیون بودجه، بررسی پروژه پیامبر اعظم (ص)، بحث پساب، بررسی تصویب طرحهای شهرداری از جمله طرح 20 متری منشعب از بلوار نواب صفوی، طرح گذر حضرت عباس (ع)، طرح سرویس بهداشتی مسجد جامع ، طرح تابلوهای گردشگری بافت تاریخی، طراحی شهری حیاط اطلسی ، گزارش پیشرفت طرح بازآفرینی کارخانه جنوب و پارک هفتم تیر،طرح مجموعه فرهنگی کوچه علیا، طرح مسیر دوچرخه و پیاده راه مسیل در کمیسیون عمران، بحث برندینگ شهر یزد با حضور آقای گنجوی و تشکل های گردشگری در کمیسیون میراث فرهنگی و گردشگری و روابط بین الملل جهت استحضار سایر اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمودند.

در ادامه جلسه طرح پیشنهادی اعضای محترم شورا ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971001145در رابطه با تشکیل کمیته آب شورای اسلامی شهر ذیل کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران مطرح که با توجه به بررسی های انجام شده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و  پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گردید کمیسیون عمران شورا ظرف مدت دو هفته کارگروه آب را در زیر مجموعه خود با حضور مدیران ذیربط شهرستانی و کارشناسان و با هماهنگی شهرداری تشکیل و ترکیب اعضا را به شورا اعلام و شرح وظایف را جهت تصویب ارائه نمایند.

 

 

مصوبات

 

انتخاب حسابرس سال 97

 

1-پیرو بند یک صورتجلسه شماره 59 مورخ 26/12/96 این شورا و بر اساس بند 30 از ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مبنی بر نظارت بر حسن اداره امور مالی شهرداری و کلیه سازمان های تابعه جهت انتخاب حسابرس برای سال مالی 97، مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیته حسابرسی و کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، با توجه به بررسی عملکرد حسابرس منتخب سال 96، برای انجام عملیات حسابرسی شهرداری و تمامی سازمان های وابسته برای سال 97 نیز موسسه حسابرسی ارقام نگر آریا تعیین و انتخاب گردید. ضمناً مبلغ قرارداد مورد نظر برابر اعلام قبلی به مبلغ یک میلیارد و ششصد میلیون ریال (1.600.000.000 ریال) می باشد.

 

پارکینگ عمومی در محله سر دوراه

 

2-لایحه  شماره 9700027450-23/5/97 شهرداری  یزدثبت  دبیرخانه   شورا به  شماره  971001796-23/5/97:

« رئیس محترم شورای اسلامی شهر– موضوع : پارکینگ عمومی در محله سردوراه– با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) –. احتراماً باستناد ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بدینوسیله به پیوست پیشنهاد شماره 970906363-17/5/97 منظقه بافت تاریخی مبنی بر تبدیل موقت یک قطعه زمین بلااستقاده در محله سردوراه به پارکینگ عمومی به استناد ماده 110 قانون شهرداری ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقای سید محمود کشفی پور به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد.مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد. »

مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت و مقرر گردید شهرداری بصورت همزمان نسبت به تملک آن برابر ضوابط و مقررات اقدام نماید.

 

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 20  خاتمه يافت.