صورتجلسه نود و ششمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده)


 صورتجلسه  نود و ششمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده)                

 

 

 

 

 

 

 نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 18/30  روز شنبه مورخ 97/6/31 با حضور تمامی اعضاء تشکیل گردید :  

درابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند و با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به آقای موسوی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر درمجلس شورای اسلامی ، آقای صادقیان معاون محترم امور عمرانی استانداری و آقای شاکری شمسی مدیرکل محترم دفتر شهری و امور شوراها، از مردم ولایتمدار ایران به خصوص همشهریان یزدی به پاس برگزاری و حضور در مراسم عزاداری حضرت ابا عبدا... حسین ( ع) و جمعی از یاران باوفای ایشان تقدیر و تشکر نمود و پیشنهاد نمود کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورا بخاطر پخش و پوشش دادن مراسم های عزاداری به صورت زنده از شبکه تابان و منعکس نمودن عزاداری هیئت های مذهبی توسط صدا و سیما و همچنین آن دسته از محلات و هیئت هایی که از لحاظ شعر، مداحی، سینه زنی با شور و اشتیاق در این عزاداریها نقش مؤثروچشم گیری داشتند،ضمن برنامه ریزی های لازم طی مراسمی ازآنان تجلیل به عمل آورد.

وی در ادامه به شهادت رسیدن تعدادی از هموطنان بیگناه در حادثه تروریستی شهر اهواز به دست منافقین کوردل و همچنین ابراز تأسف حادثه ناگوار ربوده شدن دختر یکی از خانواده های متدین یزدی و کشته شدن ایشان را به خانواده های داغدارآن عزیزان تسلیت عرض نمود و از خداوند متعال برای یکایک بازماندگان صبری عظیم و اجری جزیل مسئلت نمود.

سپس ایشان با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای بزرگوار و رشادتهای جانبازان و آزادگان اظهار داشت بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در هیئت رئیسه مقرر گردید به همین منظور از آقای جمیری فرمانده محترم سپاه الغدیر استان به همراه جمعی از خانواده محترم شهداء و ایثارگران در جلسه علنی شورا روز چهارشنبه مورخ 97/7/4 دعوت و تجلیل  به عمل آید.

وی در ادامه فرارسیدن سال تحصیلی جدید را به تمامی طلاب،دانشجویان ، دانش آموزان و تمامی فرهنگیان تبریک عرض نمود و برای یکایک آن عزیران در عرصه علم و دانش، آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

سپس آقای پاک نژاد درسخنان پیش از دستور با عرض تسلیت  به شهادت رسیدن تعدادی از هموطنان در حادثه تروریستی اهواز و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، از شهرداری خواست پیگیری های لازم درخصوص مشکلات ساکنین محترم شهرک طوبی به خصوص جهت آسفالت و اصلاح هندسی معابر و همچنین اعتراض اهالی محترم شهرک دانشگاه بابت جانمایی نامناسب جهت نصب دکل آنتن مخابراتی به عمل آورد . سپس ایشان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزشمند آقای دکتر جمالی نژاد شهردار محترم ، مخالفت خود را به دلیل تعهدات داده شده به مردم با استعفای ایشان اعلام نمود.

وی در ادامه گزارشی از سفر خود به ژنو و حضور در مقر سازمان ملل در روز جهانی حقوق بشر تحت عنوان شهدای ترور و سخنرانی های ایراد شده از سوی خودشان را درباره پناهندگی و تروریسم جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

در ادامه جلسه هر یک از روسای کمیسیون های داخلی شورا در خصوص عملکرد آن کمیسیون ها در هفته اخیر بابت جلسات برگزار شده  با حضور مسئولین مربوطه و بررسی موضوعات ایجاد مرکز پژوهش های شورای شهر ، ایجاد دفتر یونسکو در شهرداری، پی گیری مصوبات شورا، دعوت از مسئولین شرکت مکفا بابت سرمایه گذاری و مشارکت در کمیسیون شهرهوشمند ، بررسی گزارش حسابرسی شهرداری در سال 95 و اساسنامه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری در کمیسیون بودجه، پی گیری موضوع پساب در کمیسیون عمران و نامگذاری معابر در کمیسیون فرهنگی توضیحاتی ارائه نمودند.

سپس آقای شایق با عرض تسلیت حادثه تروریستی در اهواز، ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین بخاطر گرامیداشت هر چه بهتر هفته دفاع مقدس از آنان خواست برنامه ریزی های لازم جهت انتخاب مکان مناسب بدون مسدود نمودن مسیر مردم جهت رضایت آنان برای برگزاری مراسم رژه ، داشته باشند.

در ادامه سرکار خانم جورابی ضمن تقدیر و تشکر از حضور آقای قاضی هاشمی وزیر محترم بهداشت در شهر یزد، از جلسه برگزار شده در دانشکده پژوهشی باقرالعلوم صفائیه و مطرح شدن مسائل بهداشتی و درمانی یزد جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود.

سپس آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد واشکذردرمجلس شورای اسلامی درخصوص هماهنگی های انجام شده با وزیر محترم ارتباطات جهت راه اندازی شهر هوشمند یزد و نیز موضوع پساب و همچنین لایحه دوفوریتی شهرداری بابت مساعدت در خصوص باشگاه فرهنگی ورزشی یزد مطالبی را عنوان نمود که سایر اعضای شورا در خصوص کمک به ورزش نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح نمودند که در نهایت مقرر گردید موضوع به کمیسیون های بودجه و فرهنگی ورزشی جهت بررسی و ارائه نتیجه به صحن ارجاع گردد و همچنین لایحه دوفوریتی شهرداری بابت تملک پلاک متعلق به آقای کاظم رضی واقع در طرح تقاطع خلیج فارس مطرح که پس از تبادل نظر با قید یک فوریت به کمیسیون بودجه جهت بررسی ارجاع گردید.

در ادامه جلسه ریاست محترم شورا متن استعفای آقای دکتر جمالی نژاد از سمت شهردار یزد جهت استحضار اعضای شورا قرائت که مقرر گردید این موضوع درجلسات آتی شورا مورد بررسی وتصمیم گیری نهایی قرار گیرد و همچنین مقرر گردید شهردار محترم گزارش مالی و اجرایی از عملکرد یکساله خود را تهیه و به شورا ارائه نماید.

 

مصوبات

 

سرویس دهی رایگان در اول مهرماه

 

1-نامه شماره 970035505-97/6/31 شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورابه شماره 971002230-97/6/31 :

« شورای محترم اسلامی شهر– موضوع : سرویس دهی رایگان در اول مهرماه – با سلام و صلوات بر محمدو آل محمد (ص) – احتراماً با عنایت به اینکه هر ساله همزمان با شروع سال تحصیلی (اول مهرماه از ساعت 6 الی10 صبح)ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی درمحدوده شهر یزد به صورت رایگان به دانش آموزان و دانشجویان سرویس دهی نماید، لذا خواهشمند است جهت اقدام مشابه برای سال جاری موضوع را در شورای محترم مطرح و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گردید شهرداری همانند سال گذشته اقدام نماید.

 

مساعدت به باشگاه فرهنگی ورزشی گلسا پوش

 

2-لایحه  شماره 970022767-97/5/1 شهرداری  یزدثبت  دبیرخانه   شورا به  شماره  971001499-97/5/2:

« رئیس محترم شورای اسلامی شهر– موضوع : مساعدت – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) –احتراماً باستناد ماده 80 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بدینوسیله عطف به نامه شماره 971000441-22/2/97 به پیوست درخواست شماره 001-01-97 مورخ 97/1/23 باشگاه فرهنگی ورزشی گلساپوش یزد در خصوص مساعدت جهت برگزاری دومین دوره مسابقات یوروآسیا ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت موافقت اجازه فرمایید نسبت به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال (1.000.000.000 ریال) از محل ردیف 151241702 از بودجه سال 97 اقدامات لازم معمول گردد. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد. »

مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه  و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پیشنهاد فوق مشروط بر پرداخت سهم استانداری برابر صورتجلسه 96/12/15 به مبلغ یک میلیارد ریال (000/000/000/1 ریال ) پس از ارائه اسناد و مدارک مثبته و نظارت شهرداری مورد تصویب قرار گرفت .

 

احداث مهمانشهر جهت اسکان اتباع بیگانه

 

3- پیروبندیک صورتجلسه شماره84 مورخ 97/4/30 این شورا طرح پیشنهادی تنی چند ازاعضای شورابه شرح ذیل :

« ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد- با توجه به پراکندگی سکونت تعداد قابل توجهی از اتباع بیگانه در سطح شهر یزد که موجب بروز مشکلاتی برای مدیران و شهروندان گردیده و همچنین نتایج مذاکرات جلسات مشترک اعضای شورا و مدیران مرتبط شهر و استان و نیز توصیه شورای شهرستان یزد مبنی بر ایجاد مهمانشهرهای مختلف جهت اسکان اتباع بیگانه در اطراف شهر یزد، لذا پیشنهاد می گردد شهرداری یزد مکلف گردد با همکاری نهادها، سازمان ها و ادارات مربوطه طی چهار ماه از تاریخ تصویب این طرح مکان های مناسب جهت ایجاد مهمانشهرهای فوق را احصاء و به شورای اسلامی شهر یزد معرفی نمایند.»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به جلسات برگزار شده با حضور مسئولین مربوطه و بررسی های بعمل آمده و نیز با توجه به توجیه طرح و مستندات قانونی ارائه شده از سوی ریاست شورا و توضیحات ایشان، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، متن ذیل مورد تصویب قرار گرفت و مقرر گردیدبه دستگاه های مربوطه جهت هر گونه همکاری اعلام گردد:

«شورای اسلامی شهر یزد تأکید می نماید کلیه مسئولین ذیربط همه قوانین مرتبط با ساماندهی اتباع بیگانه به ویژه عدم حضور افراد غیرمجاز، عدم اشتغال افراد فاقد کارت اشتغال و ... و برخورد با متخلفان امور فوق را ، در برنامه کاری خود قرارداده و مقدمات اسکان آنها را در چند میهمانشهربا جمعیت محدود حداکثر 5000 نفر با مسئولیت فرماندار محترم یزد و همکاری تمامی دستگاه های مرتبط و با اولویت جابجایی از بافت تاریخی و مرکزی یزد فراهم نموده و گزارش اقدامات اولیه را ظرف مدت سه ماه به شورا ارائه نمایند.

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 21/40  خاتمه يافت.