صورتجلسه نودوهشتمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه نودوهشتمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد    

 

 

 

 

 

          

نودوهشتمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 12/30 روز چهارشنبه مورخ 97/7/4 با حضور تمامی اعضاء تشکیل گردید :  

درابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر و رشادتها و دلاورمردیهای غیور مردم ایران در هشت سال جنگ تحمیلی ، حمله تروریستی شهر اهواز که منجر به شهادت رسیدن تعدادی از هموطنان بی گناه در آن حادثه ناگوار گردید را به خانواده های محترم داغدار آن شهدای بزرگوار و ملت شهید پرور ایران تسلیت عرض نمود.

 

مصوبات

 

استعفای آقای دکتر جمالی نژاد  شهردار محترم یزد

 

1- متن استعفای آقای دکتر جمالی نژاد شهردار محترم یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971002240-97/6/31 به شرح زیر:

هوالمحبوب

« چه سخت است لحظه های دلتنگی به هنگام گسستن از مهربانان خردورزی که از بن جان و ژرفای وجود دوستشان داری و مهرشان آنچنان بر دل نشسته که هرگز بیرون نرود و از لوح خاطر زدوده نخواهد شد.

من یزد را خاستگاه خورشید عالم تاب تمدن و فرهنگ ایران زمین، جلوه گاه خیال انگیز و شگفت آور هنر سحرآمیز معماری از دیرباز تاریخ بشریت تاکنون، مهد خلاقیت و آفرینش و نیز زادبوم مردمان پاک سرشت، دانشور، مهربان، باورمند به دین و میهن، سختکوش و هوشمندی یافتم که طی قرون متمادی با همت والا و درایت تاریخی خویش، این اسطوره شهر را واسطه ی عقد بلاد تاریخی جهان ساخته، اسباب مانایی و پایداری تمدن باشکوه این دیار را دردرازنای تاریخ فراهم آورده و سرسختانه از میراث ثمین و زوال ناپذیر تاریخی آن صیانت نموده اند.

روزی فراخواهد رسید که ذخایر و سرمایه های زیرزمینی رو به نقصان خواهد نهاد، لیک ثروت های ملی و جهانی این خطه یعنی میراث تاریخی و معماری آن پایدار خواهد ماند، و هیچ گاه در گذرگاه پر فراز و نشیب تاریخ، غبار فراموشی بر آن نخواهد نشست و به همین روی، میراث گرانبها و گنجینه های نهفته این کهن شهر بلندآوازه ای که در صدر شهرهای تاریخی جهان خوش می درخشد، پایگاه اصلی توسعه صنعت توریسم و کانون بزرگ تولید سرمایه های ملی برگرفته از اقتصاد گردشگری خواهد شد.

جناب آقای مهندس سفید، رئیس محترم شورای اسلامی شهر یزد

اعضای معزز و فرهیخته شورا

اینک قریب به یک سال از آن زمان که حقیر را به عنوان شهردار برگزیدید و این توفیق بزرگ را نصیبم ساختید، سپری شده است.

در این مدت کوتاه، بسی مباهی و خرسند بوده ام که به پشتوانه معاضدت ها، همکاری های صمیمانه و بزرگ‌منشانه، هم اندیشی های ثمربخش و رهنمودهای داهیانه‌تان در مسیر توسعه پایدار و متوازن شهر یزد با رویکردی دانش‌محور و فرانگر که جانمایه و سمت وسوی آن صیانت از میراث تاریخی و ایجاد پیوند ساختاری و انسجام معنایی بین عناصر شهری بر پایه حفظ هویت تاریخی بود، گام نهادم و در حد بضاعت اندکم  برای تحقق اهداف کوشیدم.

هرچند خدماتم در پیشگاه مردم دوست داشتنی، فهیم و قدرشناس یزد اندک و در برابر عظمت روح، مناعت‌طبع و مهرورزی های فراموش ناشدنی آنان ناچیز بوده است، هماره بر این باور بودم که خدمتگزاری به چنین مردمان هوشمندی که در پرتو تدبیر، ژرف بینی و همت والای نیاکانشان، شهری بدین‌سان زیبا، باشکوه و نظام مند در دل کویر خلق نموده اند، افتخاری بزرگ است که نصیب هرکس نخواهد شد.

چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست                       که خدمتی به سزا  برنیامد از دستم

لیک، هم اکنون براساس تصمیمات متخذه مسئولان امر ، وظیفه خطیر دیگری در راه خدمت به این آب و خاک به حقیر محول شده است که به مقتضای وظیفه شناسی و حکم عدل و عقل، راه گریزی جز تسلیم در برابر آن نمی بینم و چه سخت است دل کندن از این شهر باصفا و مردم با وفا.

بنابراین به موجب این دلنوشته و مکتوب رسمی، ضمن قدردانی صمیمانه از همکاری های تنگاتنگ و مؤثری که در راه اعتلای روزافزون اسطوره شهر یزد و توسعه خدمات زیربنایی برای شهروندان گرامی، مهربان و فرهنگ مدار این جهان شهر مبذول فرمودید، استعفای خود را از سمت شهردار اعلام داشته، رجای واثق و امید صادق دارم که مورد قبول و موافقت اعضای ارجمند آن شورا قرار گیرد.خرد یار و ایزد نگهدار مردمان همیشه مهربان یزد باد. باتقدیم احترام- مهدی جمالی نژاد.»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح ضمن تقدیر و تشکر از آقای دکتر جمالی نژاد به پاس زحمات و خدمات ارزشمند ایشان در طول دوره مسئولیت خود تحت عنوان شهرداریزد، استفعای نامبرده با هفت رأی موافق و چهاررأی مخالف، مورد تصویب قرار گرفت . ضمناً آقای سید علی مشتاقیون با یازده رأی موافق به عنوان سرپرست شهرداری تعیین گردید.

 

خرید مینی بوس دو درب

 

2-لایحه  دوفوریتی شماره970036654-97/7/4 شهرداری  یزد ثبت  دبیرخانه   شورا به  شماره 2321 97100-97/7/4:

«رئیس محترم شورای اسلامی شهر– موضوع : خرید مینی بوس– با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) - احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 1396 ، بدين وسيله به پیوست درخواست شماره 970036415-97/7/3 سازمان حمل و نقل بار و مسافر درخصوص خرید مینی بوس دو درب به تعداد حداقل 15 و حداکثر 40 دستگاه طبق تفاهم نامه و پیش فاکتور ارائه شده به مبلغ هر دستگاه معادل 2/515/732/000 ریال تقدیم می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و درصورت تصویب نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرماید . سقف اعتبار پیش بینی شده در بودجه سال جاری در حال حاضر 15/000/000/000 ریال ( ردیف 15330900004) می باشد. ضمناً به استحضار می رساند آقای محمدرضا شفیعی به عنوان نماینده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود . مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد. »

مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق پیشنهاد فوق صرفاً با خرید بیست دستگاه مینی بوس دو درب با پرداخت مانده اعتبار آن از ردیفBRT  و همچنین اختصاص حداقل دو دستگاه جهت معلولین ، مورد تصویب قرار گرفت .

 

 

 نامگذاری معابر

 

3-  بر اساس بند 24 ماده 80 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشوردرخصوص نامگذاری کوچه به نام شهیدروح ا... مهرابی واقعدر بلوار نواب صفوی فرعی، خیابان دانش پایه ، مراتب در صحن علنی شورا مطرح و با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیته نامگذاری و همچنین کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورا و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، نامگذاری فوق مورد تصویب قرار گرفت. 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 14/30  خاتمه يافت.