صورتجلسه سی امین جلسه كميسيون شهر هوشمند


صورتجلسه سی امین جلسه كميسيون شهر هوشمند و بهبود روشها

 

 

 

 

 

 

سی امین جلسه كميسيون شهر هوشمند و بهبود روشها شورای اسلامی شهر یزد با تلاوت كلام ا... مجيد و با حضور اعضاي كميسيون و میهمانان جلسه آقایان بهمن نامورمطلق معاون کمیسیون ملی یونسکو،دکتر جهانگرد و مهندس زینی مشاوران کمیسیون، محمدصادق وصال مسئول دبیرخانه شورا، فعالی معاونت برنامه ریزی و نیروی انسانی، جعفر امین مقدم مدیر مرکز خلاقیت نوآوری فناوری نوین شهر، محمد صفدرپور رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز، مدیرعامل شرکت تکنولوژی های مجازی پشتیبان، مدیرعامل گروه تبلیغاتی رایمند و مهدی فلاح نماینده رئیس سازمان فاوا، در روز یکشنبه مورخ97/6/25 ساعت 12.45 بادستوركار ادامه گزارش آقای وصال در خصوص پیگیری مصوبات و پرزنت شرکت  تکنولوژی های مجازی پشتیبان در خصوص فیلم سه بعدی بر دیوارها و آبنماهای سطح شهر تشكيل گرديد.

درابتداي جلسه، آقای حمیدرضاقمی رئیس کمیسیون شهر هوشمندوبهبودروشها به حاضرین خیرمقدم عرض نموده و بر هوشمندسازی پیگیری مصوبات شورا تاکیدنمود.

سپس آقای وصال مسئول دبیرخانه شورای اسلامی شهر یزد گزارشی از مصوبات زمان دار شورا و اقداماتی که شهرداری نسبت به آنها اعمال نموده است، ارائه نمود.

در ادامه؛ آقای قمی گزارش کاملی از مصوبات شورا در خصوص هوشمندسازی شهر و همچنین چگونگی تاسیس کانون تفکر شهر هوشمند ارائه واظهارداشت: با توجه به اینکه یزد ضریب شهری آن بالا می باشد، رویکرد براساس خدمات هوشمندسازی اثربخشی و استفاده از ظرفیت های بومی بوده است.

آقای امین مقدم با اشاره به ثبت بافت تاریخی یزد در یونسکو خبرداد: یونسکو برای اولین بار قبول نموده تا دفتری در استان یزد دایر نماید.

وی تصریح کرد: یونسکو می تواند در بحث های network ، بحران آب ، انرژی نو، الگوی مصرف و غیره نقش بسزایی داشته باشد.

آقای دکتر بهمن نامورمطلق معاون کمیسیون ملی یونسکو از فعالیتهای صورت گرفته در حیطه شهر هوشمند ابراز خوشنودی و بر تغییر تفکر فرهنگ غلط در شهر تاکید نمود و آمادگی همکاری یونسکو در جهت هوشمندسازی شهر را اعلام کرد.

وی گفت: هوشمند به معنای هوش مصنوعی است درصورتی که محور اصلی هوش انسانی است و تا فرهنگ آن آماده نشود بلای جان انسان می شود باید انسان و فرهنگهای درست را در شهر تقویت نمود.

وی افزود: شهر یزد مدل خود را نیاز دارد تا براساس آن عمل نماید مدلها باید دستکاری و شکل داده شود و بعد در شهر مورد استفاده قرار گیرد. می توانیم ارتباط بین شمابا دیگر کشورها باشیم.

موضوع پیگیری مصوبات شورا و اجرای فیلم سه بعدی بر دیوارها و آبنماهای سطح شهر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. پس از بحث وتبادل نظرو استماع نظرات مخالف و موافق اعضای کمیسیون و میهمانان حاضر در جلسه موارد ذیل مورد موافقت قرار گرفت.

 

مصوبات:

  1. مقرر گردید گزارش پیگیری مصوبات زمان دار شورا جهت استحضار در اختیار کلیه اعضای شورا قرار گیرد.
  2. در خصوص اجرای فیلم سه بعدی بر دیوارها مقرر گردید براساس ضوابط قانونی طرح آن به صورت کامل به مدت یکماه تهیه و به شورا جهت بررسی و اجرا به صورت پایلوت بر یکی از دیوارهای تاریخی شهر صورت گیرد.

 

جلسه در ساعت14.40 با ذكر صلوات به پايان رسيد.