صورتجلسه دویست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


 

 

 

 

 

صورتجلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

 

 

تاریخ جلسه : روز شنبه مورخ 98/10/14 از ساعت 18   تا 21

شماره جلسه :   207

نوع جلسه : عادی

مکان جلسه : صحن علنی

 

 

اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا (اجرای ماده 16 قانون شوراها):

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

امضاء

ورود

خروج

ردیف

نام و نام خانوادگی

امضاء

ورود

خروج

1

سید حسین آزادی

 

18

21

6

محسن عباسی

 

18

21

2

محسن ابوترابی

 

18

21

7

حمیدرضا قمی

 

18

21

3

الهه جورابی

 

18

21

8

ونوس عامری

 

18

21

4

غلامعلی سفید

 

18

21

9

مهدی کاشفی زاده

 

18

19

5

مرتضی شایق

 

18

21

 

سپنتا نیکنام

 

18

21

 

 

اعضای غایب در جلسه :

 

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

علت غیبت

1

سید محمد علی پاک نژاد

رئیس کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی

         مرخصی

 

 

 

خلاصه مطالب مطروحه توسط رئیس شورا : نطق ها و مذاکرات

 

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به محضر مقدس امام زمان(عج)، مقام عظمای رهبری، خانواده آن شهید بزرگوار و ملت قهرمان و شهیدپرور ایران تسلیت عرض نمود و از خداوند متعال ضمن آرزوی علّو درجات برای تمامی شهدای والامقام خواستار فراهم نمودن اسباب انتقام خون تمامی شهیدان به ویژه ایشان گردید . وی در ادامه با اشاره به ابعاد شخصیتی، دینی، مذهبی و مجاهدت ها و رشادت های آن شهید گرانقدر در دفاع و پاسداری از امت اسلامی و حضور در جبهه ها، از اقدام خوب مقام معظم رهبری در جهت تعیین سردار قاآنی به عنوان جانشین  تقدیر و تشکر و برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

سپس آقای کاشفی زاده در سخنان پیش از دستور ، ضمن عرض تسلیت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان، در خصوص بازدید انجام شده در معیت آقای عزیزی شهردار محترم از بیمارستان گودرز به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری(س) و عرض تبریک به تمامی پرستاران آن مجموعه، از شهرداری خواست با توجه به توضیحات ریاست آن بیمارستان مبنی بر اینکه هنگام شستشوی دستگاههای دیالیز موجود به دلیل حجم بالا، مقدار قابل توجهی آب به هدر می رود، اقدامات لازم در جهت استفاده از آبهای اضافی برای فضای سبز و آبیاری درختان بعمل آورند.

در ادامه سرکار خانم جورابی در سخنان پیش از دستور، با عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در خصوص نظارت و کنترل دائمی سازمان آتش نشانی برکارگاههای شارژ کپسول و همچنین دخالت در ساخت و سازها به ویژه مراکز مهم که در هیأت مدیره آن سازمان نیز به تصویب رسیده جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود. سپس ایشان از شهرداری خواست در جهت احداث پارک دوچرخه‌ها در محل مجتمع تولیدی سابق جنب پل شهیدان تقوی که در بودجه سال جاری مبلغی را در جهت طراحی آن مجموعه منظور گردیده اقدامات لازم به عمل آورند.

سپس آقای عزیزی شهردار محترم ضمن عرض تسلیت شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی در خصوص اقدامات انجام شده از سوی شهرداری بابت تدوین و تنظیم بودجه سال 99 با حضور معاونین، مدیران مناطق، روسای تمامی سازمان های وابسته و مسئولین مالی و همچنین آماده سازی شهر جهت ایام نوروز، توضیحاتی ارائه و از اعضای شورا خواست چنانچه نقطه نظر و پیشنهادهایی در رابطه با بودجه سال 99 دارند اعلام تا منظور گردد. وی در ادامه ضمن دعوت اعضای شورا جهت حضور در یکصدو پنجمین مجمع مشورتی شهرداران کلان شهرها و مراکز استان ها که قرار است در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در هتل مشیرالممالک به میزبانی شهرداری یزد برگزار می شود شرکت نماینده وی در خصوص مسائل و مشکلات شهرداری ها به ویژه درآمدهای پایدار و اقدامات انجام شده در این زمینه تا کنون که قرار است در مجمع مشورتی مطرح و مورد بررسی قرار گیرد، چنانچه نقطه نظر و پیشنهادهایی دارند ارائه تا در آن مجمع مطرح شود.

در ادامه با توجه به حضور آقای خبیری رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری در جلسه، ایشان در خصوص فعالیت‌و اقدامات صورت گرفته از سوی آن سازمان از جمله عملیات آتش باری معدن سنگ لاشه آهکی، زیرسازی، جدول گذاری، آسفالت، درزگیری آسفالت در تمامی مناطق شهرداری، احداث پارک زیتون، اکوپارک، تکمیل و اصلاح هندسی میدان شهدای محراب و تکمیل دسترسی پل دانه سا، احداث میدان ورودی جنوبی شهر یزد روبروی محمدآباد، طرح مسیل شهر یزد (رودخانه مرکزی شهر)، ساماندهی خیابان استاد چیتی، تقاطع غیرهمسطح یاسمن (کوچه 63 بلوار آزادگان)، ساماندهی خیابان حضرت ابوالفضل(ع) جنب پل آرمان، احداث پردیس فرهنگی بافت تاریخی (خانه چارسوقی ها)، مرمت خانه وزیری، ساخت و احداث مجتمع ورزشی در فلکه دوم آزادشهر، تصدی مسئولیت دفتر تسهیل گری و بازآفرینی فضاهای شهری در بافت فرسوده، احداث سیل بند شهر یزد (قطعه چهار)، اقدامات عمرانی در پارک کوهستان، تکمیل و نوسازی سالن ورزشی شهیدعاقلی نژاد و ... توضیحات جامع و کاملی جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود. که در ادامه اعضای شورا ضمن عرض تسلیت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تقدیر و تشکر از اقدامات خوب انجام شده از سوی آن سازمان، دیدگاهها و پیشنهادهای خود را در خصوص ضرورت روکش آسفالت در بلوار 22 بهمن و میدان شهدا تا خلدبرین، تسریع در انجام امور عمرانی و نصب روزشمار در تمامی پروژه های شهری جهت آگاهی شهروندان محترم، ضرورت پی گیری جهت تکمیل خیابان استاد چیتی و همچنین خیابان هجرت به دلیل زیرسازی صورت گرفته ، روند خوب و پیشرفت کار عمرانی بر اساس بودجه منظور شده در سال 98، تغییر رویکرد در عملکرد شهرداری به ویژه احیای مسیل شهر و آسفالت بازیافتی و پساب و ضرورت توجه ویژه به سایر پروژه های نیمه تمام و تکمیل آن، مطالبی را عنوان و بحث و تبادل نظر نمودند.

سپس لایحه ارسالی از سوی شهرداری در خصوص پروژه مجتمع افشار ثبت دبیرخانه شورا به شماره 981003948-23/9/98 مطرح که با عنایت به بررسی های بعمل آمده قبلی از سوی کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پیشنهادهای سایر اعضای شورا، بحث و تبادل نظر گردید.

 

 

 

ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

1

طرح پیشنهادی دوفوریتی توسط تمامی اعضای شورا

 -

-

-

خلاصه مفید مذاکرات :  گرامیداشت مجاهدت ها ، رشادت ها و دلاورمردی ها ایشان، خدمات ارزشمند و به یاد ماندنی آن شهید والامقام در دفاع از اسلام، میهن عزیز، کشورهای اسلامی، پاسداشت یاد و خاطره ایشان

 

 

  1. طرح پیشنهادی دوفوریتی اعضای محترم شورا (آقایان : سفید، آزادی، ابوترابی، پاک نژاد، شایق،کاشفی زاده، قمی، عباسی ، نیکنام و سرکار خانم ها عامری و جورابی) ثبت دبیرخانه شورا به شماره 98/10/14-981004423:

دلایل دوفوریتی طرح پیشنهادی:

  1. به شهادت رسیدن ایشان در روزهای اخیر
  2. درخواست عده ای از مسئولین، مردم، خانواده شهدا و ایثارگران، اعضای شورای اسلامی و نقش ارزنده ایشان در حفظ ارزشهای کشور اسلامی

«ریاست محترم شوراي اسلامي شهر یزد – سلام علیکم-  احتراماً ضمن عرض تسلیت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی محضر آقا امام زمان(عج)، مقام عظمای رهبری، خانوان آن شهید بزرگوار و تمامی ملت شهیدپرور ایران، به پاس زحمات و خدمات ارزشمند و به یادماندهی آن شهید والامقام برای پاسداری از دین مبین اسلام ، نظام مقدس و میهن عزیز اسلامی، اینجانبان امضا کنندگان ذیل پیشنهاد می نمایند: در جهت گرامیداشت یاد و خاطره آن شهید گرانقدر، میدان جدیدالاحداث واقع در ورودی شهر یزد، مسیر یزد- کرمان، روبروی محمدآباد به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامگذاری گردد. ضمناً تأکید می گردد شهرداری ظرف مدت 3 ماه نسبت به ساخت و نصب تندیس یا المان آن شهید بزرگوار در آن میدان اقدام نماید.»

موضوع  درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی به عمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات و رأی گیری بعمل آمده بصورت علنی، طرح پیشنهادی فوق مورد تصویب قرار گرفت.

(از مجموع 10 رأی: 10 موافق )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

2

مصوبه کمیسیون ماده 14 درخصوص واگذاری تابلوهاي تبليغاتي به رسم اجاره به کانون تبلیغاتی رای مند

کمیسیون های مشترک بودجه و فرهنگی ، اجتماعی ورزشی : موضوع در جلسه مطرح و مورد موافقت قرار گرفت .

106

98/10/9

خلاصه مفید مذاکرات :  تحقق درآمد شهرداری، نداشتن هیچ متقاضی علیرغم نشست برگزار شده سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی با کانون های تبلیغاتی، درخواست شرکت رای مند، توجه و دقت بیشتر شهرداری در جهت اطلاع رسانی و برگزار فراخوان، دلیل عدم استفاده چندین ماهه برای تبلیغات.

 

 

2. لایحه شماره 98/10/5-980051938 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 98/10/5-981004196:

« ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد- موضوع : ارسال مصوبه کمیسیون ماده 14 در خصوص واگذاری تابلوهاي تبليغاتي به رسم اجاره به کانون تبلیغاتی رای‌مند - با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 بدین وسیله به پیوست صورتجلسه مصوبه کمیسیون ماده 14 شهرداری به شماره 980051184 مورخ 98/10/02 درخصوص واگذاري تابلوهاي تبليغاتي به رسم اجاره به شرح مندرج در گزارش توجیهی (تصاویر پیوست) به کانون تبلیغاتی رای مند تقدیم و پیشنهاد می نماید اجازه فرمایید نسبت به تامین اعتبار و پرداخت از محل ردیف شماره 1554130101551 (درآمد حاصل از تابلوهای تبلیغاتی) به مبلغ 10.996.200.000 ریال اقدام لازم معمول گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي ملازینلی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون مشترک بودجه و فرهنگی، اجتماعی ورزشی با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون ها و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، پیشنهاد فوق با عنایت به فرم دلایل واگذاری پروژه (پیوست) مورد تصویب قرار گرفت.

(از مجموع 9 رأی :  6موافق – 3مخالف)

 

 

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

3

مصوبه کمیسیون ماده 14 درخصوص واگذاری امورات انتظامی اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری یزد

 

در جلسه مشترک كميسيونهاي خدمات،محیط زیست شهری و بودجه با حضور معاونت خدمات شهري و مدعوين مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر واستماع نظرات ، لايحه فوق مورد تصويب قرارگرفت. ضمناً مقررگرديد قسمت ادله توسط شهرداری تكميل گردد.

106

98/10/12

خلاصه مفید مذاکرات :  ذکر دلائل عدم برگزاری فراخوان، ضرورت همکاری از سوی نیروی انتظامی جهت برخورد قانونی با متخلفین، تذکر و اخطار کتبی به متخلفین و بعد برخورد قانونی.

 

 

 

  1.  نامه شماره 98/10/5-980052010 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 98/10/5-981004214 :

« ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد- موضوع : ارسال مصوبه کمیسیون ماده 14 در خصوص واگذاری امورات انتظامی اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری یزد  با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً، به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 بدین وسیله به پیوست صورتجلسه مصوبه کمیسیون ماده 14 شهرداری به شماره 980049436 مورخ 98/09/25 درخصوص واگذاری امور انتظامی اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری یزد به بنیاد تعاون ناجا تقدیم و پیشنهاد می نماید اجازه فرمایید نسبت به تامین اعتبار و پرداخت از محل ردیف شماره 1512205011 (واگذاری خدمات شهری) به مبلغ 1.826.700.000 ریال اقدام لازم معمول گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي صالحیان به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون مشترک بودجه و خدمات محیط زیست شهری با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون ها و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 (از مجموع 9 رأی :  8موافق – 1 مخالف)

 

 

 

 

 

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

4

مصوبه کمیسیون ماده 14 درخصوص زنده گیری ، جمع آوری و کنترل سگ های بلاصاحب سطح شهر یزد

خدمات و محیط زیست شهری: موضوع با حضور معاونت خدمات شهري و سایر مدعوين مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر واستماع نظرات ، لايحه پیشنهادی مورد تصويب قرارگرفت.

109

98/10/12

خلاصه مفید مذاکرات :  ضرورت انجام این کار توسط شهرداری جهت جلوگیری از خطرات احتمالی جانی و بیماری شهروندان، زنده گیری و جلوگیری از اتلاف با توجه به بعد اجتماعی آن و نارضایتی شهروندان بدلیل وجود سگ های ولگرد. اقدام فوری شهرداری در این زمینه

 

 

 

  1.  نامه شماره 98/10/11-980053632 شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورا به شماره 98/10/11-981004383:

« ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد- موضوع : ارسال مصوبه کمیسیون ماده 14 در خصوص زنده گیری ، جمع آوری و کنترل سگ های بلاصاحب سطح شهر یزد - با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً، به استناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 بدین وسیله به پیوست صورتجلسه مصوبه کمیسیون ماده 14 شهرداری به شماره 980049313 مورخ 98/09/24 درخصوص واگذاری پروژه زنده گیری، جمع آوری و کنترل سگ های بلاصاحب سطح شهر یزد به انجمن حمایت از حیوانات بی سرپناه و کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری وفا تقدیم و پیشنهاد می نماید اجازه فرمایید نسبت به تامین اعتبار و پرداخت از محل ردیف شماره 15370100057 (ایجاد كمپ نگهداري حيوانات ناقل بيماري) به مبلغ 3.000.000.000 ریال اقدام لازم معمول گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد.  ضمناً آقاي رحیمدل به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 (از مجموع 9 رأی :  8موافق – 1 مخالف )

 

 

جلسه با ذکر صلوات در ساعت  21  خاتمه یافت.