صورتجلسه دویست و هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


 

 

 

 

 

                صورتجلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

تاریخ جلسه :  شنبه مورخ 99/10/13  از ساعت  17/40-20/30

شماره جلسه :   286

نوع جلسه :  فوق العاده

مکان جلسه : صحن علنی

 

 

 

اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا (اجرای ماده 16 قانون شوراها):

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

        امضاء

   ورود

خروج

ردیف

نام و نام خانوادگی

         امضاء

  ورود

خروج

1

سید حسین آزادی

 

17/40

20/30

7

ونوس عامری

 

17/40

20/30

2

محسن ابوترابی

 

17/40

20/30

8

محسن عباسی

 

17/40

20/30

3

سید محمدعلی  پاک نژاد

 

17/40

20/30

9

حمیدرضا قمی

 

17/40

20/30

4

الهه جورابی

 

17/40

20/30

10

مهدی کاشفی زاده

 

17/40

20/30

5

غلامعلی سفید

 

17/40

20/30

11

سپنتا نیکنام

 

17/40

20/30

6

مرتضی شایق

 

17/40

20/30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خلاصه مطالب مطروحه توسط رئیس شورا : نطق ها و مذاکرات

 

     در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ارتحال عالم ربانی حضرت آیت ا... مصباح یزدی را به مقام معظم رهبری، بیت شریف ایشان و ملت شهید پرور ایران تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی وعلو درجات وبرای تمامی بازماندگان صبری عظیم و اجری جزیل مسئلت نمود.

وی در ادامه در خصوص حضور خود در جلسه تودیع و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان و ضرورت توجه هر چه بیشتر به موضوع تعلیم و تربیت جهت استحضار اعضا توضیحاتی ارائه نمود.

سپس آقای شایق در سخنان پیش از دستور با گرامیداشت ایام فاطمیه، و عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، رحلت حضرت آیت ا... مصباح یزدی را تسلیت عرض نمود. وی در ادامه با اشاره نقش آن بزرگواران در ولایتمداری و عزت بخشیدن خداوند به آنان، از اعضای شورا خواست تا با همدلی، وحدت و همفکری بیشتر با توجه به زمان باقی مانده از دوره این شورا بتوانیم در جهت خدمت رسانی به مردم با تلاش و کوشش هر چه تمام تر انجام وظیفه نماییم.

در ادامه حضور و غیاب اعضا در جلسه قبل مطرح و با غیبت آقای شایق و تأخیر آقای کاشفی زاده با توجه به رأی گیری بعمل آمده بصورت علنی، موجه تشخیص داده شد.

در ادامه با توجه به هماهنگی های بعمل آمده قبلی، سردار فرهنگ دوست یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مسئول برگزاری کنگره چهار هزار شهید استان در جلسه شورا حضور یافت که در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به ایشان ابراز امیدواری نمود تا بتوانیم همگی با هماهنگی و همکاری بیشتر در جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا نقش موثر و مناسبی در برگزاری کنگره شهدا باشیم.

سپس آقای عزیزی شهردار محترم با گرامیداشت ایام فاطمیه و تسلیت شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی و ارتحال حضرت آیت ا... مصباح یزدی ، در خصوص برگزاری کنگره شهدا اظهار داشت بر اساس وظایف تعیین شده برای شهرداری در کمیته های فرهنگی و حوزه فضاهای شهری فعالیت های خوبی صورت گرفته که می توانیم با توجه به همخوانی بلوار دفاع مقدس به تعداد شهدای شهر یزد برای گرامیداشت آنان 1650 اصله درخت غرس نماییم وهمچنین در پیاده‌رو آن بلوار می‌توان در رابطه با فرهنگ ایثار شهادت با نصب تصاویر شهدا و ذکر رشادت‌های آنان در دفاع مقدس در جهت استفاده بیشتر مردم، طرحی را اجرا نمود.

در ادامه جلسه سردار فرهنگ دوست با درود به ارواح طیبه شهدا و امام شهیدان و گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ارتحال حضرت آیت ا... مصباح یزدی اظهار داشت اولین کنگره شهدای یزد در سال 84 به مدیریت سردار شهید سعید قهاری سعید با هدف نشرفرهنگ ایثار و شهادت و بزرگ نمایی کردن بحث شهدا برگزار گردید که طبق روال باید در سال 94 دومین کنگره برگزاری می شد که بنا به دلایلی این مهم انجام نشد و بر اساس برنامه ارسالی قرار است دومین کنگره در یزد برگزار شود که امیدواریم بتوانیم در سایه تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین دستگاههای مربوطه و آنچه که در شأن شهدا می باشد به نحو احسن برگزار کنیم. سپس ایشان در خصوص اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته با تعیین کمیته ها و تشریح وظایف آنان و ضرورت انجام کارهای فرهنگی به ویژه نصب تصاویر شهدا در طرح های مختلف در سطح شهر مطالب جامع و کاملی ارائه نمود.

در ادامه جلسه آقای ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی و همچنین آقای رسولی رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری گزارشی از اقدامات صورت گرفته در کمیته های فرهنگی و حوزه فضاهای شهری از جمله اصلاح و بازسازی بیلبوردهای تصویر شهدا در سطح شهر، تهیه و نصب تابلو مزین به تصویر شهدا در معابر، بهره برداری از المان تن و تانک در موزه دفاع مقدس، مزین نمودن تصاویر شهدا در دیوارهای مناسب در معابر شهری جهت استحضار مطالبی را عنوان نمودند.

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

1

ارسال پیشنهاد اصلاحیه و متمم بودجه مصوب سال 1399

موضوع در كميسيون مشترك بودجه و عمران  با حضور مسئولين مربوطه مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات و بررسي هاي بعمل آمده با اصلاحاتي مورد تصويب قرار گرفت.

151

13/9/99

خلاصه مفید مذاکرات : ضرورت شفاف سازی در مسائل مالی – دقت نظر لازم و کافی از سوی شهرداری در جابجایی اعتبارات- تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی در سطح مناطق و نظارت کامل در اجرای پروژه ها

 

 

 

  1. لایحه‌ شماره  99/9/24-990048863شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورابه شماره 99/9/25-991003848:

«شورای محترم اسلامی شهر یزد موضوع : ارسال پیشنهاد اصلاحیه و متمم بودجه مصوب سال 1399 - باسلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بدین وسیله به پیوست پیشنهاد اصلاح و متمم منابع و پروژه‌های عمرانی مصوب سال 1399 شهرداری یزد تقدیم می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً معاونین ذیربط و مدیران مجموعه شهرداری با اطلاع قبلی از سوی آن شورای محترم، جهت ارائه توضيحات بيشتر حضور خواهند یافت. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

 

موضوع درصحن علني شورا مطرح، با عنایت به جلسات متعدد برگزار شده و بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون‌های تلفیق بودجه و عمران با حضور مسئولین مربوطه شهرداری و توضیحات روسای آن کمیسیون‌ها و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت علنی، اصلاحیه و متمم بودجه سال 99 شهرداری بر اساس تصاویر پیوست مورد تصویب قرار گرفت.

 

از مجموع   10  رأی : 10 موافق : ( سفید – عامری -شایق -    آزادی- عباسی-  ابوترابی -پاک نژاد- جورابی-قمی- نیکنام)

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

2

صورتجلسه کمیسیون مقرر در ماده 33 در خصوص واگذاری پرداختی آنالیز بخش خصوصی 157 دستگاه اتوبوس تحت پوشش شرکت تعاونی شماره یک

بودجه -  موضوع در كميسيون با حضور مسئولين و مديران مرتبط در استانداري و فرمانداري و شهرداري مطرح و پس از بحث و تبادل نظر با پيشنهاد شهرداري موافقت گرديد

163

99/10/13

خلاصه مفید مذاکرات : افزایش بصورت هدفمند با توجه به نرخ تورم در شرایط اقتصادی در حال حاضر- نظارت و کنترل دقیق بر عملکرد شرکت تعاونی برای خدمات رسانی هر چه بیشتر به شهروندان گرامی- برنامه ریزی های لازم جهت تک شیفتی کردن اتوبوس های واحد شهری- ضرورت بازنگری و اصلاح خطوط – تمهیدات لازم از سوی شهرداری در سال جدید و برنامه ریزی اساسی و دادن طرحی در این زمینه جهت ختم آن موضوع

 

 

2.لایحه‌ شماره  99/10/7-990050798شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورابه شماره 99/10/8-991004065:

«شورای محترم اسلامی شهر یزد موضوع : صورتجلسه کمیسیون مقرر در ماده 33 در خصوص واگذاری پرداختی آنالیز بخش خصوصی 157 دستگاه اتوبوس تحت پوشش شرکت تعاونی شماره یک - باسلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01  با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بدین وسیله به پیوست صورتجلسه مصوبه کمیسیون مقرر در ماده 33 آیین نامه مالی و معاملاتی قانون شهرداری ها (مراکز استان ها) به شماره 990050546 مورخ 99/10/06 درخصوص پرداختی آنالیز سال 1399 بخش خصوصی 157 دستگاه اتوبوس تحت پوشش شرکت تعاونی شماره یک تقدیم و پیشنهاد می نماید اجازه فرمایید از محل ردیف اعتبار 252102007 (واگذاری خدمات شهری) به مبلغ 1.884.000.000 ریال به ازای هردستگاه درسال اقدام لازم معمول گردد. ضمناً آقاي محمدرضا شفیعی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.  جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

 

موضوع درصحن علني شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت علنی، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت و مقرر گردید شهرداری در رابطه با قراردادهایی که زمان آن به اتمام رسیده و نیز در خصوص تک شیفتی کردن اتوبوس های واحد شهری و پرداخت تمامی حقوقات به رانندگان دقت نظر لازم و کافی داشته باشد و نسبت به بازنگری و اصلاح خطوط اقدام اساسی بعمل آورد.

 

از مجموع   10  رأی : 6 موافق : ( سفید – عامری -   عباسی-  پاک نژاد- جورابی-قمی) 2 ممتنع : (نیکنام- آزادی) 2 مخالف : (شایق- ابوترابی)

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

3

تملک زمین موقوفه واقع در طرح فضای سبز خیابان سیدگلسرخ

موضوع در كميسيون تلفيق بودجه و عمران  با حضور مسئولين شهرداري مطرح و پس از بحث و تبادل نظربا پيشنهاد شهرداري موافقت گرديد

163

99/10/13

خلاصه مفید مذاکرات : ضرورت تملک موقوفه توسط شهرداری در جهت اجرای طرح فضای سبز با توجه به پرداخت 50% غرامت در گذشته

 

 

3.لایحه‌ شماره  99/10/7-990050773شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورابه شماره 99/10/8-991004063:

«شورای محترم اسلامی شهر یزد موضوع : تملک زمین موقوفه واقع در طرح فضای سبز خیابان سیدگلسرخ - باسلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ؛ بدینوسیله به استحضار می رساند شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك زمین موقوفه به كد نوسازي شماره  9014 – 29 – 2 – 9  که قبلا ً به صورت مغازه شیشه بری  بوده  و در طرح فضای سبز خیابان سید گلسرخ قرار گرفته اقدام نماید و طبق  گزارش مأمور اداره املاک که  پس از مراجعه به  اداره ثبت اسناد و املاک  یزد  ارائه  نموده، ملک مذکور فاقد پلاک و مجهول بوده و براساس سوابق  قبلا ً معادل 50 درصد ارزش عرصه (بابت حق کسب و پیشه) و ارزش کل اعیانی ملک مذکور تملک شده و بابت غرامت 50  درصد مابقی ارزش عرصه، توافقنامه اي في مابين اداره اوقاف و شهرداری  تنظيم كه در ازاي واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ968.800.000   ريال ، پس از انتقال به صورت قولنامه ای و اخذ تعهد محضری و تحویل ملک طی سه  قسط در وجه ایشان پرداخت گردد. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافق نامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده ، خواهشمند است موضوع  را در شوراي اسلامي شهر مطرح و اجازه فرمائيد از محل ردیف بودجه 252601012 تملک نوار سبز حاشيه‌اي خيابان سيد گلسرخ جنب برج و بارو اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي عبدالعلی صداقتی  جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

 

موضوع درصحن علني شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون تلفیق بودجه و عمران با حضور مسئولین مربوطه شهرداری و توضیحات روسای آن کمیسیون‌ها و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت علنی، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

از مجموع   10  رأی : 9 موافق : ( سفید – شایق – ابوترابی - عامری -   عباسی-  پاک نژاد- قمی - نیکنام- آزادی) 1 ممتنع : (جورابی)

 

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

4

تملک قسمتی از پلاک ثبتی 316 و 318و 320و 383و 385 و 387 و 389 و 391 بخش 5 واقع در طرح بلوار خاتم متعلق به آقای حسن زابلی

بودجه-  موضوع در كميسيون با حضور مسئولين شهرداري مطرح و پس از بحث و تبادل نظرو با توجه به پاسخ شهرداري مبني بر ارائه اظهار نظر كارشناس ثبتي ، با پيشنهاد شهرداري موافقت گرديد

163

99/10/13

خلاصه مفید مذاکرات : تملک پلاک یاد شده بر اساس کارشناسی انجام شده مجدد به قیمت روز با توجه به تصمیم کارگروه املاک شهرداری

 

 

4.لایحه‌ شماره  99/6/31-990034515شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورابه شماره 99/6/31-991002657:

«شورای محترم اسلامی شهر یزد موضوع : تملک قسمتی از پلاک ثبتی 316 و 318و 320و 383و 385 و 387 و 389 و 391 بخش 5 واقع در طرح بلوار خاتم - باسلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده 80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/1با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، پیرو لایحه شماره 502/970014887 مورخ 27/03/1397 و بازگشت به بند 4 صورتجلسه مورخ 97/04/02 آن شورای محترم به استحضار می رساند با عنایت به زمان بر شدن فرایند اصلاح سند پلاک های 316 و 318 و 320 و 383 و 385 و 387 و 389 و 391 بخش 5 یزد و افزایش قابل توجه قیمت اراضی مذکور طی دو سال اخیر، اجرای مفاد توافقنامه های مورخ96/08/07  به زیان آقای حسن زابلی بوده و در اجرای تصمیم کارگروه املاک، املاک یاد شده (در مسیر طرح بلوار خاتم) مجددأ مورد ارزیابی قرار گرفت و متعاقب آن توافقنامه اي في مابين تنظيم كه مقرر می دارد در ازاي واگذاري املاک  موصوف ، براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ7.680.540.000  ریال بابت غرامت املاک در طرح تعيين و پس از كسر عوارض بر حق مشرفیت به مبلغ2.096.428.000  ريال وکسر مبلغ167.780.769 ریال بابت ارزش جوی تصرف شده توسط مالک، نهایتاً مبلغ 5.416.331.231ریال از شهرداری بستانکار می باشد که توافق گردید در ازای مطالبات مالک، قطعه شماره 54 از اراضی تفکیکی دانه سا با کد نوسازی 9 – 70 – 1 – 2 (کاربری مسکونی)، جمعاً به مبلغ4.473.000.000 ریال (بدون تعهد آماده سازی زمین توسط شهرداری) به ایشان واگذار و مابه التفاوت آن به مبلغ943.331.231 ریال نیز پس از ارائه اسناد باقیمانده املاک در مسیر و اخذ تعهد نامه رسمی محضری در خصوص پاسخگویی به هرگونه ادعایی؛ نقداً در وجه ایشان پرداخت خواهد شود. مع الوصف با عنايت به مشروحه فوق الذکر ضمن ارسال تصوير توافق نامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح  و اجازه فرمائيد از محل ردیف 252601023 تملک و آزادسازي ميدان شهيد سليماني ورودي روستاي محمدآباد اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي عبدالعلی صداقتی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد جمال‌الدین عزیزی- شهردار یزد»

 

موضوع درصحن علني شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه شهرداری و توضیحات ریاست آن کمیسیون‌ و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت علنی، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

از مجموع   10  رأی : 9 موافق : ( سفید – شایق – ابوترابی - عامری -   عباسی- نیکنام- آزادی – کاشفی زاده- جورابی) 1 ممتنع : (پاک نژاد)

 

 

 

 

 

 

 

                          جلسه با ذکر صلوات در ساعت 20/30  خاتمه یافت.     

     

تنظیم کننده/ دبیرخانه شورای اسلامی شهر یزد