صورتجلسه دویست و نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

صورتجلسه دویست و نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد               

 

 

 

تاریخ جلسه :   شنبه مورخ 99/11/18  از ساعت 18/35 الی  21/35

شماره جلسه :   296

نوع جلسه :  فوق العاده

مکان جلسه : صحن علنی

 

 

 

اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا (اجرای ماده 16 قانون شوراها):

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

        امضاء

   ورود

خروج

ردیف

نام و نام خانوادگی

امضاء

  ورود

خروج

1

سید حسین آزادی

 

18:35

21:35

7

ونوس عامری

 

18:35

21:35

2

محسن ابوترابی

 

18:35

21:35

8

محسن عباسی

 

18:35

21:35

3

سید محمد علی پاک نژاد

 

19:45

21:35

9

حمیدرضا قمی

 

18:35

20:50

4

الهه جورابی

 

18:50

21:35

10

مهدی کاشفی زاده

 

18:35

21:35

5

غلامعلی سفید

 

18:35

21:35

11

سپنتا نیکنام

 

18:35

21:35

6

مرتضی شایق

 

18:35

21:35

 

 

 

 

 

 

 

 

خلاصه مطالب مطروحه توسط رئیس شورا : نطق ها و مذاکرات

 

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر و یادو خاطره شهدای گرانقدر، فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به تمامی هموطنان تبریک و تهنیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم با وحدت و همدلی بیشتر از کیان این نظام مقدس پاسداری و تداوم دهنده راه شهیدان والامقام باشیم.

سپس آقای کاشفی زاده در سخنان پیش از دستور از شهردار محترم و تمامی مسئولین و کارکنان شهرداری که در تهیه و تنظیم بودجه و عوارض جهت اجرا در سال 1400 تلاش زیادی نمودند و همچنین از اقدامات خوب و ارزنده شهرداری با حمایت های صورت گرفته توسط اعضای دوره چهارم شورا ، به ویژه پی‌گیری‌های سرکار خانم یادگار در جهت تملک و افتتاح پارک بانوان گل کار در منطقه حسن آباد تقدیر و تشکر نمود.

وی در ادامه از شهرداری خواست تا نسبت به اصلاح و رفع خرابی ساعات نصب شده در سطح شهر و نیز پررنگ نمودن خطوط عابرین پیاده در معابر و همچنین ساماندهی در حال حاضر پارکینگ های درون محله ای با نصب تابلو و وسایل بازی کودکان و ایجاد ست های ورزشی اقدامات اساسی به عمل آورند.

سپس ایشان با اشاره به جلسه فوق العاده برگزار شده ستاد کرونای استان با حضور استاندار محترم جهت تمهیدات لازم برای پیشگیری و جلوگیری از خطرات شیوع مجدد بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل بهداشتی اظهار داشت با توجه به مطالب مطرح شده از سوی نیروی انتظامی مبنی بر عدم ارسال پیامک جهت اطلاع رسانی به شهروندان بابت جریمه منع تردد آنان در ساعات تعیین شده، خواستار تنظیم نامه از سوی شورا به فرمانده محترم نیروی انتظامی جهت ارسال پیامک بابت جریمه ها اقدام که در این زمینه سایر اعضا نقطه نظرات خود را مطرح که پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید به لحاظ ضرورت و اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای دستورالعمل ستاد کرونای استان موضوع طی نامه ای با امضای رئیس شورا و شهردار محترم به فرمانده محترم نیروی انتظامی ارسال گردد و همچنین با توجه به حضور افراد غیربومی در یزد و ضرورت تأمین امنیت بیشتر شهروندان و جلوگیری از هر گونه سرفت نسبت به افزایش نیروهای گشتی در سطح شهر اقدام نمایند.

در ادامه حضور و غیاب اعضا در جلسه قبل مطرح و با عدم حضور آقایان پاک نژاد، شایق ، ابوترابی بر اساس اطلاع قبلی ، پس از رأی‌گیری بعمل آمده بصورت علنی موجه تشخیص داده شد.

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

1

بررسی قیمت منطقه ای (p)

بودجه- با حضور مسئولین شهرداری طی جلسات متعدد مطرح  و بر اساس تصاویر پیوست مورد تصویب قرار گرفت

172

99/11/18

خلاصه مفید مذاکرات : ضرورت بازنگری کار کارشناسی بیشتر از سوی شهرداری جهت تعیین قیمت واقعی طبق شرایط روز- بررسی های لازم جهت جلوگیری از هر گونه افزایش با توجه به شرایط اقتصادی و تورم در حال حاضر و رعایت حال شهروندان

 

 

  1. پیرو بند یک صورتجلسه شماره 294مورخ 99/11/11 این شورا در خصوص تصویب عوارض پیشنهادی شهرداری جهت اجرا در سال 1400 و ضرورت بررسی قیمت منطقه ای (p) مراتب در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به جلسات متعدد برگزار شده از سوی کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت علنی، مراتب بر اساس تصاویر پیوست مورد تصویب قرار گرفت.

 

از مجموع 11 رأی : 7 موافق ( سفید- آزادی- عامری- عباسی- قمی- نیکنام- جورابی) 4 مخالف (شایق، ابوترابی، کاشفی زاده، پاک نژاد)

                    جلسه با ذکر صلوات در ساعت  21/35  خاتمه یافت.